هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت

هزینه کامپوزیت دندان به نسبت نوع کامپوزیتی که انتخاب می شود متفاوت است اما قبل از بررسی شرایط قیمت کامپوزیت دندان بهتر است در ابتدا بررسی کنیم که کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت دندان ماده ای پر کاربرد در زمینه دندانپزشکی است. کامپوزیت ماده ای به رنگ دندان و از جنس رزین است که برای درست کردن دندان هایی که بر اثر پوسیدگی، ضربه یا دیگر عوامل آسیب دیده اند استفاده می شود. کامپوزیت دندان به دلیل دوام بالا، ظاهر طبیعی و توانایی اتصال به ساختار دندان یک انتخاب محبوب در میان افراد است.

یکی از مزایای اصلی پرداخت هزینه کامپوزیت دندان ایجاد ظاهری طبیعی برای دندان است. برخلاف مواد پر کننده دندان های سنتی که رنگی فلزی داشتند، کامپوزیت ها می توانند هم رنگ با دندان های طبیعی باشند و در مقابل دندان های مجاور غیر قابل تشخیص بنظر برسند. این ویژگی کامپوزیت ها را یک به انتخاب ایده آل برای ترمیم نواحی قابل رویت دندان تبدیل می کند و لبخندی بی عیب و همچنین طبیعی را فراهم می کند.

علاوه بر خواص زیبایی، کامپوزیت ها همچنین مقاوم و دوامی طولانی مدت دارند. اگر به درستی بر روی دندان قرار بگیرند و به خوبی از آنها مراقبت شود، کامپوزیت ها می توانند در برابر جویدن و گاز گرفتن مقاوم بوده و برای سال های طولانی عمر کنند. این ویژگی کامپوزیت ها را تبدیل به راه حلی قابل اطمینان برای دندان هایی که دچار آسیب یا پوسیدگی شدند، می کند.

از دیگر مزایای کامپوزیت دندان توانایی اتصال به ساختار دندان است. برخلاف آمالگام دندانی سنتی که نیازمند تراشیدن ساختار سالم دندان است، کامپوزیت می تواند مستقیما به دندان متصل شود و از حجم بیشتری از ساختار طبیعی دندان محافظت می کند. این اقدام نه تنها به قوی شدن دندان کمک می کند بلکه ریسک آسیب ها و پوسیدگی های آینده را کاهش می دهد.

هزینه کامپوزیت دندان

نام برند کامپوزیت

کشور سازنده

هزینه

توکویاما

ژاپن

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

ips زیبایی

آلمان

۳۰,۰۰۰,۰۰۰

مزایای هزینه کامپوزیت دندان

یکی از مزایای اصلی کامپوزیت دندان این است که می تواند با رنگ دندان های طبیعی شما ترکیب شود و برخلاف رنگ مواد آمالگام ظاهری غیرطبیعی ایجاد نمی کند. کامپوزیت ها در طیف های رنگی متنوعی وجود دارند که می توانند سفارشی سازی شده و مطابق رنگ دندان های شما باشند. این ویژگی زیبایی لبخند شما را بالا و اعتماد به نفس را بالا می برد مخصوصا اگر شما نیازمند انجام پر کردن دندان های جلو و نواحی قابل رویت باشید. با این روش شما با خیالی راحت هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می کنید و لبخندی اطمینان بخش دریافت می کنید.

یکی دیگر از مزایای کامپوزیت دندان مقاومت و اتصال خوب آن به ساختار دندان های شماست. این بدان معناست نیازی نیست نگران هزینه کامپوزیت دندان باشید و فکر کنید که دو یا سه ساله بعد دوباره باید هزینه کنید. با مراقبت های درست کامپوزیت ها می توانند تا سال های طولانی عمر کنند. همچنین بافت های کمتری از دندان نیازمند برداشته شدن می شوند تا مواد پر کننده دندان جایگزاری شوند و در اینصورت از ساختار دندان های طبیعی محافظت می شود. کامپوزیت ها از گسترش شکستگی یا ترک خوردگی جلوگیری می کنند.

کامپوزیت دندان نه تنها برای پر کردن پوسیدگی ها بلکه برای پروسه های دیگر از جمله موارد دیگری استفاده می شود:

باندینگ دندان: این یکی روش های زیبایی دندان است که کامپوزیت بر روی سطح دندان قرار داده می شود تا ترک خوردگی، شکستگی، فاصله یا بی رنگی دندان ها را درست کند.

ونیرها: ونیرها در واقع صدف های نازکی از کامپوزیت یا پرسلان هستند که به سطح جلویی دندان می چسبند تا شکل، سایز و یا تراز دندان ها را ارتقا دهند.

اینله و آنله: روش های پر کردن غیرمستقیمی هستند که از کامپوزیت دندان یا پرسلان ساخته می شوند و برای ترمیم پوسیدگی ها یا آسیب های بزرگ بر سطح جونده بخش انتهایی دندان ها استفاده می شوند.

تاج های دندان: تاج ها پوششی هستند که کل قیمت قابل رویت دندان را پوشش می دهند تا از پوسیدگی یا آسیب بیشتر جلوگیری کنند.

کامپوزیت دندان می تواند حساسیت دندان ها در برابر دمای داغ یا سرد را کاهش دهند. این اتفاق به این دلیل است که کامپوزیت مانند یک مانع بین عصب انتهایی دندان و بخش محرک بیرونی دندان عمل می کند. کامپوزیت ها در مقایسه با مواد پر کننده سنتی در برابر تغییر دما قرار انبساط و انقباض کمتری انجام می دهند که این عمل ریسک ترک خوردگی را کاهش می دهد.

تفاوت بین هزینه لمینت و قیمت کامپوزیت

یکی از اصلی ترین تفاوت های بین لمینت دندان و کامپوزیت دندان جدای از هزینه کامپوزیت دندان موادی است که در ساخت آنها به کار می رود. لمینت های دندان پوسته های نازک از جنس پرسلان یا کامپوزیت رزین هستند که به صورت شخصی سازی با رنگ، شکل و سایز دندان های بیمار منطبق می شوند. از طرفی کامپوزیت های دندان موادی برای پر کردن دندان هستند که از رزین هم رنگ دندان ها ساخته می شوند و مستقیما بر روی دندان ها قرار می گیرند. تفاوت در مواد سازنده این دو روش های زیبایی دندان بر روی ظاهر و مقاومت نهایی تاثیر می گذارند.

یکی دیگر از تفاوت های مهم بین لمینت های دندان و کامپوزیت ها سطح آماده کردن دندان ها برای انجام پروسه است. لمینت ها نیازمند تراشیده شدن مقداری از مینای دندان از سطح جلویی دندان ها هستند تا فضای کافی برای اتصال لمینت ها فراهم شود. این پروسه در مراحل انجام لمینت دندان ضروری است و بنابراین برای افرادی که مینای نازکی دارند یا افرادی که می خواهند ساختار دندان های طبیعی خود را تا حد امکان حفظ کنند گزینه مناسبی نیست.

از طرف دیگر کامپوزیت های دندان راه حل محتاطانه تری هستند که نیازمند حداقل آمادگی دندان ها برای انجام پروسه هستند و به همین دلیل گزینه بهتری برای افرادی است که می خواهند ساختار طبیعی دندان های خود را تا حد امکان حفظ کنند.

هزینه فاکتور قابل توجهی در انجام لمینت دندان و کامپوزیت دندان است. اگر بخواهیم در مورد قیمت لمینت دندان و هزینه کامپوزیت دندان صحبت کنیم باید بگوییم معمولا لمینت ها به این دلیل که شخصی سازی می شوند و زمان بیشتری برای ساخت آنها صرف می شود، گران تر از کامپوزیت ها هستند. به علاوه کامپوزیت های دندان اگر آسیب ببیند راحت تر ترمیم می شوند و از این لحاظ در طولانی مدت گزینه مقرون به صرفه تری به شمار می آیند.

در زمینه دوام و مقاومت لمینت های دندان به عنوان گزینه ای با طول عمرزیباد و مقاومت بالا در برابر لکه ها شناخته می شوند و راه حل قابل اعتمادتری برای ارتقا ظاهر دندان ها هستند. از طرفی کامپوزیت ها ممکن است به اندازه لمینت ها مقاوم نباشند و نیازمند مراقبت بیشتر و به مرور زمان نیازمند تعویض باشند.

تفاوت بین هزینه لمینت و قیمت کامپوزیت

تفاوت هزینه لمینت و قیمت کامپوزیت

آیا هزینه کردن کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود؟

یکی از نگرانی های رایج در میان بیماران این است که هزینه کامپوزیت دندان آنها هدر می رود چون کامپوزیت باعث ایجاد پوسیدگی می شود. این نگرانی ممکن است از این موضوع نشات بگیرد که کامپوزیت ها برخلاف آمالگام های سنتی از فلز ساخته نشده اند و ممکن است در زمینه جلوگیری از پوسیدگی ها کارآمد نباشند.

خبر خوب این است که کامپوزیت های دندان باعث ایجاد پوسیدگی نمی شوند. در واقع کامپوزیت ها می توانند به چلوکیری از پوسیدگی کمک کنند. وقتی دندانپزشک کامپوزیت را قرار می دهد، پوسیدگی های را از داخل دهان برمیدارد و آن را با مواد کاپوزیت پر می کند. پر کردن ناحیه ای که قبلا پوسیدگی داشته باعث جلوگیری کردن از ورود باکتری ها می شود.

علاوه بر این، کامپوزیت ها مستقیما به دندان ها می چسبند که باعث می شود دندان ها قوی تر شده و از پوسیدگی بیشتر جلوگیری می شود. این پروسه اتصال می تواند به جلوگیری از ورود باکتری ها و نفوذ آنها به نواحی زیرین جلوگیری کند.

ویژگی ها و قیمت کامپوزیت دندان ips

در سال های اخیر کامپوزیت های دندان ips به دلیل ویژگی های مطلوب زیادی که دارند یک روش محبوب برای بهبود عملکرد و ظاهر دندان ها محسوب می شوند. کامپوزیت های ips برند پر استفاده ای هستند که برای انجام پروسه های مختلف دندانپزشکی پیشنهاد می شوند و گزینه ی عالی برای دندانپزشکان و بیماران به حساب می آیند.

یکی از ویژگی های کلیدی کامپوزیت های ای پی اس خاصیت زیبایی فوق العاده آنهاست. مواد کامپوزیت های دندان در طیف های مختلفی از رنگ و شفافیت در دسترس هستند که باعث می شود ترمیم دندان ها با ظاهری طبیعی و بدون تفاوت با دندان های طبیعی خود بیمار بنظر بیایند. این ویژگی برای خلق یک لبخند زیبا و بی نقص بسیار حیاتی است چون اعتماد به نفس بیمار را بالا می برد.

علاوه بر ویژگی های زیبایی، کامپوزیت های ips ویژگی های عملکردی عالی هم دارند. مواد این نوع کامپوزیت ها بسیار با دوام است و در برابر آسیب ها مقاوم هستند به همین دلیل هم برای استفاده در دندان های جلویی و هم دندان های عقبی بسیار مناسب هستند. این مقاومت اطمینان می دهد که کامپوزیت در برابر فشارهای حویدن و گاز زدن های روزانه عمر طولانی داشته باشد.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *