دندانپزشکی کودکان و اطفال

بهترین دندانپزشک اطفال چه ویژگی هایی دارد ؟

از اصلی ترین و مهمترین مباحث در دندانپزشکی اطفال توانایی برقراری ارتباط توسط دندانپزشک با کودک شما است و از آنجایی که آستانه تحمل کودکان در دریافت درمان های دندانپزشکی بسیار کم است یک دندانپزشک کودک ابتدا باید فرزند شما را با محیط درمان جدید و تجهیزات دندانپزشکی آشنا بکند و درمان را با مراحل ساده ای مانند فلوراید تراپی ، فیشورسیلانت یا ترمیم های ساده شروع بکند تا به کودک فرصت آشنایی با محیط درمان و ابزار ها را بدهد به این صورت علاوه بر از بین رفتن ترسهای ذهنی کودک، دندانپزشک نیز با واکنش های کودک نسب به ابزارها و صدا های تجهیزات دندانپزشکی آشنا می شود.

بهترین دندانپزشکی کودکان چه ویژگی هایی دارد و چگونه بهترین دندانپزشک را برای فرزند خود انتخاب کنید؟

از ویژگی های مهم دندانپزشک خوب در حیطه اطفال سرعت عمل حین درمان و استفاده از مواد مرغوب و تجربه و تخصص کافی در زمینه اطفال و همچینین داشتن روحیه ای شاد ، منعطف و صبور میتوان نام برد.

محدوده سنی دندانپزشکی اطفال مربوط به سنین زیر 12 سال می باشد که به درمان و جلوگیری از بیماری های دهان و دندان اختصاص دارد و متخصص دندانپزشکی اطفال باید با شاخه های گوناگون سنی کودکان کاملا آشنا باشد و بداند که با آنها چگونه رفتار کند.


دندانپزشکی اطفال بدون درد

در حال حاضر متد های دندانپزشکی کاملا بدون درد به درمان دندان های  بزرگسالان و همچنین برای کودکان میپردازد که ترس از دندانپزشکی را در تمام سنین از بین برده است البته واکنش های کودکان به تجهیزات دندانپزشکی اغلب به دلیل درد نیست به دلیل صدای ایجاد شده توسط تجهیزات دندانپزشکی است.

دندانپزشکی با سدیشن (آرام بخشی) به چه صورت است ؟

درمان های دندانپزشکی با سدیشن (آرام بخشی) برای افرادی که ترس های عمیق دارند، کودکان زیر 2 سال و همچنین افرادی با استرس های زیاد که قادر به همکاری با پزشک نیستند و کودکان یا اشخاص با گروه های بیماری های خاص انجام میشود و انتخاب خوبی برای مداوای تحت بیهوشی نسبی است.


فیشورسیلنت چیست؟

دندان های آسیاب در برخی موارد دارای شیار های زیاد و عمیق می باشند که در بسیاری از مواقع با مسواک تمیز نمی شوند و به مرور زمان میتواند باعث شروع فرآیند پوسیدگی دندان و از بین رفتن آن باشند. فیشورسیلنت ماده ای است که توسط دندانپزشک روی دندان ها قرار داده میشود و بعد از تاباندن نور لیزر و سخت شدن مواد شیار های دندان را پر میکند تا از روند پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند.

البته باید گفته شود که استفاده از این مواد برای تمام دندان ها قابل استفاده نیست زیرا تمامی دندان ها دارای شیار های عمیق نیستند و از طرفی از این روش فقط برای دندان های کاملا سالم استفاده میشود و به هیچ وجه دندان نباید پوسیدگی داشته باشد.

از آنجایی که انجام مراحل فیشورسیلانت نیاز به تزریق بی حسی و تراش دندان ندارد لذا تمامی کودکان درطی این مراحل همکاری کرده و بدون هیچ گونه مشکلی مواد فیشورسیلنت روی دندان ها گذاشته میشود.


به منظور نوبت دهی با ما تماس بگیرید


فلوراید تراپی چیست ؟

چگونه فلوراید درمانی از پوسیدگی دندان جلوگیری میکند؟

فلوراید یک عنصر طبیعی موجود در طبیعت است که توانایی خاصی در تقویت مینای دندان دارد. قرار دادن فلوراید در برابر مینای دندان باعث میشود مواد مغذی از دست رفته در طول زمان جایگزین شود و از پوسیدگی  دندان ها جلوگیری کند.


ارتودنسی پیشگیرانه (فضا نگهدار):

در مواردی پیش می آید که کودک دندان های شیری را زودتر از دست می دهد یا دندان شیری زودتر از موقع کشیده می شود. در این صورت دندان ها ی دو طرف آن شروع به حرکت به سمت فضای خالی میکند و از طرفی دندان دائمی هنوز شروع به رویش نکرده و در زیر لثه قرار دارد اگه جای دندان دائمی با دندان دیگری پر شود دندان فضای رشد مناسب خودش را از دست میدهد در نتیجه منجر به رشد نامرتب دندان ها می شود که برای جلوگیری از این اتفاق بعد از قالب گیری از وسیله ای به نام فضانگهدار در فضای خالی استفاده میکنند تا از اشغال فضای بین دندانی جلوگیری کند.

 

قیمت خدمات دندانپزشکی کودکان و اطفال

خدمات کلینیک

قیمت (ریال)

فیشورسیلنت

5,000,000

فلوراید تراپی و بروساژ هر فک

5,000,000

فضانگهدارنده دندان اطفال

20,000,000

عصب کشی دندان اطفال همراه با ترمیم

15,000,000

عصب کشی دندان اطفال همراه با SSCROWN

18,000,000

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان