خدمات جراحی فک و صورت

حوزه کاری جراح فک و صورت

جراحی دهان، فک و صورت تخصصی است که بر روی ترمیم صورت، جراحی تروما صورت، جراحی دهان و لثه، سر و گردن، جراحی فک و بازسازی استخوان، جراحی دندان عقل نهفته تخصصی، کاشت ایمپلنت و همچنین زیبایی صورت مانند جراحی بینی، پلک، چال گونه تزریق ژل و بوتاکس و ... تمرکز دارد

تحصیلات جراح فک و صورت

جراحان فک و صورت پس از فارغ التحصیلی از دوره عمومی دندانپزشکی، تحصیلات خود را پس از قبولی در آزمون ورودی تخصص، به مدت 6 سال در دانشکده دندانپزشکی ادامه می دهند تا مدرک تخصص جراحی فک و صورت را دریافت نمایند. دوره تخصص جراحی فک و صورت طولانی ترین تخصص دندانپزشکی می باشد.  اکثر دوره تحصیلی این جراحان در کارگاه های عملی و بیمارستان ها با بیماران بستری شده و اورژانسی دارای مشکلات حاد می باشد، که تمام متخصصین این رشته را بسیار کارآمد و زبده می سازد. در واقع جراحی فک و صورت رشته ای بین پزشکی و دندانپزشکی می باشد.


به منظور نوبت دهی با ما تماس بگیرید 


در چه مواردی این جراحی انجام می‌شود؟

مواردی زیادی وجود دارند که جراح  را جهت انجام عمل جراحی فک و صورت متقاعد می‌کنند مانند:

    جلو بودن فک پایین، عقب بودن فک پایین، انحراف فک پایین،عدم وجود چانه، انحراف فک بالا، تنگی شدید فک بالا، مشاهده شدن لثه به مقدار زیاد هنگام لبخند زدن، اُپن بایت (در هنگام روی هم قرار گرفتن دندان‌های بالا و پایین، فضای خالی میان آنها ایجاد می‌شود)، تنفس غیر ارادی از راه دهان، وجود تومور در فک، اشکال در جویدن و بلع غذا، وجود درد مزمن در فک‌ها و مفاصل آنها، زخم دهان، مشکلات تنفسی، عدم تقارن صورت، اختلال در مفاصل فک، رشد غیر طبیعی هر دو فک، آسیب مفاصل فک بر اثر ضربه، عدم قرارگیری دندان‌ها روی یکدیگر، عدم توانایی صحیح خوردن و جویدن، ناهنجاری‌های ساختاری رایج فک و دندان، ایمپلنت های دندانی و رفع ضایعات استخوانی، حذف دندان های آسیب دیده و غیر قابل بازیافت، وجود عفونت در حفره دهان، غدد بزاقی، فک و گردن، نقص مادرزادی (مشکلات شکاف لب و کام و رشد فک)، انجام بازسازی بعد از درمان تومور در صورت، فک، دهان و گردن و البته جراحی زیبایی صورت نیز به خواست خود بیمار توسط جراح فک و صورت قابل انجام هستند مثل جراحی بینی و چال گونه، پف پلک و تزریق ژل (فیلر)، بوتاکس و مواردی از این قبیل.

خدمات قابل ارائه در کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق

بعضی از موارد بالا نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند ولی بعضی از این خدمات کلینیکی بوده و قابل انجام در کلینیک های معتبر می باشند. مانند انواع جراحی لثه، کاشت ایمپلنت های دندانی و رفع ضایعات استخوانی، جراحی و کشیدن دندان های بسیار سخت و پیچیده و غیر قابل بازیافت، بازسازی کامل فک تحلیل رفته، جراحی سینوس لیفت open و close، تخلیه چربی گونه، چال گونه، پف پلک و تزریق ژل (فیلر)، بوتاکس و درناژ و درمان آبسه ها و حذف کانون های عفونی حاد یا مزمن در ناحیه دهان، جراحی انتهای ریشه دندان جهت حذف آبسه های عفونی انتهای ریشه، ایجاد دسترسی به دندان های نهفته جهت کمک به رویش آنها توسط درمان ارتودنسی، برداشت نسوج نرم و یا سخت مزاحم در داخل و خارج دهان، تهیه نمونه از نسوج جهت ارسال به آزمایشگاه های تشخیص طبی و پاتولوژی


به منظور نوبت دهی با ما تماس بگیرید 

 
 
 
 

هزینه جراحی فک و صورت در سال 1402 در کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق

عنوان خدمت

شرح خدمت

هزینه (ریال)

مشاوره و معاینه

حضوری و غیر حضوری

از 500,000 تا 1,000,000

پک جراحی تمام استریل

یک بار مصرف

1,500,000

جراحی سینوس لیفت OPEN

هر سمت

40,000,000

جراحی سینوس لیفت CLOSE

هر سمت

70,000,000

کاشت ایمپلنت

به ازای هر واحد فیکسچر

60,000,000

جراحی دندان نهفته تخصصی در نسج سخت

به ازای هر دندان

از 25,000,000 تا 35,000,000

کشیدن ریشه دندان

به ازای هر ریشه

از 5,000,000 تا 20,000,000

پیوند استخوان با پودر استخوان

هر فک

از 10,000,000 تا 50,000,000

ممبرین

هر سانتی متر مربع

از 25,000,000 تا 40,000,000


طول درمان جراحی فک

زمان جراحی، بین 1 الی چند ساعت زمان می برد. احتمال خونریزی تا حدود دو هفته بعد از عمل طبیعی بوده و درد و تورم نیز تا حدود یک هفته وجود خواهد داشت که با مصرف دارو های مسکن، کاهش می یابند. بعد از گذشت یک هفته از جراحی، بیمار به مطب جراح خود رفته تا شرایطش مورد بررسی قرار بگیرد. تا حدود دو ماه بعد از جراحی بیمار باید تنها غذا های نرم مصرف کند و بعد از آن می تواند غذا هایی مانند سالاد و یا غذا های آسیاب شده را نیز در رژیم غذایی خود جای دهد. در صورتی که بیمار روند مراقبتی خود را به درستی رعایت کند، حدود 4 ماه بعد، بهبودی کامل به دست می آید و می تواند برای ادامه درمانهای خود به کلینیک مراجعه کند.

عوارض جراحی فک چیست؟

  • خونریزی

خونریزی جزئی پس جراحی فک طبیعی است و ممکن است یک تا دو هفته پس از جراحی فک، خون دماغ شوید. خونریزی داخل بافت نرم منجر به کبودی آن قسمت می شود و می تواند خیلی گسترده باشد.

  • عفونت

    در همه ی جراحی ها احتمال عفونت وجود دارد. به همین دلیل هم در حین جراحی و هم پس از جراحی به شما آنتی بیوتیک داده می شود که اگر قرار است عفونتی ایجاد شود، به راحتی درمان شود.

  • بی حس شدن

پس از جراحی فک در نواحی اطراف فک دچار بی حسی خواهید شد. اگر فک بالا عمل شده باشد، بالای دندان ها بی حس خواهد شد و اگر فک پایین عمل شده باشد، لب پایین و چانه بی حس خواهد شد و هنگامی که رشته های عصبی در حال بهبود هستند، با احساس سوزن سوزن شدن روبرو خواهید شد. احساس عادی معمولا پس از ۶ ماه یا کمتر بر خواهد گشت.

  • گرفتگی بینی

گرفتگی بینی می تواند ناشی از لوله هایی باشد که در داخل سوراخ های بینی در هنگام جراحی جاگذاری شده است یا اینکه پس از جراحی فک بالا اتفاق بیفتد. وقتی که بینی دچار گرفتگی می شود، می توان به وسیله اسپری های پاک کننده ی مخصوص بینی این مشکل را برطرف کرد. پنبه ی آغشته به آب گرم نیز می تواند برای بیرون آوردن ترشحات بینی مفید باشد. گرفتگی بینی معمولا یک تا دو هفته پس از جراحی ادامه خواهد داشت و پس از آن برطرف خواهد شد.

  • کاهش وزن

اوایل دوره ی پس از جراحی ،کاهش وزن تا ۲.۵ کیلو پیش بینی می شود. در بیشتر موارد کاهش وزن به دلیل کاهش اشتها می باشد که به پوشیدن الاستیک ها مربوط می شود. پس از هفته ی اول اشتهای شما باید به اندازه ی کافی بهبود یابد که بتواند وزن از دست رفته ی شما را جبران کند.

  • سفتی فک و صدای مفاصل فک

پس از جراحی ارتوگناتیک، مفاصل فک به مدت چند ماه سفت خواهد بود. بهترین تمرین برای غلبه بر سفتی مفاصل، فعالیت های عادی فک مانند جویدن است. گاهی اوقات ممکن است صدای ساییده شدن در مفاصل هنگام شروع حرکت فک اتفاق بیفتد. این صداها ممکن است دائمی باشند، اما کاربرد فک را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

  • تورم

تورم از خصوصیات بارز دوره‌ی بهبودی پس از جراحی فک است. قرار دادن یخ بر روی صورت در ۴۸ ساعت اول در کم کردن تورم موثر است. پس از آن گرمای خارجی به شکل پدهای حرارتی یا کمپرس گرم به کاهش تورم کمک می‌کند.

مراقبت های لازم پس از انجام جراحی فک

    توصیه می شود، بیمار بعد از جراحی فک استراحت مطلق داشته باشد.

    از خوردن غذاهای سفت و جویدنی خودداری شود.

    پس از ۶ تا ۸ هفته می‌توان غذاهای عادی را مصرف کرد.

    استفاده از دخانیات ممنوعیت دارد.

    از انجام هر گونه فعالیت های سنگین خودداری شود.

    داروهای تجویز شده توسط پزشک به موقع مصرف شود.

    برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده شود .

    از محلول آب و نمک برای شست و شو و ضدعفونی کردن استفاده شود.

    از مسواک زدن به مدت یک روز خودداری شود.

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان