قیمت ایمپلنت و هزینه ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت 

هزینه ایمپلنت و قیمت ایمپلنت یکی از دغدغه های همیشگی  افراد در حوزه دندانپزشکی است. اما قبل از اینکه بخواهیم به هزینه ایمپلنت بپردازیم بهتر است که در ابتدا یک شناخت کلی در این مورد داشته باشیم. ایمپلنت دندان راه حل خیلی عالی برای دندان های از دست رفته، حفظ لبخند زیبا و بهبود سلامت دهان شماست. ایمپلنت ها در واقع دندان های مصنوعی هستند که با جراحی داخل استخوان فک قرار میگیرند و به گونه ای طراحی شده اند که هم از لحاظ بصری و هم عملکرد شبیه دنداان های طبیعی باشند. ادامه به این موضوع می پردازیم که چرا ممکن است شما بخواهید ایمپلنت را در نظر داشته باشید:

با پرداخت هزینه ایمپلنت شما می توانید از یک عمر راحتی برخوردار باشید. ایمپلنت های دندان مقاومتی طولانی مدت دارند. ایمپلنت ها می توانند با مراقبت درست برای سال های زیاد یا حتی مدام العمر دوام بیاورند. آنها از تیتانیوم که یک فلز محیط سازگار است ، ساخته شده اند که با استخوان شما ادغام شده و از فقدان استخوان جلوگیری می کند.

ایمپلنت ها بسیار راحت و کاربردی هستند و به شما اجازه غذا خوردن، صحبت کردن و لبخندی بدون داشتن حس ناراحتی یا خجالت را می دهند. ایمپلنت ها مانند دندان های مصنوعی یا بریج ها سر نمی خورند، سر و صدا ایجاد نمی کنند و باعث سوزش و آزردگی نمی شوند. همچنین حالت طبیعی صورت و گاز زدن شما را حفظ می کند. قیمت ایمپلنت در واقع به صرفه تر از هزینه کردن برای دندان های مصنوعی و سر و کار داشتن با چالش های بی شمار آن است. 

بجای استفاده از هزینه کردن برای دندان های مصنوعی و داشتن ظاهری مصنوعی، هزینه ایمپلنت می تواند به شما ظاهری واقعی و زیبا را هدیه دهد. ایمپلنت دندان دقیقا مطابق با رنگ، شکل و سایز دندان های طبیعی شماست. ایمپلنت ها با لبخند شما ترکیب شده و ظاهر شما را ارتقا می بخشند. همچنین از جابجا شدن دندان ها مجاور جلوگیری می کنند.

اگر به ایمپلنت دندان علاقه مند هستید باید با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای این کار هستید. شما باید لثه های سالم و استخوان کافی برای پشتیبانی ایمپلنت داشته باشید. همچنین لازم است برای حفظ هزینه ایمپلنتی که در آینده پرداخت می کنید به رعایت بهداشت دهان متعهد باشید.

نام برند ایمپلنت

کشور سازنده

هزینه ایمپلنت

ضمانت

شرایط پرداخت

MEGAGEN

کره

60,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

DIO

کره

60,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

روکش ایمپلنت PFM

کره

60,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

روکش ایمپلنت زیرکونیا

کره

70,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

هزینه ایمپلنت دندان و روش های محاسبه قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش جراحی چند مرحله ای است که شامل تخصص ها و پروسه های متعددی می باشد. قیمت ایمپلنت دندان بستگی به عوامل مختلفی مثل تعداد، نوع، جایگاه و پیچیدگی جراحی و موادی که استفاده می شود دارد. قیمت ایمپلنت و هزینه ایمپلنت در کلینیک ستاره شرق را می توانید در جدول این صفحه و همینطور در تعرفه دندانپزشکی 1402 مشاهده کنید.

نرخ موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟ چقدر دوام می آورد؟ و چه فاکتورهایی می تواند بر دوام و نقش آن تاثیر گذار باشد؟ این ها سوالاتی است که قرار است به آن پاسخ دهیم.

نرخ موفقیت ایمپلنت دندان بستگی به فاکتورهای مختلفی از جمله کمیت و کیفیت استخوان، توانایی و تجربه جراح، نوع و طراحی ایمپلنت و بهداشت دهان بیمار دارد.

به طور کلی ایمپلنت های دندان نرخ موفقیت بالایی در حدود %98 دارد. این بدان معناست که از بین صد نفر فردی که ایمپلنت دندان انجام می دهند 98 نفر از آن ها تا ده سال آینده ایمپلنت سالم و موفقی را دارند. نرخ موفقیت حتی برای افرادی که مراقبت های لازم را دارند و مرتبا چک آپ انجام می دهند بالاتر هم می رود.

اگرچه این امکان هست که در بعضی از موارد ایمپلنت با شکست مواجه شود. شکست می تواند زود، در طول پروسه بهبود یا بعد از ادغام شدن ایمپلنت با استخوان شود. چند فاکتور رایج در شکست ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

 • عفونت در محل ایمپلنت
 • آسیب به بافت های نرم اطراف ایمپلنت
 • مشکلاتی سینوسی یا آسیب به عصب
 • ادغام شدن ضعیف به دلیل تراکم کم استخوان یا کیفیت استخوان
 • فشار زیاد به ایمپلنت
 • مصرف سیگار و دیگر دخانیات
 • شرایط پزشکی مانند دیابت که می تواند بر روی روند بهبود تاثیر بگذارد
 • ضعیف بودن سطح بهداشت دهان و یا عدم چک آپ های منظم

برای جلوگیری از شکست و از بین رفتن هزینه ایمپلنت بهتر است بهداشت دهان را حفظ کرده و از چک آپ های منظم غافل نشوید.

ایمپلنت های دندان به نحوه ای طراحی شده اند که به طور همیشگی در دهان شما ثابت باقی بمانند. ایمپلنت ها از مواد زیست سازگار مانند تیتانیوم یا سرامیک ساخته شده اند که می توانند با استخوان فک ادغام شوند و در مقابل خوردگی و تحلیل مقاومت کنند. اگرچه این به آن معنا نیست که قرار است برای همیشه دوام بیاورند. برای حفظ هزینه ایمپلنت بهتر است مراقبت زیادی در برابر عواملی مانند عفونت، آسیب ها و ... داشته باشید.

برای گسترش دادن طول عمر ایمپلنت و تاج دندان و حفظ هزینه ایمپلنت بهتر است توصیه های زیر را جدی بگیرید:

 • دندان های خود را دوبار در هفته با مسواک مناسب و خمیردندان حاوی فلوراید مسواک بزنید
 • روزانه نخ دندان بکشید تا پلاک ها و خرده های غذا را از بین دندان ها و اطراف ایمپلنت از بین ببرید
 • با دهان شوی آنتی باکتریال دهان خود را بشویید تا از بروز عفونت و التهاب جلوگیری کنید
 • از گاز زدن یا جویدن مواد غذایی سخت یا چسبناک خودداری کنید تا بتوانید از آسیب و یا شل شدن تاج دندان جلوگیری کنید
 • از استعمال سیگار و دیگر دخانیات که می تواند گردش خون و روند بهبود را مختل کند، جدا پرهیز کنید
 • دندانپزشک خود را برای بررسی و تمیز کردن حرفه ای ایمپلنت و دندان های خود مرتبا ملاقات کنید

هزینه ایمپلنت و مدت زمان بهبود آن

اگر شما در فکر انجام ایمپلنت دندان هستید ممکن است به این موضوع فکر کنید که چقدر بعد از جراحی وضعیت شما بهبود می یابد. در واقع همانطور که گفته شد ایمپلنت ها دندان های مصنوعی هستند که داخل استخوان فک شما قرار می گیرند تا جایگزین دندان از دست رفته باشند. نسبت به قیمت ایمپلنت شما مزایای خیلی زیادی ازجمله بهبود ظاهر، ارتقا عملکرد دندان و راحتی را در مقایسه با بریج ها یا دندان های مصنوعی به شما هدیه می دهند. بهرحال ایمپلنت دندان چند مرحله دارد و پروسه درمان آن از بقیه روش های جایگزین دندان پیچیده تر و طولانی تر است.

مدت زمان بهبود ایمپلنت بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. اولین قدم مرحله ریکاوری و بهبود است که فورا بعد از جراحی یعنی زمانی که ایمپلنت در استخوان فک جایگذاری شده است اتفاق می افتد. در طول این مرحله ممکن است شما مقداری خون ریزی و التهاب را در جای ایمپلنت تجربه کنید. این علائم نرمال هستند و بعد از چند روز برطرف می شوند. برای کمک به بهبود پروسه شما باید تمام دستورالعمل های پزشک خود برای مراقبت از دهان و دندان از جمله شستشو با آب نمک، استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک، خودداری از مصرف دخانیات و الکل و مصرف غذاهای نرم را دنبال کنید.

دومین مرحله ادغام سازی است. این مرحله ایی است که ایمپلنت با استخوان فک ادغام می شود و یک پایه قوی و ثابت برای دندان مصنوعی به وجود می آورد. این پروسه می تواند بین 3 تا 6 ماه بستگی به اینکه سرعت بهبود استخوان چقدر است. در طول این پروسه سما  باید از اعمال هرگونه فشار بر روی ایمپلنت مانند گاز گزفتن یا جویدن غذاهای سفت خودداری کنید. شما باید بهداشت دهان را حفظ کنید و دندانپزشک خود را برای چک آپ ها و اصلاحات ملاقات کنید.

مرحله بعدی دوره ای ترمیم است. در این مرحله دندانپزشک شما بریج یا تاج نهایی را بر روی دندان شما قرار می دهد. این معمولا بعد از اینکه مرحله ادغام تکمیل شده و ایمپلنت شما کاملا به استخوان جوش خورده است، انجام می شود. در طول این مرحله شما ممکن است چند قرار ملاقات با پزشک خود داشته باشید تا مطمئن شوید که مرحله جایگذاری تاج ایمپلنت به خوبی انجام شده و با دندان های طبیعی شما هماهنگ است. زمانی که جایگذاری به خوبی انجام شد و نگرانی از بابت آن وجود نداشت، شما می توانید از لبخند وعملکرد نرمال ایمپلنت خود لذت ببرید.

همانطور که خواندید روند بهبود ایمپلنت دندان ممکن است یکم طولانی باشد اما قطعا در پایان وقت و هزینه ارتودنسی ارزش خواهد داشت. ایمپلنت ها ممکن است برای سال های زیاد و حتی تا آخر عمر طول بکشند.

پروتز بهتر است یا ایمپلنت ؟

دندان مصنوعی و ایمپلنت دندان هر دو گزینه های جایگزین دندان هستند اما از لحاظ طراحی، عملکرد و روش جایگذاری آنها با هم متفاوت است.

پروتز (dental prosthesis) که به عنوان بریج یا دندان مصنوعی شناخته می شود یک وسیله متحرک است که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته استفاده می شود. این پروتز شامل دندان های مصنوعی است که به یک پایه به رنگ لثه چسبیده است تا بتواند لثه طبیعی را پوشش دهد. پروتز بسته به تعداد دندان از دست داده شده می تواند به صورت مجزا و یا کامل باشد.

درست است که پروتزها می توانند جایگزین دندان از دست رفته باشند و ظاهر افراد را حفظ کنند اما محدودیت هایی هم دارند. به دلیل دائمی نبودن این پروتزها ممکن است در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن جابجا شوند. از طرفی چون با استخوان فک ارتباط مستقیم ندارند به همین دلیل به مرور زمان شاهد فقدان استخوان خواهیم بود.

هزینه ایمپلنت دندان مقداری بالاتر از پروتز است اما با توجه به دائمی بودن ایمپلنت و ادغام شدن آن با استخوان فک مشکلاتی از جمله فقدان استخوان و یا حرکت کردن ایمپلنت در هنگام جویدن و صحبت کردن، در واقع قیمت ایمپلنت بسیار به صرفه تر از پروتز است.

نام برند ایمپلنت

کشور سازنده

هزینه ایمپلنت

ضمانت

شرایط پرداخت

MEGAGEN

کره

60,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

DIO

کره

60,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

روکش ایمپلنت PFM

کره

60,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

روکش ایمپلنت زیرکونیا

کره

70,000,000

مادام العمر

اقساط 4 تا 6 ماه

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان