هزینه عصب کشی

هزینه عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی دندان

قیمت عصب کشی دندان سوال اکثر بیماران است. اما قبل از اطلاع از هزینه عصب کشی دندان بهتر است در مورد آنکه عصب کشی چیست صحبت کنیم. عصب کشی دندان یک پروسه دندانپزشکی است که برای نجات دندان آسیب دیده یا عفونی شده استفاده می شود. این پروسه شامل برداشتن پالپ عفونی یا ملتهب شده از داخل دندان و تمیز کردن سیستم عصب کشی است. این پروسه زمانی ضروری است که پالپ که شامل عصب، رگ های خونی و بافت هاست، بر اثر پوسیدگی، حادثه یا فاکتورهای دیگر دچار عفونت یا آسیب شود.
وقتی باکتری از طریق پوسیدگی های عمیق، ترک خوردگی و شکستگی وارد دندان شود پالپ می تواند عفونت کند. این عفونت می تواند باعث درد شدید، التهاب و حساسیت در دندان تحت تاثیر قرار گرفته شود. اگر درمان نشود، عفونت می تواند در بافت های اطراف پخش شده و منجر به مشکلات جدی تر در سلامت دهان شود.

پروسه عصب کشی و هزینه عصب کشی دندان معمولا شامل چند مرحله می شود. اولا دندانپزشک از یک بی حس معمولی استفاده کرده تا نواحی دندان را بی حس کند. سپس یک سوراخ خیلی کوچک برای دسترسی به محفظه پالپ و عصب کشی ایجاد می کند. پلاک های دهان و دندان شامل باکتری، مواد غذایی باقی مانده و بزاق دهان هستند. وقتی شما غذا می خورید، باکتری های دهان شما از بافت های اضافی مانند شکر و کربوهیدرات تغذیه می کنند. این عمل غذا را به یک حالت چسبناک و اسیدی مانند تبدیل می کند که ما آن را به عنوان پلاک دندان (dental plaque) می شناسیم. در این مرحله دندانپزشک با استفاده از ابزار تخصصی  پالپ عفونی شده را با احتیاط برمی دارد و همین پلاک و بافت های اضافی را از داخل دندان پاکسازی می کند.

زمانی که داخل دندان تمیز می شود، آن ناحیه با مواد زیست سازگار که گوتاپرچا نامیده می شود پر شده و بسته می شود تا از هرگونه عفونت بیشتر جلوگیری کند. در بعضی از موارد ممکن است دندان به طور موقت پر شود تا زمانی که یک راه دائم مانند روکش دندان جایگزین شود.

برای حفظ هزینه عصب کشی و خود پروسه مهم است تا مراقبت ها و احتیاط های لازم انجام شود تا از بهبود درست و ماندگاری بالا اطمینان حاصل شود. این مراقبت ها شامل اجتناب از جویدن غذاهای سفت و چسبناک، حفظ بهداشت دهان و داشتن چک آپ های منظم است.

درمان عصب کشی نرخ موفقیت بالایی دارد و می تواند به طور موثر دندانی که نیازمند کشیده شدن هست را نجات دهد. این درمان درد را از بین می برد، عفونت را حذف می کند و سلامت و عملکرد دهان را بهبود می بخشد. اگرچه ضروری است به یاد داشته باشید هر مورد خاص است و نتیجه، قیمت پر کردن و عصب کشی ممکن است بسته به فاکتورهای مختلف از جمله شدت عفونت و عادت های بهداشتی بیمار متفاوت باشد.

هزینه عصب کشی

ردیف

درمان ریشه عمومی بدون ترمیم

قیمت(ریال)

۱

یک کانال

۱۵,۰۰۰,۰۰۰

۲

دو کانال

۱۸,۰۰۰,۰۰۰

۳

سه کانال

۲۰,۰۰۰,۰۰۰

۴

چهار کانال

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

۵

پالپوتومی اورژانس دندان دائمی

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟

برای اینکه بدانیم چه زمانی به عصب کشی و پرداخت قیمت عصب کشی دندان احتیاج داریم باید یک سری نشانه را بررسی کنیم. با بررسی این نشانه ها متوجه می شویم که چه زمانی به عصب کشی دندان احتیاج داریم. درحالیکه فقط دندانپزشک متخصص می تواند به طور دقیق و درست نیاز شما به عصب کشی را تشخیص دهد اما نشانه ها و علائم زیادی هست که ممکن است نیاز به این پروسه را به شما نشان دهد.

یکی از رایج ترین نشانه های احتیاج به عصب کشی درد مداوم دندان است. این درد می تواند بین ملایم تا شدید باشد. معمولا اینجوری توصیف می شود که دردی است که با جویدن یا گاز زدن بدتر می شود. این درد می تواند به نواحی اطراف از جمله فک یا گوش هم سرایت پیدا کند. اگر شما درد مداوم و شدیدی را تجربه می کنید مهم است تا در اسرع وقت با یک دندانپزشک مشورت کنید.

یکی دیگر از نشانه های نیاز به عصب کشی دندان حساسیت به دمای سرد یا داغ است. اگر وقتی از غذاها و نوشیدنی های سرد یا گرم استفاده می کنید احساس درد و بی قراری می کنید، ممکن است نشانه آن باشد که عصب دندان شما آسیب دیده یا عفونت  کرده است. درحالیکه حساسیت داشتن بعد از انجام پروسه های دندان نرمال است اما اگر این درد به صورت مداوم ادامه دارد ممکن است بهتر است جهت اطلاع از نیاز به عصب کشی و قیمت عصب کشی دندان به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

التهاب لثه اطراف دندان مدنظر می تواند نشانه نیاز به عصب کشی باشد. لثه ملتهب شده ممکن است قرمز، متورم و حتی برجستگی مانند آکنه داشته باشد که به آن آبسه می گوییم. این تورم در نتیجه پخش شدن عفونت از پالپ دندان به بافت های اطراف اتفاق می افتد. مهم است تا تورم لثه چشم پوشی نکنیم چون می تواند به مشکلات جدی تر دهان منجر شود.

تغییر رنگ یا ظاهر دندان می تواند نشانه ی ضرورت انجام هزینه عصب کشی دندان باشد. دندانی که بی رنگ و یا تیره شده است ممکن است نشان دهنده آن باشد که پالپ داخل دندان آسیب دیده یا عفونت کرده است.علاوه بر این اگر شما هرگونه ترک خوردگی در دندان خود حس کنید مهم است تا سریع آن را درمان کنید چون این ترک خوردگی ها می توانند محل ورود باکتری باشند.

در آخر اگر شما طعم بدی را به صوزت مداوم در دهان خود احساس می کنید ممکن است این نشانه عفونت دندان باشد. باکتری در داخل پالپ عفونی شده حضور پیدا می کند و می تواند گازهای بد بویی را تولید کند که منجر به یک طعم ناخوشایند در دهان می شود. اگر شما متوجه این علائم شدید ضروری است تا با دندانپزشک خود مشورت کنید و علت، درمان مناسب و هزینه عصب کشی دندان را به شما اطلاع دهد.

هزینه عصب کشی

ردیف

درمان ریشه تخصصی بدون ترمیم

قیمت(ریال)

۱

یک کانال

۲۰,۰۰۰,۰۰۰

۲

دو کانال

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

۳

سه کانال

۳۰,۰۰۰,۰۰۰

۴

چهار کانال

۳۶,۰۰۰,۰۰۰

۵

Mtaplag هرکانال

۱۵,۰۰۰,۰۰۰

هزینه عصب کشی و روکش دندان 

وقتی بحث درمان عصب کشی به میان می آید یکی از سوالات متداول این است که ایا دندان که عصب کشی شده حتما باید روکش شود؟  پاسخ به این سوال بستگی به فاکتورهای متعددی از جمله شرایط دندان و مکان آ« در داخل دهان دارد.

عصب کشی پروسه ای است که انجام می شود تا دندانی که عفونی شده یا به شدت پوسیده شده را نجات دهد. در طول درمان دندانپزشک پالپ عفونی شده را در داخل دندان خارج می کند و دندان را تمیز می کند. در حالیکه خود دندان ممکن است نجات پیدا کند اما می تواند ضعیف شده و در برابر آسیب مقاوم نباشد.

در خیلی از موارد، روکش دندان بعد از پروسه عصب کشی توصیه می شود. روکش دندان یک پوشش دست ساز است که در اطراف دندان قرار می گیرد تا از شکل، ظاهر و قدرت دندان محافظت کند. روکش از ساختار ضعیف شده دندان محافظت می کند و از آسیب بیشتر جلوگیری کرده و طول عمر طولانی را تضمین می کند. قبل از دانستن هزینه عصب کشی و روکش دندان بهتر است مزایای روکش دندان را بدانیم.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا روکش دندان برای دندان عصب کشی شده توصیه می شود. اول از همه باید گف عصب کشب می تواند دندان را در برابر ترک خوردگی و شکستن حساس کند. خارج کردن پالپ عفونی شده می تواند ساختار دندان را ضعیف کند و آن را در برابر آسیب هایی که از فشار گاز زدن به وجود می آید آسیب پذیر کند.  روکش دندان به عنوان یک محافظ عمل کرده، ثبات فراهم کرده و از هرگونه آسیب بیشتر جلوگیری می کند.

علاوه بر این روکش دندان می تواند کمک کند تا شکل طبیعی دندان حفظ شود. بعد از عصب کشی، دندان ممکن است بی رنگ شود یا سرزندگی خود را از دست دهد. روکش دندان می تواند طوری سفارشی سازی شود که با رنگ و شکل دندان های اطراف هماهنگ باشد و یه ظاهر و لبخند بی نقض را به شما هدیه دهد.

علاوه بر این روکش دندان می تواند عملکرد دندان را ارتقا دهد. پروسه برداشتن پالپ عفونی شده می تواند منجر به برداشتن بخشی از ساختار دندان شود. این قضیه می تواند بر روی توانایی گاز زدن و جویدن درست تاثیر بگذارد. با جایگذاری روکش دندان قدرت و عملکرد دندان می تواند ترمیم شود و به شما توانایی خوردن و صحبت کردن نرمال را بدهد.

گرچه مهم است تا در نظر داشته باشید همه دندان های عصب کشی شده نیازمند روکش نیستند. در بعضی از موارد یک دندان ممکن است بعد از انجام عصب کشی دندان ضعیف نشود و یا آسیب نبیند که احتیاج به روکش شدن داشته باشد.در اینصورت لازم نیست که هزینه روکش دندان عصب کشی شده را بپردازید. تصمیم برای انجام روکش بستگی به فاکتورهای مختلفی مانند جایگاه دندان، وسعت آسیب و سلامت کلی دهان بیمار دارد.

what is price of front tooth extraction - هزینه عصب کشی

قیمت عصب کشی دندان جلو

قیمت عصب کشی دندان جلو چقدر است؟

در حالیکه عصب کشی دندان معمولا بر روی دندان های عقبی انجام می شود اما اگر لازم باشد بر روی دندان های جلو هم انجام می شود.

دندان های جلو همانند سایر دندان ها مستعد پوسیدگی، آسیب و عفونت هستند. وقتی پالپ داخل دندان جلو عفونت می کند یا به دلیل پوسیدگی شدید متورم می شود، ترک می خورد  یا دچار آسیب می شود ریشه دندان ممکن است که احتیاج به عصب کشی داشته باشد. پالپ شامل رگ های خونی، عصب ها و بافت هاست و زمانی که عفونی می شود می تواند منجر به درد شدید، آبسه یا حتی از دست دادن دندان شود اگر که بدون درمان شدن باقی بماند. بنابراین درمان عصب کشی ضروری است تا دندان را نجات داده و سلامتی را حفظ کند.

قیمت عصب کشی دندان جلو هم همانند سایر دندان ها به فاکتورهای مختلفی از جمله شدن آسیب و عفونت دندان بستگی دارد. عصب کشی بر روی دندان جلو مثل بقیه دندان ها معمولا شامل چند مرحله می شود. در عصب کشی دندان جلو هم ابتدا از بی حسی استفاده شده و بعد از ایجاد حفره کوچک در دندان جلو پالپ خارج شده و حفره با مواد زیست سازگار مانند گوتاپرچا بسته می شود. در نهایت یک روکش موقت بر روی دندان قرار می گیرد و تا زمانی که یک روکش دائم بر روی دندان قرار بگیرد از دندان محافظت می کند.

لازم به ذکر است که قیمت عصب کشی دندان جلو مزایای زیادی برای شما فراهم می کند. اولا دندان طبیعی را نجات می دهد که این مسئله همیشه بر کشیدن دندان ترجیح داده می شود. حفظ دندان طبیعی به شما اجازه جویدن درست و راحت را می دهد و شکل طبیعی و زیبایی صورت شما را حفظ کرده و از جابجایی دندان های مجاور جلوگیری می کند. دوما درمان عصب کشی شما را از درد و بی قراری راحت می کند. در این روش درمانی عفونت از بین می رود و ریسک بروز مشکلات دیگه مانند آبسه کردن یا بیماری های لثه از کاهش پیدا می کند. در آخر باید گفت که دندان درمان شده می تواند به طور نرمال به عملکرد خود ادامه دهد و به بیمار اجازه صحبت کردن، غذا خوردن و لبخندی با اعتماد به نفس را بدهد.

هزینه عصب کشی

ردیف

درمان مجدد ریشه تخصصی بدون ترمیم

قیمت(ریال)

۱

یک کانال

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

۲

دو کانال

۳۰,۰۰۰,۰۰۰

۳

سه کانال

۳۷,۰۰۰,۰۰۰

۴

چهار کانال

۴۴,۰۰۰,۰۰۰

۵

خارج کردن پست داخل کانال

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

۶

خارج کردن و تراش کراون

۷,۰۰۰,۰۰۰

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان