قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت

هزینه ایمپلنت و قیمت ایمپلنت یکی از دغدغه های همیشگی  افراد در حوزه دندانپزشکی است. اما قبل از اینکه بخواهیم به هزینه ایمپلنت بپردازیم بهتر است که در ابتدا یک شناخت کلی در این مورد داشته باشیم. ایمپلنت دندان راه حل خیلی عالی برای دندان‌های از دست رفته، حفظ لبخند زیبا و بهبود سلامت دهان شماست. ایمپلنت‌ها در واقع دندان‌های مصنوعی هستند که با جراحی داخل استخوان فک قرار میگیرند و به گونه ای طراحی شده اند که هم از لحاظ بصری و هم عملکرد شبیه دنداان های طبیعی باشند. ادامه به این موضوع می پردازیم که چرا ممکن است شما بخواهید ایمپلنت را در نظر داشته باشید:
با پرداخت هزینه ایمپلنت شما می‌توانید از یک عمر راحتی برخوردار باشید. ایمپلنت‌های دندان مقاومتی طولانی مدت دارند. ایمپلنت ها می توانند با مراقبت درست برای سال های زیاد یا حتی مدام العمر دوام بیاورند. آنها از تیتانیوم که یک فلز محیط سازگار است ، ساخته شده اند که با استخوان شما ادغام شده و از فقدان استخوان جلوگیری می کند.

ایمپلنت‌ها بسیار راحت و کاربردی هستند و به شما اجازه غذا خوردن، صحبت کردن و لبخندی بدون داشتن حس ناراحتی یا خجالت را می دهند. ایمپلنت ها مانند دندان‌های مصنوعی یا بریج ها سر نمی خورند، سر و صدا ایجاد نمی کنند و باعث سوزش و آزردگی نمی‌شوند. همچنین حالت طبیعی صورت و گاز زدن شما را حفظ می کند. قیمت ایمپلنت در واقع به صرفه تر از هزینه کردن برای دندان‌های مصنوعی و سر و کار داشتن با چالش‌های بی شمار آن است. 

 

قیمت ایمپلنت و هزینه ایمپلنت دندان%
loan-cover

 

بجای استفاده از هزینه کردن برای دندان‌های مصنوعی و داشتن ظاهری مصنوعی، هزینه ایمپلنت می تواند به شما ظاهری واقعی و زیبا را هدیه دهد. ایمپلنت دندان دقیقا مطابق با رنگ، شکل و سایز دندان‌های طبیعی شماست. ایمپلنت‌ها با لبخند شما ترکیب شده و ظاهر شما را ارتقا می‌بخشند. همچنین از جابجا شدن دندان ها مجاور جلوگیری می کنند.

اگر به ایمپلنت دندان علاقه مند هستید باید با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای این کار هستید. شما باید لثه های سالم و استخوان کافی برای پشتیبانی ایمپلنت داشته باشید. همچنین لازم است برای حفظ هزینه ایمپلنتی که در آینده پرداخت می کنید به رعایت بهداشت دهان متعهد باشید.

هزینه ایمپلنت و قیمت ایمپلنت

نام برند ایمپلنت

کشور سازنده

هزینه ایمپلنت

ضمانت

شرایط پرداخت

MEGAGEN

کره

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

DIO

کره

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

روکش ایمپلنت PFM

کره

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

روکش ایمپلنت زیرکونیا

کره

۷۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

هزینه ایمپلنت دندان و روش های محاسبه قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش جراحی چند مرحله ای است که شامل تخصص‌ها و پروسه‌های متعددی می باشد. قیمت ایمپلنت دندان بستگی به عوامل مختلفی مثل تعداد، نوع، جایگاه و پیچیدگی جراحی و موادی که استفاده می‌شود دارد. قیمت ایمپلنت و هزینه ایمپلنت در کلینیک ستاره شرق را می توانید در جدول این صفحه و همینطور در تعرفه دندانپزشکی ۱۴۰۳ مشاهده کنید.

نرخ موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟ چقدر دوام می آورد؟ و چه فاکتورهایی می تواند بر دوام و نقش آن تاثیر گذار باشد؟ این ها سوالاتی است که قرار است به آن پاسخ دهیم.

نرخ موفقیت ایمپلنت دندان بستگی به فاکتورهای مختلفی از جمله کمیت و کیفیت استخوان، توانایی و تجربه جراح، نوع و طراحی ایمپلنت و بهداشت دهان بیمار دارد.

به طور کلی ایمپلنت‌های دندان نرخ موفقیت بالایی در حدود %۹۸ دارد. این بدان معناست که از بین صد نفر فردی که ایمپلنت دندان انجام می‌دهند ۹۸ نفر از آن ها تا ده سال آینده ایمپلنت سالم و موفقی را دارند. نرخ موفقیت حتی برای افرادی که مراقبت های لازم را دارند و مرتبا چک آپ انجام می دهند بالاتر هم می رود.

اگرچه این امکان هست که در بعضی از موارد ایمپلنت با شکست مواجه شود. شکست می تواند زود، در طول پروسه بهبود یا بعد از ادغام شدن ایمپلنت با استخوان شود. چند فاکتور رایج در شکست ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

 • عفونت در محل ایمپلنت
 • آسیب به بافت های نرم اطراف ایمپلنت
 • مشکلاتی سینوسی یا آسیب به عصب
 • ادغام شدن ضعیف به دلیل تراکم کم استخوان یا کیفیت استخوان
 • فشار زیاد به ایمپلنت
 • مصرف سیگار و دیگر دخانیات
 • شرایط پزشکی مانند دیابت که می تواند بر روی روند بهبود تاثیر بگذارد
 • ضعیف بودن سطح بهداشت دهان و یا عدم چک آپ های منظم

برای جلوگیری از شکست و از بین رفتن هزینه ایمپلنت بهتر است بهداشت دهان را حفظ کرده و از چک آپ های منظم غافل نشوید.

محاسبه قیمت ایمپلنت دندان

محاسبه قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌های دندان به نحوه ای طراحی شده اند که به طور همیشگی در دهان شما ثابت باقی بمانند. ایمپلنت‌ها از مواد زیست سازگار مانند تیتانیوم یا سرامیک ساخته شده‌اند که می توانند با استخوان فک ادغام شوند و در مقابل خوردگی و تحلیل مقاومت کنند. اگرچه این به آن معنا نیست که قرار است برای همیشه دوام بیاورند. برای حفظ هزینه ایمپلنت بهتر است مراقبت زیادی در برابر عواملی مانند عفونت، آسیب ها و … داشته باشید.

برای گسترش دادن طول عمر ایمپلنت و تاج دندان و حفظ هزینه ایمپلنت بهتر است توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:

 • دندان های خود را دوبار در هفته با مسواک مناسب و خمیردندان حاوی فلوراید مسواک بزنید
 • روزانه نخ دندان بکشید تا پلاک ها و خرده های غذا را از بین دندان ها و اطراف ایمپلنت از بین ببرید
 • با دهان شوی آنتی باکتریال دهان خود را بشویید تا از بروز عفونت و التهاب جلوگیری کنید
 • از گاز زدن یا جویدن مواد غذایی سخت یا چسبناک خودداری کنید تا بتوانید از آسیب و یا شل شدن تاج دندان جلوگیری کنید
 • از استعمال سیگار و دیگر دخانیات که می تواند گردش خون و روند بهبود را مختل کند، جدا پرهیز کنید
 • دندانپزشک خود را برای بررسی و تمیز کردن حرفه ای ایمپلنت و دندان های خود مرتبا ملاقات کنید

هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان

علاوه بر هزینه‌های ابتدایی ایمپلنت دندان هزینه‌های جانبی وجود دارد که بیماران باید قبل از انجام ایمپلنت از آنها خبر داشته باشند.

یکی از هزینه‌های جانبی اولیه ایمپلنت دندان هزینه تست تشخیص و رادیوگرافی است که قبل از انجام پروسه ایمپلنت ضروری است. این آزمایشات و مشاهدات ممکن است شامل رادیوگرافی، سی‌تی اسکن و دیگر اقدامات عکاسی باشد که برای ارزیابی سلامت استخوان فک و ساختارهای اطراف انجام می‌شود. این مشاهدات می‌تواند هزینه اضافه‌تری را به قیمت ایمپلنت دندان اضافه کند.

یکی دیگر از هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان هزینه انجام هر گونه پروسه آمادگی از جمله پیوند استخوان یا سینوس لیفت است. در بعضی از موارد بیماران ممکن است استخوان‌های سالم کافی در فک خود برای پشتیبانی از ایمپلنت نداشته باشند و قبل از انجام ایمپلنت دندان به پروسه آماده سازی استخوان احتیاج داشته باشند.

به علاوه شما باید هزینه بی‌حسی در طول پروسه ایمپلنت را در نظر بگیرید. درحالیکه بعضی از بیماران ممکن است نیازمند بی‌حسی معمولی باشند، عده‌ای دیگر به دنبال مسکن یا بی‌حسی‌های قویتر برای داشتن تجربه راحت‌تر باشند. هزینه بی‌حسی بسته به نوع بی‌حسی و مدت زمان پروسه متفاوت خواهد بود.

بعد از اینکه ایمپلنت دندان جایگزاری شد باید هزینه‌هایی برای مراقبت‌های بعد از پروسه و همینطور ملاقات با پزشک در دفعات بعدی هم در نظر بگیرید. چک آپ‌های منظم و روش‌های تمیز کردن دندان برای اطمینان از موفقت طولانی مدت ایمپلنت دندان ضروری است تا هر گونه مشکلات احتمالی بررسی شود. این قرارهای ملاقات می‌تواند به هزینه ایمپلنت دندان اضافه شود.

در آخر شما باید هزینه هرگونه ترمیم ضروری از جمله تاج یا روکش دندان که به ایمپلنت اضافه خواهد شد را در نظر بگیرید. این گزینه‌های ترمیمی سفارشس سازی شده و مطابق رنگ و شکل دندان‌های طبیعی شما ساخته خواهد شد و می‌تواند به هزینه ایمپلنت دندان اضافه کند.

قیمت ایمپلنت دندان جلو

هزینه ایمپلنت دندان جلو به دلیل قابلیت دید و اهمیت لبخند معمولا بیشتر از ایمپلنت برای دندان‌های دیگه است. به طور معمول هزینه هر یک ایمپلنت دندان جلو بین ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است. علاوه بر این هزینه‌های پایه فاکتورهای متعدد دیگری وجود دارد که می‌تواند در قیمت ایمپلنت دندان دخیل باشد. به طور مثال اگر قبل از انجام ایمپلنت دندان پیوند استخوان یا لیفت سینوس برای آماده سازی استخوان فک نیاز باشد این اقدامات می‌تواند هزینه‌های بیشتری را به درمان اضافه کند. آزمایشات تشخیص و رادیوگرافی، بی‌حسی، قرار ملاقات‌های منظم و حفظ بهداشت دهان و دندان می‌تواند به افزایش هزینه کلی درمان کمک کند.

هزینه ایمپلنت و مدت زمان بهبود آن

هزینه ایمپلنت

هزینه ایمپلنت و مدت زمان بهبود آن

اگر شما در فکر انجام ایمپلنت دندان هستید ممکن است به این موضوع فکر کنید که چقدر بعد از جراحی وضعیت شما بهبود می‌یابد. در واقع همانطور که گفته شد ایمپلنت‌ها دندان‌های مصنوعی هستند که داخل استخوان فک شما قرار می گیرند تا جایگزین دندان از دست رفته باشند. نسبت به قیمت ایمپلنت شما مزایای خیلی زیادی ازجمله بهبود ظاهر، ارتقا عملکرد دندان و راحتی را در مقایسه با بریج ها یا دندان‌های مصنوعی به شما هدیه می دهند. بهرحال ایمپلنت دندان چند مرحله دارد و پروسه درمان آن از بقیه روش‌های جایگزین دندان پیچیده تر و طولانی تر است.

مدت زمان بهبود ایمپلنت بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. اولین قدم مرحله ریکاوری و بهبود است که فورا بعد از جراحی یعنی زمانی که ایمپلنت در استخوان فک جایگذاری شده است اتفاق می افتد. در طول این مرحله ممکن است شما مقداری خون ریزی و التهاب را در جای ایمپلنت تجربه کنید. این علائم نرمال هستند و بعد از چند روز برطرف می شوند. برای کمک به بهبود پروسه شما باید تمام دستورالعمل های پزشک خود برای مراقبت از دهان و دندان از جمله شستشو با آب نمک، استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک، خودداری از مصرف دخانیات و الکل و مصرف غذاهای نرم را دنبال کنید.

دومین مرحله ادغام سازی است. این مرحله ایی است که ایمپلنت با استخوان فک ادغام می شود و یک پایه قوی و ثابت برای دندان مصنوعی به وجود می آورد. این پروسه می تواند بین ۳ تا ۶ ماه بستگی به اینکه سرعت بهبود استخوان چقدر است. در طول این پروسه سما  باید از اعمال هرگونه فشار بر روی ایمپلنت مانند گاز گزفتن یا جویدن غذاهای سفت خودداری کنید. شما باید بهداشت دهان را حفظ کنید و دندانپزشک خود را برای چک آپ ها و اصلاحات ملاقات کنید.

مرحله بعدی دوره ای ترمیم است. در این مرحله دندانپزشک شما بریج یا تاج نهایی را بر روی دندان شما قرار می دهد. این معمولا بعد از اینکه مرحله ادغام تکمیل شده و ایمپلنت شما کاملا به استخوان جوش خورده است، انجام می شود. در طول این مرحله شما ممکن است چند قرار ملاقات با پزشک خود داشته باشید تا مطمئن شوید که مرحله جایگذاری تاج ایمپلنت به خوبی انجام شده و با دندان‌های طبیعی شما هماهنگ است. زمانی که جایگذاری به خوبی انجام شد و نگرانی از بابت آن وجود نداشت، شما می توانید از لبخند وعملکرد نرمال ایمپلنت خود لذت ببرید.

همانطور که خواندید روند بهبود ایمپلنت دندان ممکن است یکم طولانی باشد اما قطعا در پایان وقت و هزینه ارتودنسی ارزش خواهد داشت. ایمپلنت ها ممکن است برای سال های زیاد و حتی تا آخر عمر طول بکشند.

پروتز بهتر است یا ایمپلنت

پروتز بهتر است یا ایمپلنت

پروتز بهتر است یا ایمپلنت ؟

دندان مصنوعی و ایمپلنت دندان هر دو گزینه های جایگزین دندان هستند اما از لحاظ طراحی، عملکرد و روش جایگذاری آنها با هم متفاوت است.

پروتز (dental prosthesis) که به عنوان بریج یا دندان مصنوعی شناخته می شود یک وسیله متحرک است که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته استفاده می شود. این پروتز شامل دندان‌های مصنوعی است که به یک پایه به رنگ لثه چسبیده است تا بتواند لثه طبیعی را پوشش دهد. پروتز بسته به تعداد دندان از دست داده شده می تواند به صورت مجزا و یا کامل باشد.

درست است که پروتزها می توانند جایگزین دندان از دست رفته باشند و ظاهر افراد را حفظ کنند اما محدودیت هایی هم دارند. به دلیل دائمی نبودن این پروتزها ممکن است در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن جابجا شوند. از طرفی چون با استخوان فک ارتباط مستقیم ندارند به همین دلیل به مرور زمان شاهد فقدان استخوان خواهیم بود.

هزینه ایمپلنت دندان مقداری بالاتر از پروتز است اما با توجه به دائمی بودن ایمپلنت و ادغام شدن آن با استخوان فک مشکلاتی از جمله فقدان استخوان و یا حرکت کردن ایمپلنت در هنگام جویدن و صحبت کردن، در واقع قیمت ایمپلنت بسیار به صرفه تر از پروتز است.

هزینه ایمپلنت و قیمت ایمپلنت

نام برند ایمپلنت

کشور سازنده

هزینه ایمپلنت

ضمانت

شرایط پرداخت

MEGAGEN

کره

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

DIO

کره

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

روکش ایمپلنت PFM

کره

۶۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

روکش ایمپلنت زیرکونیا

کره

۷۰,۰۰۰,۰۰۰

مادام العمر

اقساط ۴ تا ۶ ماه

 

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان