هزینه ایمپلنت دیجیتال دندان

هزینه ایمپلنت دیجیتال دندان

هزینه ایمپلنت دیجیتال سوال بسیاری از افرادی است که علاقه مند به انجام ایمپلنت هستند. اما قبل از دانستن قیمت ایمپلنت دیجیتال بهتر است اطلاعات کلی در مورد این راهکار دندانپزشکی داشته باشیم. اگر شما یک یا چند دندان از دست داده دارید ممکن است در مورد ایمپلنت به عنوان یک راه حل خوب شنیده باشید. ایمپلنت‌ها، دندان‌های مصنوعی هستند که توسط جراحی داخل استخوان فک قرار می گیرند تا از یک تاج، بریج یا پروتز پشتیبانی کنند. ایمپلنت‌های دندان می توانند لبخند شما، عملکرد جویدن و اعتماد به نفس شما را حفظ کنند.

اما ممکن است شما نگرانی‌هایی در مورد جراحی ایمپلنت دندان مانند هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال، درد، مدت زمان بهبود و ریسک پیچیدگی‌ها داشته باشید. اگر شما به دنبال یک راه راحت، مناسب و دقیق برای انجام ایمپلنت هستید ممکن است بخواهید ایمپلنت دیجیتال را در نظر داشته باشید.

جراحی ایمپلنت دیجیتال یکی از روش‌های نوین است که با استفاده از تکنولوژی کامپیوتری سه بعدی جایگاه ایمپلنت را برنامه ریزی و اجرا می کند. برخلاف جراحی ایمپلنت های قدیمی که به معاینات فیزیکی، رادیوگرافی و اندازه گیری‌های دستی بستگی داشت؛ ایمپلنت دیجیتال از یک اسکنر داخل دهانی (intraoral scanner) برای گرفتن یک عکس سه بعدی با جزئیات بالا از دهان شما استفاده می کند. این عکس بعدا به یک نرم افزار منتقل می شود تا این اجازه را به دندانپزشک بدهد تا جایگاه، شکل و زوایا و گوشه‌های ایده آل ایمپلنت را برای ساختار منحصر به فرد استخوان فک شما طراحی کند.

این نرم افزار همچنین یک راهنمای  جراحی سفارشی سازی شده است که اطراف دندان و لثه شما قرار می گیرد و دندانپزشک را راهنمایی می کند تا کوچکترین و دقیق ترین شکاف را ایجاد کند. این عمل میزان آسیب به بافت لثه و درد، خون ریزی و عفونت را کاهش می دهد. راهنمای جراحی همچنین اطمینان می دهد که ایمپلنت دقیقا در محلی که برنامه ریزی شده بود قرار میگیرد و از هرگونه خطا جلوگیری می شود. به دلیل دقت بسیار بالا در این روند هزینه جراحی ایمپلنت می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

قیمت ایمپلنت دندان دیجیتال و مزایای آن

ایمپلنت و هزینه‌های ایمپلنت دندان دیجیتال مزایای بسیاری در مقابل ایمپلنت قدیمی دارد:

تصویر سه بعدی و نرم افزار این اجازه را به دندانپزشک می دهد تا جایگاه ایمپلنت را دقت میلی متری برنامه ریزی کند و از لحاظ زیبایی و عملکرد نتیجه عالی تحویل دهد.

راهنمای جراحی به دندانپزشک توانایی ایجاد یه شکاف بسیار کوچک و خودداری از بخیه را می دهد که زمان جراحی و بهبود را کاهش می دهد. در بعضی موارد ممکن است حتی بتوانید ایمپلنت و دندان‌های موقت خود را در یک جلسه ملاقات با پزشک خود داشته باشید که این به کاهش هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال کمک می‌کند.

اسکنر داخل دهانی نیاز به بررسی‌های فیزیکی ناخوشایند که می تواند باعث ایجاد اضطراب شود را کاهش دهد. همچنین برنامه ریزی دیجیتال تعداد ملاقات‌ها و اصلاحات قبل از و بعد از جراحی ایمپلنت را کاهش می دهد. این امر باعث صرفه جویی و کاهش قیمت ایمپلنت دیجیتال می شود.

تکنولوژی دیجیتال می تواند هزینه ایمپلنت را با مقدار مواد، تلاش و زمان لازمه کاهش دهد. همچنین می تواند از هزینه پیچیدگی ها و شکست هایی که ممکن است جایگذاری‌ها یا درمان‌های جایگزین احتیاج داشته باشد جلوگیری کرده و در نهایت هزینه ایمپلنت دیجیتال را کاهش دهد.

برای انجام ایمپلنت دندان دیجیتال احتیاج است که با یک دندانپزشک متخصص ملاقات و مشورت کنید. دندانپزشک دهان شما را بررسی کرده، یک اسکن سه بعدی از دهان و استخوان فک شما می گیرد و در مورد هدف و انتظارات شما سوال می کند. در ادامه پزشک از نرم افزار استفاده کرده و به شما یک پیش نمایش از اینکه ظاهر لبخند شما بعد از جراحی چگونه خواهد بود نشان می دهد. شما بعدا رسید با جزئیات کامل از کل هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال را دریافت خواهید کرد.

هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال بهتر است یا ایمپلنت معمولی ؟

ایمپلنت‌های دندان راه حل مناسبی برای افرادی شده است که به دنبال جایگزین برای دندان‌های از دست رفته هستند تا هم ظاهر و هم عملکرد صحیح دندان‌های خود را احیا کنند. وقتی بحث ایمپلنت‌ می‌شود ما دو راه حل اصلی داریم: ایمپلنت‌ ساده و ایمپلنت‌ دیجیتال. اگر چه هردوی این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند اما بهتر است ارزیابی کنیم که با توجه به نیازهای خاص بیمار کدام روش مناسب تر است.

ایمپلنت‌های ساده که به عنوان ایمپلنت سنتی هم شناخته می‌شوند برای دهه‌های زیادی متعددی است که استفاده شده است و نرخ موفقیت بالایی دارند. این مدل ایمپلنت‌ها شامل دو قسمت می‌شوند: یک قسمت تیتانیومی که توسط جراحی داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و یه تاج که به این قسمت می‌چسبد و ظاهر و عملکرد دندان طبیعی را تقلید می‌کند. ایمپلنت‌های ساده دوام و ثبات فوق العاده را ارائه می‌دهند و موفقیت بلند مدتی دارند.

یکی از مزایای ابتدایی ایمپلنت‌های سنتی سادگی آنهاست. این روش بسیار سر راست و آسان که شامل جراحی و جایگذاری ایمپلنت همراه با یک دوره بهبود قبل از نصب تاج می‌شود. اینطور بنظر میآید که هزینه ایمپلنت ساده مقرون به صرفه تر از قیمت ایمپلنت‌ دیجیتال است

از طرفی دیگر ایمپلنت‌ دیجیتال یکی از پیشرفت‌های اخیر در زمینه تکنولوژی ایمپلنت دندان است. در این روش از نرم افزار کامپیوتری پیشرفته و تصویر سه بعدی برای طراحی و برنامه ریزی استفاده می‌شود. ایمپلنت دیجیتال سطح بالایی از دقت و درستی در شبیه سازی را ارائه می‌دهد که باعث داشتن نتیجه ای دقیق و مدت زمان بهبود کوتاه تری می‌شود.

یکی از اصلی ترین مزایای ایمپلنت دندان مربوط به دقت و قابل پیش بینی بودن آن است. با کمک تکنولوژی کامپیوتری دندانپزشک‌ها می توانند کاملا درست جایگذاری ایمپلنت را طرح ریزی کرده و تراز دقیقی را اطمینان دهند. این دقت در ایجاد شکاف ریسک پیچیدگی‌هایی مانند آسیب به اعصاب یا شکست ایمپلنت را به حداقل می رساند. علاوه بر این ایمپلنت‌های دیجیتال اجازه جایگذاری فوری تاج‌های موقت را می دهد و تایم کلی درمان و رضایت مشتری را افزایش می دهد.

ایمپلنت دندان دیجیتال چقدر طول می کشد؟

مدت زمان انجام ایمپلنت دندان دیجیتال

ایمپلنت دندان دیجیتال چقدر طول می کشد؟

مدت زمان پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال می تواند به عوامل متععدی بستگی داشته باشد. به طور کلی این پروسه شامل سه مرحله اصلی می شود: برنامه ریزی، جراحی و مرحله بهبود.

مرحله برنامه ریزی مرحله ای است که نرم افزار پیشرفته و تصویر سه بعدی به کار گرفته می شوند. این مرحله معمولا به دلیل استفاده دندانپزشک از تصویر سه بعدی و برنامه ریز دقیق جایگاه ایمپلنت چند هفته طول می کشد. این نرم افزار اجازه اندازه گیری و محاسبات دقیق برای تعیین جایگاه و هم ترازی ایمپلنت را می دهد. در واقع این مرحله برای اطمینان بخشی در مورد موفقیت بلند مدت ایمپلنت دندان دیجیتال حیاتی است.  

زمانی که برنامه ریزی ایمپلنت تمام می شود، جراحی اتفاق می افتد. پروسه حقیقی جراحی برای ایمپلنت دندان دیجیتال معمولا در مقایسه با ایمپلنت معمولی سریع تر است. دلیل این سرعت به این خاطر است که برنامه ریزی دقیق اجازه تعیین جایگذاری راحت و درست را می دهد. دندانپزشک می تواند با استفاده از برنامه‌ها زمان اصلاحات در زمان جراحی را کاهش دهد. اگرچه مهم است که به خاطر داشته باشیم طول جراحی هنوز هم می تواند به فاکتورهای مختلفی مانند تعداد ایمپلنت‌ها و پیچیدگی مورد بستگی داشته باشد.

بعد از جراحی یک دوره بهبود است که معمولا چند ماه طول می کشد. در طول این زمان ایمپلنت با استخوان فک یکی می شود که به این پروسه ادغام سازی می گویند. این مرحله به شما اطمینان می دهد که ایمپلنت مقاوم و باثبات می ماند و یک پایه قوی را برای نصب تاج فراهم می کند.

مرحله آخر پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال فاز ترمیم است. این شامل پیوست تاج یا پروتز دندان به ایمپلنت می شود. مدت زمان این مرحله می تواند بسته به فاکتورهایی مانند پروسه‌های اضافی دندان مانند پیوند استخوان یا کانتورینگ لثه (gum contouring) متفاوت باشد.

به طور کلی مدت زمان پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال می تواند بین چندماه تا یک سال یا بیشتر بستگی به عوامل مختلف، متغییر باشد. ضروری است بدانید که مدت زمان این پروسه می تواند تحت تاثیر فاکتورهایی مانند سلامت دهان بیمار، تراکم استخوان و توانایی کلی بهبود قرار گیرد. علاوه بر این حیاتی است بیمار با یک دندانپزشک مجرب مشورت کند تا آن پزشک بتواند یک برنامه درمان شخصی سازی شده ویک جدول زمانی براساس نیازهای شخص تهیه کند.

بهترین سن برای ایمپلنت دندان دیجیتال

یکی از فاکتورهایی که می‌تواند در موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد سن بیمار است. جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد که چه سنی برای انجام ایمپلنت دندان مناسب است. افراد مختلف نیازها و شرایط متفاوتی دارند و بهترین راه برای آنکه تشخیص داده شود که بیمار برای انجام ایمپلنت مناسب است یا خیر مشورت با دندانپزشک متخصص است. بهرحال یک سری راهنما وجود دارد که می تواند به شما کمک کند مزایا و معایب ایمپلنت دندان برای سنین مختلف را متوجه شوید.

کودکان و نوجوانان معمولا کاندیدهای مناسبی برای پرداخت هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال نیستند چون استخوان فک آنها هنوز در حال رشد و تغییر است. جایگذاری ایمپلنت دندان در استخوان فک در حال رشد می تواند با رشد آن مداخله کند و باعث ایجاد مشکلاتی مثل شکست ایمپلنت، عفونت، آسیب به عصب یا مشکلات تراز دندان‌ها شود. علاوه بر این بسیاری از دندانپزشکان توصیه می کنند تا زمانی که استخوان فک به رشد کامل نرسیده است ایمپلنت انجام نشود. این اتفاق معمولا بین سن ۱۸ برای دختران و ۲۱ برای پسران می‌باشد.

به طور کلی بزرگسالان تا زمانی که لثه‌های سالم و تراکم استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت دارند؛ کاندیدهای مناسبی برای انجام ایمپلنت دندان هستند. برای افرادی که یک یا چند دندان را بر اثر عواملی مانند پوسیدگی، آسیب یا مشکلات لثه از دست داده اند ایمپلنت دندان مزایای بسیاری دارد که می تواند ظاهر، اعتماد به نفس، نحوه صحبت کردن، توانایی جویدن و سلامت دهان را ارتقا ببخشد.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان