دندان
علت خراب شدن دندان از ریشه
مرداد ۲۶, ۱۴۰۰
ایمپلنت
تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی!؟
مرداد ۲۶, ۱۴۰۰
نمایش همه

واقعاً قیمت ایمپلنت دندان چقدر است!؟

ایمپلنت دندان

همه چیز درباره قیمت ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش های بسیار مناسب برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته است. در این مقاله به بررسی قیمت ایمپلنت دندان نیز می‌پردازیم. در این روش که توسط متخصص انجام می گیرد متریال ویژه جای ریشه ی دندان را می گیرد و بر روی آن تاجی که شبیه دندان است وصل می‌گردد. بنا به درخواست مراجعه کننده، ایمپلنت تک دندان و یا ایمپلنت تمام فک به صورت جداگانه انجام می‌شود. وجود استخوان کافی برای ایمپلنت دندان یا کاشت دندان ضروری است، در صورتی که تراکم کافی استخوان موجود نباشد نمی‌توان از آن استفاده کرد، در این حالت روشی برای تقویت آن انجام می گیرد که اصولا به آن پیوند استخوان گویند.

همه چیز در مورد ایمپلنت دندان به زبان ساده

ایمپلنت معمولا در دو مرحله کلی : جراحی(کاشت) و پروتز (روکش) انجام می‌شود، با توجه به وضعیت استخوان و موقعیت ایمپلنت در مناطق مختلف فک فاصله جراحی و پروتز معمولا بین سه الی شش ماه است. ممکن است نیاز به جراحی‌های بازسازی استخوان نیز باشد، در صورتیکه نیاز به بازسازی بسیار وسیع باشد یک مرحله جراحی بازسازی و بعد از حدود شش ماه بعد جراحی کاشت انجام می‌شود. ایمپلنت میتواند همزمان با کشیدن دندان انجام شود (ایمپلنت فوری یا فرش ساکت) در این مورد باید شرایط فک بیمار و شرایط دندان مزبور که کشیده می‌شود باید اجازه این کار را بدهد تا قابل انجام باشد. پروتز می‌تواند همزمان با کاشت ایمپلنت انجام شود(ایمپلنت فوری) ولی این کار شرایط خاصی از لحاظ دندانی می طلبد و پروتز فوری که گذاشته می‌شود از نوع موقت بر پایه ایمپلنت است و چند ماه بعد با پروتز دائم جایگزین میشود و این پروتز موقت هزینه جداگانه دارد.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها ساخته کشورهای مختلفی هستند. ممکن است در تحقیقات خود به اسم تعدادی از کشور بربخورید و فکر کنید این نوع ایمپلنت از همه بهتر است! اما باید توجه کنید که هر کشور، چند نوع ایمپلنت دارد. یعنی قیمت ایمپلنت دندان درجه بندی دارند. بسته به نیاز بیمار، پزشک برندهای مختلف را که برای بیمار مناسب است معرفی کرده و بیمار خود بر اساس قیمت ایمپلنت دندان انتخاب می‌کند. در هر صورت با وجود قیمت‌های مختلف، دندانپزشک قطعا بهترین برندها را معرفی می‌کند تا بهترین عملکرد و طول عمر را داشته باشند. اولین ایمپلنت جهان در سوئیس اختراع شد و برندهای سوئیسی ایمپلنت، از این نظر بسیار معروف هستند. اما تقسیم بندی ایمپلنت دندان، بر اساس کشور کار اشتباهی است و ملاک کافی نیست. چرا که قیمت ایمپلنت های تولیدی کشور ها درجه بندی های متفاوتی دارند. در نهایت شما در ابتدا باید به انتخاب متخصص خود اعتماد داشته باشید. چرا که پزشکان بیش از شما با انواع ایمپلنت سروکار داشته اند و به تجربه می توانند انواع ایمپلنت را بررسی و انتخاب کنند و در نهایت نام یک کشور بخصوص، نمی‌تواند مهر تایید صد در صد برای انتخاب ایمپلنت باشد.

dental implants 1 - واقعاً قیمت ایمپلنت دندان چقدر است!؟

تاثیر برند و کیفیت بر قیمت ایمپلنت دندان

مهمترین عامل گران بودن قیمت ایمپلنت دندان، برندآن است. در عین حال بسیار مهم است که بهترین انتخاب را داشته باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید. به شما توصیه می‌کنیم بخاطر مبلغی ارزان تر، هزینه دوباره و شاید حتی گران تر را در سال‌های آینده را به خود تحمیل نکنید. این را از آن جهت میگوییم، که در ایمپلنت دندان اگر درست و کامل انجام نشود، امکان ابتلا به بیماری های لثه بیشتر خواهد شد. نگهداری و مراقبت و قیمت ایمپلنت دندان در تعیین عمر اهیمت بسیار بالا و مهمی دارد. ایمپلنت دندان بیشتر از دندان طبیعی به مستعد بیماری های لثه ای است. یعنی ایمپلنت زودتر از دندان طبیعی بیمار می شود و دیرتر به درمان جواب می دهد. بنابراین اگر به سراغ ایمپلنت دندان رفته اید، حتما مراقبت های لازم را به جا بیاورید تا دچار مشکلات بعد از آن نشوید.

ایمپلنت دندان با قیمت اقتصادی

مقرون به صرفه ترین قیمت ایمپلنت دندان را می‌توانید در کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق واقع در محدودۀ مرکزی شهر تهران پیدا کنید. این مجموعه با کادری از دندانپزشک و جراحان متخصص و مجرب همکاری می‌کند که می‌توانند بهترین خدمات ایمپلنت دندان را در اختیار شما قرار دهند. دندان پزشکی ستاره شرق تهران، با دسترسی به بهترین برندهای ایمپلنت دندان، انتخاب را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. تیم کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق در تمامی مراحل درمان با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در شرایط اپیدمی ویروس کرونا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. لازم به ذکر است که اتاق درمان مجهز به سیستم ایزولاسیون در شرایط اپیدمی کرونا است که منجر به تعویض تمامی هوای محیط ۱۲بار در ساعت می‌شود. به منظور اطلاع از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی میتوانید از صفحه ما و کرونا دیدن کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button