تعرفه دندانپزشکی ۱۴۰۳

هزینه های دندانپزشکی بر اساس نرخ وزارت بهداشت سال 1403

آگاهی پیدا کردن از قیمت‌ها و نرخ  و تعرفه دندانپزشکی یکی از اصلی‌ترین نیاز هر مراجع کننده در مرکز دندانپزشکی ما بوده، بنابراین ما نرخ تعرفه دندانپزشکی را به صورت واضح و روشن در سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق انتشار داده و همواره آنرا با توجه به تغییرات قیمت بروزرسانی و به قیمت ارزان و مناسب خدمت مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان گرامی سایت به صورت حتی فایل دانلود تعرفه داندانپزشکی pdf قرار می‌دهیم. این تعرفه از ابتدا شامل موارد ویزیت، معاینه، کشیدن دندان، جراحی، ترمیم، درمان ریشه، عصب کشی، دندانپزشکی کودکان، پرودنتیست، زیبایی، پروتز، ایمپلنت، کاشت دندان، و ارتودنسی خواهد بود. این تعرفه همزمان با تعرفه دندانپزشکی وزارت بهداشت و درمان بروزرسانی خواهد شد. امیدواریم همیشه خندان و باشید.

تاریخ بروزرسانی تعرفه دندانپزشکی ستاره شرق

1403/02/21 بیست و یکم اردیبهشت سال 1403

تعرفه دندانپزشکی

تعرفه دندانپزشکی 1403

تعرفه معاینه دندانپزشکی سال 1403

برای مشاوره و تشخیص مشکلات دهان و دندان، ویزیت و عکسبرداری نیاز است. در صورت انجام درمان، ویزیت رایگان خواهد بود. تعرفه معاینه در کلینیک ستاره شرق را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

ردیف

معاینه

قیمت(ریال)

1

ویزیت عمومی

90۰,۰۰۰

2

ویزیت تخصصی

۱,2۰۰,۰۰۰

3

رادیوگرافی تک دندان

9۰۰,۰۰۰

4

ست یک‌بار مصرف بیماران(عمومی)

8۰۰,۰۰۰

5

ست یک‌بار مصرف بیماران(تخصصی)

2,0۰۰,۰۰۰

loan-cover

تعرفه دندانپزشکی کشیدن و جراحی دندان

هزینه کشیدن و جراحی دندان ، با توجه به میزان خرابی دندان و نوع ناهنجاری ، متغیر است.نوع درمان با توجه به معاینه و نظر دندانپزشک مشخص میشود. تعرفه کشیدن و جراحی دندان در کلینیک ستاره شرق را در جدول زیر مشاهده میکنید.

ردیف

نوع درمان

جراحی(ریال)

عمومی(ریال)

1

کشیدن هر دندان قدامی

12,۰۰۰,۰۰۰

9,۰۰۰,۰۰۰

2

کشیدن هر دندان خلفی

۱8,۰۰۰,۰۰۰

12,۰۰۰,۰۰۰

3

کشیدن هر دندان عقل

۲۰,۰۰۰,۰۰۰

۱2,۰۰۰,۰۰۰

4

خارج کردن دندان نیش نهفته

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

_

5

جراحی نسج نرم

25,۰۰۰,۰۰۰

1۵,۰۰۰,۰۰۰

6

جراحی نسج سخت

40,۰۰۰,۰۰۰

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

7

باز کردن آبسه داخل دهان

9,۰۰۰,۰۰۰

6,۰۰۰,۰۰۰

8

درمان درای ساکت هر جلسه

9,۰۰۰,۰۰۰

6,۰۰۰,۰۰۰

9

خارج کردن ریشه باقیمانده

20,۰۰۰,۰۰۰

10,۰۰۰,۰۰۰

10

هزینه سدیشن (آرامبخشی) بزرگسالان توسط متخصص بیهوشی (ساعتی)

50,۰۰۰,۰۰۰

_

تعرفه دندانپزشکی وزارت بهداشت ترمیم

ترمیم و بازسازی هرگونه آسیب اعم از پوسیدگی، شکستگی و ترک خوردگی دندان در کلینیک ستاره شرق با بهترین کیفیت صورت میگیرد. قیمت هرگونه ترمیم دندان را در جدول زیر مشاهده میفرمایید.

ردیف

نوع درمان

قیمت(ریال)

1

ترمیم آمالگام یک سطحی

9,5۰۰,۰۰۰

2

ترمیم آمالگام دو سطحی

11,۰۰۰,۰۰۰

3

ترمیم آمالگام سه سطحی

12,5۰۰,۰۰۰

4

ترمیم بیلداپ با آمالگام

۱3,5۰۰,۰۰۰

5

ترمیم کامپوزیت یک سطحی

11,۰۰۰,۰۰۰

6

ترمیم کامپوزیت دو سطحی

12,5۰۰,۰۰۰

7

ترمیم کامپوزیت سه سطحی

۱3,5۰۰,۰۰۰

8

ترمیم بیلداپ با کامپوزیت

۱6,2۰۰,۰۰۰

9

پین داخل کانال

2,5۰۰,۰۰۰

10

پین داخل عاج

3,۵۰۰,۰۰۰

11

فایبر پست

6,0۰۰,۰۰۰

12

تراشیدن کامپوزیت قدیمی هر دندان

۲,۰۰۰,۰۰۰

13

خارج کردن پین داخل کانال

10,۰۰۰,۰۰۰

14

کف بندی ترمیم

2,0۰۰,۰۰۰

تعرفه دندان پزشکی درمان ریشه و عصب کشی 1403

عصب کشی دندان یک پروسه دندانپزشکی است که برای نجات دندان آسیب دیده یا عفونی شده استفاده می شود. این پروسه شامل برداشتن پالپ عفونی یا ملتهب شده از داخل دندان و تمیز کردن سیستم عصب کشی است. این پروسه زمانی ضروری است که پالپ که شامل عصب، رگ های خونی و بافت هاست، بر اثر پوسیدگی، حادثه یا فاکتورهای دیگر دچار عفونت یا آسیب شود.
وقتی باکتری از طریق پوسیدگی‌های عمیق، ترک خوردگی و شکستگی وارد دندان شود پالپ می تواند عفونت کند. این عفونت می تواند باعث درد شدید، التهاب و حساسیت در دندان تحت تاثیر قرار گرفته شود. اگر درمان نشود، عفونت می‌تواند در بافت های اطراف پخش شده و منجر به مشکلات جدی تر در سلامت دهان شود. تعرفه دندان پزشکی و هزینه عصب کشی و درمان ریشه از درمان با توجه به تعداد کانال دندان مورد نظر تغییر می‌کند و متفاوت است. در خیلی از موارد، روکش دندان بعد از پروسه عصب کشی توصیه می شود. روکش دندان یک پوشش دست ساز است که در اطراف دندان قرار می گیرد تا از شکل، ظاهر و قدرت دندان محافظت کند. روکش از ساختار ضعیف شده دندان محافظت می کند و از آسیب بیشتر جلوگیری کرده و طول عمر طولانی را تضمین می کند. قیمت هرگونه خدمات درمان ریشه در کلینیک ستاره شرق را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

ردیف

درمان ریشه عمومی بدون ترمیم

قیمت(ریال)

1

یک کانال

۱6,2۰۰,۰۰۰

2

دو کانال

۱9,۰۰۰,۰۰۰

3

سه کانال

۲3,۰۰۰,۰۰۰

4

چهار کانال

۲8,۰۰۰,۰۰۰

5

پالپوتومی اورژانس دندان دائمی

۱3,5۰۰,۰۰۰

ردیف

درمان ریشه تخصصی بدون ترمیم

قیمت(ریال)

1

یک کانال

۲8,۰۰۰,۰۰۰

2

دو کانال

33,۰۰۰,۰۰۰

3

سه کانال

4۰,۰۰۰,۰۰۰

4

چهار کانال

47,۰۰۰,۰۰۰

5

Mtaplag هرکانال

۱9,۰۰۰,۰۰۰

ردیف

درمان مجدد ریشه تخصصی بدون ترمیم

قیمت(ریال)

1

یک کانال

۲8,۰۰۰,۰۰۰

2

دو کانال

۳۰,۰۰۰,۰۰۰

3

سه کانال

42,۰۰۰,۰۰۰

4

چهار کانال

۴7,۰۰۰,۰۰۰

5

خارج کردن پست داخل کانال

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

6

خارج کردن و تراش کراون

۷,۰۰۰,۰۰۰

تعرفه دندانپزشکی کودکان 1403

دندانپزشکان کودکان کاملا از نیازهای عاطفی و روانشناسی بیماران کودک و نوجوان خود آگاهی دارند و تشخیص می‌دهند زمانی که بچه‌ها به دیدن دندانپزشک می‌روند ممکن است مضطرب شوند و یا بترسند. با آگاهی از ابعاد روانشناختی کودکان بهترین دندانپزشک کودکان می‌تواند یک حس اعتماد را بین خود و کودک ایجاد کرده تا بتواند فضایی امن و راحت را برای کودک ایجاد شود. از طرفی توانایی ارتباط برقرار کردن موثر در حوزه دندانپزشکی اطفال بسیار حیاتی است. توانایی توضیح پروسه های درمانی دهان و دندان به طور واضح و در حد سن بچه ها برای کاهش اضطراب کودکان بسیار ضروری است.

یکی از روش های درمانی که در دندانپزشکی کودکان انجام می‌شود فیشورسیلنت است. فیشورسیلنت یک پوشش محافظ است که بر روی سطح جویدنی دندان‌ها به خصوص دندان‌های مولر فک بالایی و دندان‌های آسیای دائمی قرار می گیرد. فیشورسیلنت یک پوشش نازک و پلاستیکی است که شیارهای عمیق دندان‌ها را پوشش داده و از به دام افتادن باکتری‌ها و مواد غذایی و ایجاد پوسیدگی جلوگیری می‌کند. این درمان پیشگیری کننده عموما برای کمک به کاهش ریسک پوسیدگی دندان در کودکان و بزرگسالان است.

در دندانپزشکی کودکان و اطفال، انواع درمان پس از مشخص شدن نوع و میزان ناهنجاری توسط پزشکان صورت میگیرد. تعرفه دندانپزشکی اطفال در کلینیک ستاره شرق را در جدول زیر مشاهده میکنید.

تعرفه دندانپزشکی کودکان

تعرفه دندانپزشکی کودکان

 

ردیف

نوع درمان

قیمت(ریال)

1

کشیدن قدامی شیری

4,۵۰۰,۰۰۰

2

کشیدن خلفی شیری

6,0۰۰,۰۰۰

3

پالپوتومی شیری

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

4

پالپکتومی شیری

۱۲,۰۰۰,۰۰۰

5

فلوراید تراپی و بروساژ هر فک

۵,۰۰۰,۰۰۰

6

فیشور سیلنت هر دندان

6,۰۰۰,۰۰۰

7

فضا نگهدار

۲8,۰۰۰,۰۰۰

8

اس اس کراون

۱3,5۰۰,۰۰۰

9

ترمیم دندان شیری با امالگام

10,۰۰۰,۰۰۰

10

ترمیم دندان شیری با کامپوزیت

15,۰۰۰,۰۰۰

11

وارنیش فلوراید دو فک

8,0۰۰,۰۰۰

تعرفه پریو دندانپزشکی 1403

تعرفه پریو دندانپزشکی شامل افداماتی در جهت اصلاح طرح لبخند شما انجام می‌شود که یکی از این خدمات جرم گیری دندان است.

جرم گیری دندان یک جنبه حیاتی در مراقبت از دندان‌هاست که نقش کلیدی را در حفظ دندان‌ها و لثه های سالم بازی می‌کنند. این پروسه پیشگیری کننده شامل از بین بردن پلاک، جرم و باکتری از سطح دندان ها و خط لثه می‌شود تا از بیماری های لثه، پوسیدگی و دیگر مشکلات دهان و دندان جلوگیری کند. جرم گیری دندان معمولا توسط یک دندانپزشک در طول چک آپ های روتین دندان‌ها انجام می‌شود و جنبه حیاتی برای حفظ بهداشت دندان‌هاست.

یکی از اهداف ابتدایی جرم گیری دندان از بین بردن پلاک و جرم های انباشته شده از دندان‌هاست. پلاک یک ماده چسبناک از باکتری است که در طول روز بر روی دندان‌ها تشکیل می‌شود مخصوصا بعد از غذا خوردن یا استفاده از نوشیدنی‌های شکردار. اگر پلاک‌ها به طور منظم از طریق مسواک زدن و نخ دندان کشیدن پاک نشوند می‌توانند سفت شده و تبدیل به جرم دندان شده که دیگر به راحتی توسط عادت‌های بهداشتی روزانه از بین نمی‌روند. اگر این مورد درمان نشود، جرم تشکیل شده می‌تواند منجر به التهاب لثه، مشکللات لثه و در نهایت بیماری های پریودنتال شوند.

تعرفه تمام خدمات پریو دندانپزشکی در کلینیک ستاره شرق را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

ردیف

نوع درمان

عمومی (ریال)

تخصصی (ریال)

1

جرمگیری بروساژ کامل دو فک عمومی

11,۰۰۰,۰۰۰

-

2

افزایش طول تاج همراه با فلپ

-

48,۰۰۰,۰۰۰

3

پیوند لثه یک دندان

-

60,۰۰۰,۰۰۰

4

لیفت لثه هر دندان نسج نرم و سخت

-

4۰,۰۰۰,۰۰۰

5

لیفت لثه نسج نرم با تیغ جراحی

۸,۰۰۰,۰۰۰

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

6

لیفت سینوس closed

-

5۰,۰۰۰,۰۰۰

7

لیفت سینوس open

-

110,۰۰۰,۰۰۰

8

جرمگیری بروساژ زیر لثه دو فک

۱3,5۰۰,۰۰۰

-

9

جراحی لثه (افزایش طول تاج)

7,۰۰۰,۰۰۰

-

تعرفه دندانپزشکی وزارت بهداشت زیبایی

لبخند زیبا می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی اعتماد به نفس و عزت نفس افراد بگذارد. اگرچه همه افراد با لبخندی زیبا متولد نمی‌شوند. مشکلات دندان ها از جمله دندان های بهم ریخته، فاصله بین دندانها یا بی رنگی آنها می‌تواند بر روی ظاهر کلی لبخند فرد تاثیر بگذارد.  برای اصلاح طرح لبخند روش‌های متعددی از جمله بلیچینگ، کامپوزیت، لمینت و ... وجود دارد. البته قابل ذکر است که هزینه اصلاح طرح لبخند در هرکدام از روش‌ها متفاوت خواهد بود.

بی رنگ شدن یا وجود لکه های رنگی بر روی دندان ها یکی دیگر از مشکلاتی است که می‌تواند در ظاهر لبخند فرد تاثیر بگذارد. لکه هایی از غذا، نوشیدنی‌ها یا کشیدن سیگار می‌تواند لکه های زرد رنگ بر روی دندانها بگذارد یا دندان ها را بی رنگ کند. درمان های حرفه ای سفید کردن دندان از جمله بلیچینگ می‌تواند به از بین بردن لکه ها کمک کند و سفیدی طبیعی دندان را بازگرداند.

کامپوزیت دندان ماده ای پر کاربرد در زمینه دندانپزشکی است. کامپوزیت ماده ای به رنگ دندان و از جنس رزین است که برای درست کردن دندان‌هایی که بر اثر پوسیدگی، ضربه یا دیگر عوامل آسیب دیده اند استفاده می شود. آنها به دلیل دوام بالا، ظاهر طبیعی و توانایی اتصال به ساختار دندان یک انتخاب محبوب در میان افراد هستند. علاوه بر خواص زیبایی، کامپوزیت‌ها همچنین مقاوم و دوامی طولانی مدت دارند. اگر به درستی بر روی دندان قرار بگیرند و به خوبی از آنها مراقبت شود، کامپوزیت ها می‌توانند در برابر جویدن و گاز گرفتن مقاوم بوده و برای سال های طولانی عمر کنند. این ویژگی کامپوزیت ها را تبدیل به راه حلی قابل اطمینان برای دندان‌هایی که دچار آسیب یا پوسیدگی شدند، می‌کند.

لمینت که به عنوان ونیر دندان هم شناخته می‌شود یکی از پروسه‌های زیبایی دندان است که محبوبیت زیادی در طی سال های اخیر پیدا کرده است. لمینت‌ها از پوسته‌های نازک و دست ساز از جنس پرسلان یا کامپوزیت رزین ساخته شده اند و با هدف بالا بردن ظاهر کلی دهان بر روی سطح جلویی دندان قرار می‌گیرند. با توجه به نوع روکش، قیمت لمینت متفاوت خواهد بود.

ابتدایی ترین هدف انجام ونیر برطرف کردن نواقض دندان‌ها مانند بی رنگی، پریدگی یا شکستگی دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها و مشکلات هم تراز نبودن است. با نصب این پوسته‌های نازک به سطح جلویی دندان‌ها، دندانپزشک می تواند به راحتی زیبایی لبخند شما را چندبرابر کند. یکی از مزیت‌های لمینت توانایی تقلید ظاهر طبیعی دندان است. ونیرهای سرامیکی مانند دندان‌های طبیعی نور را بازتاب می کنند. این ویژگی باعث می شود که از لحاظ ظاهری در مقایسه با دندان‌های طبیعی غیرقابل تشخیص باشند.

تعرفه دندان پزشکی و قیمت خدمات زیبایی در کلینیک ستاره شرق را می‌توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید.

ردیف

نوع درمان

قیمت(ریال)

1

لمینت IPS

61,۰۰۰,۰۰۰

2

کامپوزیت زیبایی (Tokoyama)

25,۰۰۰,۰۰۰

3

بلیچینگ home هر فک

30,۰۰۰,۰۰۰

4

بلیچینگ office هر فک

4۰,۰۰۰,۰۰۰

5

نگین زیبایی هر دندان

10,۰۰۰,۰۰۰

6

کامپوزیت زیبایی IPS

30,۰۰۰,۰۰۰

تعرفه دندان پزشکی برای پروتز دندان

پروتز دندان ابزاری مصنوعی است که زمانی استفاده می‌شود تا جایگزین دندان‌های آسیب دیده یا از دست رفته شود و عملکرد و زیبایی دهان و دندان را احیا می‌کند. پروتزهای دندانی نقش حیاتی را در ارتقا سلامت دهان، توانایی جویدن، صحبت کردن و کیفیت کلی زندگی افرادی که دندان‌های خود را به دلایل مختلفی از جمله پوسیدگی، آسیب یا بیماری‌های پریودنتال از دست داده‌اند، ایفا می‌کنند. این پروتزها می‌توانند از تاج های دندانی ساده و بریج ها تا دندان مصنوعی های پیچیده تر و ایمپلنت های دندان متفاوت باشند به همین دلیل هزینه پروتز دندان متفاوت است. 

انواع مختلفی از پروتزهای دندان قابل دسترس است تا نیازهای مختلف دندان‌ها را برطرف کند. یکی از رایج ترین انواع این پروتزها بریج ها هستند که شامل یک یا چند دندان مصنوعی می‌شود که به دندان‌های طبیعی مجاور یا ایمپلنت دندانی متصل می‌شود. بریج ها برای پر کردن فاصله‌ای که دندان از دست رفته بجا گذاشته است و احیا عملکرد چویدن و زیبایی دندان ها استفاده می‌شود. یکی دیگر از گزینه های محبوب دندان های مصنوعی هستند که به عنوان پروتزهای متحرک شناخته می‌شوند تا جایگزین چندین دندان از دست رفته شوند. دندان‌های مصنوعی می‌توانند به صورت تکه‌ای باشند که جایگزین چند دندان از دست رفته شوند یا می توانند جایگزین تمامی دندان‌های از دست رفته فک بالا یا پایین و یا هر دو شوند.

یکی از انواع پروتز، پروتز بر پایه ایمپلنت یا همان اوردنچر با ارائه راه حلی طولانی مدت و موثر برای دندان‌های از دست رفته انقلابی را در زمینه دندانپزشکی ایجاد کرده است. ایمپلنت‌های دندان واحدهای تیتانیومی هستند که توسط جراحی داخل استخوان فک قرار می‌گیرند تا به عنوان ریشه دندان مصنوعی عمل کنند. ایمپلنت‌ها می‌توانند به عنوان پشتیبان برای انواع پروتزهای دندانی از جمله تاج‌، بریج و دندان مصنوعی است تا جایگزینی باثبات و طبیعی را برای دندان‌های از دست رفته ایجاد کنند. هزینه اوردنچر بر پایه ایمپلنت به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد.

 

هزینه پروتز دندانپزشکی

هزینه پروتز دندانپزشکی

ردیف

نوع درمان

عمومی (ریال)

1

پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایه

33,۰۰۰,۰۰۰

2

پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیک

۳5,۰۰۰,۰۰۰

3

پست و کور ریختگی

20,۰۰۰,۰۰۰

4

روکش تمام پرسلن و یا زیرکونیوم

4۰,۰۰۰,۰۰۰

5

لمینیت IPS

61,۰۰۰,۰۰۰

6

چسباندن روکش های قدیمی فاقد گارانتی

5,۰۰۰,۰۰۰

7

خارج کردن روکش های قدیمی فاقد گارانتی

7,۰۰۰,۰۰۰

8

جدا کردن روکش های بهم چسبیده

7,۰۰۰,۰۰۰

9

نایت گارد سخت

30,۰۰۰,۰۰۰

10

نایت گارد نرم

۲۰,۰۰۰,۰۰۰

11

پروتز پارسیل بیس فلزی هر فک

۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰

12

پروتز کامل هر فک

۱9۰,۰۰۰,۰۰۰

13

خارج کردن پست و کور ریختگی

۱۰,۰۰۰,۰۰۰

14

اوردنچر هر فک (ایمپلنت + پروتز)

۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ – ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰

تعرفه دندان پزشکی برای ایمپلنت

ایمپلنت دندان راه حل محبوب و موثری برای جایگرینی دندان‌های از دست داده شده است. اولین سوال این است که ایمپلنت چیست؟ قبل از اینکه ایمپلنت به وجود آید، افراد دارای پروتز دندان قادر به جویدن انواع بسیاری از مواد غذایی نبودند. امروزه این مشکل با استفاده گسترده از ایمپلنت دندان مرتفع شده است. کوتاهترین تعریف ایمپلنت دندان می‌تواند این باشد که "ایمپلنت یک دندان مصنوعی دائمی برای جایگزینی دندان و یا دندان‌های از دست رفته است که درست همانند دندان‌های طبیعی عمل می کند". ایمپلنت‌های دندانی طراحی شدند تا ساختار طبیعی دندان را تقلید کنند و یک پایه باثبات برای تاج یا پل دندان فراهم کنند. ایمپلنت ها فواید بسیاری از جمله ظاهر خوب، بالا بردن توانایی جویدن، و دوام طولانی مدت را عرضه می‌کنند. فهمیدن پروسه درمان و ملاحظات اطراف انجام ایمپلنت برای افرادی که به دنبال این روش هستند تا سلامت دندان و زیبایی ظاهر خود را حفظ کنند واجب است.

اگر بیمار واجد شرایط برای پروسه ایمپلنت دندان باشد، قدم بعدی روند پایه گذاری ایمپلنت است. این پروسه معمولا توسط بی حسی انجام می‌‌شود تا دندانپزشک از راحتی بیمار حاصل پیدا کند. یک برش کوچک در بافت لثه و یک سوراخ داخل استخوان فک ایجاد می‌شود تا ایمپلنت جایگزاری شود. در مرحله بعد، ایمپلنت با دقت بالا دراستخوان قرار می‌گیرد.بعد از جایگزاری ایمپلنت پروسه پیوند استخوانی صورت می‌گیرد. این مرحله زمانی اتفاق می افتد که ایمپلنت با بافت استخوانی اطراف ادغام شده و یک پایه قوی و باثبات را برای ترمیم دندان به وجود می‌آورد. پیوند استخوانی معمولا چندماه طول می‌کشد.

زمانی که پیوند استخوانی تکمیل شود، آخرین قدم در پروسه ایمپلنت جایگزاری تاج و یا پل دندان است. این ایمپلنت کاملا مطابق رنگ، شکل و سایز دندان طبیعی بیمار ساخته شده و نتیجه ای یک پارچه و ظاهری طبیعی را ارائه می‌دهد. تعرفه دندان پزشکی در کلینیک ستاره شرق را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

ردیف

نوع درمان

قیمت(ریال)

1

یک واحد ایمپلنت کره ای (کاشت)

75,۰۰۰,۰۰۰

2

یک واحد روکش ایمپلنت کره ای PFM

75,000,000 – 65,000,000

3

یک واحد روکش ایمپلنت کره ای زیرکونیا

80,000,000 – 70,000,000

4

پیوند استخوان با پودر استخوان

40,000,000 – 10,000,000

loan-cover-02

هزینه دندانپزشکی ارتودنسی 1403

ارتودنسی یا ارتودنتیکس (Orthodontics) عبارت است از تخصص پزشکی که به بررسی، تشخیص و درمان نامرتبی و عدم هماهنگی دندان‌ها که به آن مال اکلوژن (malocclusion) هم می گویند، می‌پردازد. ارتودنسی به عنوان یک رشته پزشکی تخصصی که به تشخیص، پیشگیری و درمان اختلالات دندان‌ها و فک‌ها می‌پردازد، در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است. در این روش درمانی از طریق ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک، تلاش می‌شود تا دندان‌ها را در موقعیت صحیح قرار داده و تراز آن‌ها را بهبود ببخشد. این روش درمانی معمولاً برای ترمیم عیوب ترازی دندان‌ها مانند جابجایی، چپ و راست شدن و پیچیدگی استفاده می‌شود. البته باید بدانید که هزینه ارتودنسی در روش های مختلف درمانی به دلیل فاکتورهای متعدد متفاوت است. 

دندان‌های کج مسواک زدن و تمیز کردن را برای شما سخت تر می‌کند که در نتیجه باعث ایجاد بیماری های دندانی می‌شود. سختی در جویدن، بروز سر درد، شانه یا کمر درد و اختلالات گیجگاهی از مواردی است که در صورت به درستی قرار نگرفتن دندان‌ها در جای خود بروز می‌دهد. ارتودنسی معمولاً برای ترمیم عیوب ترازی دندان‌ها مانند جابجایی، چپ و راست شدن و پیچیدگی استفاده می‌شود. البته باید بدانید که هزینه ارتودنسی با توجه به وضعیت دندان و فک و شکل قرارگیری آن ها متفاوت است.

برای انجام پروسه ارتودنسی باید به ارتودنتیست مراجعه کنید. ارتودنتیست متخصصی است که برای مشاوره گرفتن و درمان ارتودنسی خود به آن احتیاج دارید. انتخاب ارتودنتیست مناسب نقش مهمی در موفقیت درمان دارد. او باید تخصص و تجربه کافی در زمینه ارتودنسی را داشته باشد و با روش‌های جدید و پیشرفته درمانی آشنا باشد. همچنین، باید به توانایی برقراری ارتباط صحیح با بیماران و ارائه راهنمایی‌های لازم به آن‌ها توجه داشت.

تعرفه دندان پزشکی برای درمان ارتودنسی در کلینیک ستاره شرق را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

ردیف

نوع درمان

قیمت(ریال)

1

ارتودنسی ثابت دو فک

40۰,۰۰۰,۰۰۰ – 50۰,۰۰۰,۰۰۰

2

ریتینر ثابت هر فک

45,۰۰۰,۰۰۰

3

ریتینر متحرک هر فک

20,۰۰۰,۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان