هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

قبل از اینکه از قیمت لمینت دندان آگاه شویم بهتر است در ابتدا به این سوال بپرداریم که لمینت دندان چیست و مراحل انجام لمینت دندان چگونه است. لمینت دندان که به عنوان ونیر دندان هم شناخته می‌شود یکی از پروسه‌های زیبایی دندان است که محبوبیت زیادی در طی سال های اخیر پیدا کرده است. لمینت‌ها از پوسته های نازک و دست ساز از جنس پرسلان یا کامپوزیت رزین ساخته شده اند و با هدف بالا بردن ظاهر کلی دهان بر روی سطح جلویی دندان قرار می‌گیرند.

ابتدایی ترین هدف انجام ونیر برطرف کردن نواقض دندان‌ها مانند بی رنگی، پریدگی یا شکستگی دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها و مشکلات هم تراز نبودن است. با نصب این پوسته های نازک به سطح جلویی دندان‌ها، دندانپزشک می تواند به راحتی زیبایی لبخند شما را چندبرابر کند.

انواع لمینت دندان

انواع متعددی لمینت دندان وجود دارد که هر کدام خصوصیت و مزایای منحصر به فرد خودشان را دارند. اینها شامل لمینت پرسلان، کامپوزیت رزین و لمینت های  No-prep یا minimal-prep می شوند.

هزینه لمینت های دندان بستگی به نوع آنها دارند. لمینت پرسلان که به عنوان ونیر هم شناخته می‌شود یکی از رایج ترین انواع لمینت های دندان هستند. این لمینت ها از صدف های سرامیکی ساخته شده اند که که دست ساز ساخته می‌شوند تا بر روی سطح جلویی دندان قرار بگیرند. لمینت پرسلان ظاهری طبیعی ارائه می دهند و مقاومت بالایی در برابر لکه ها دارند و همین ویژگی برای افرادی که به دنبال ارتقا زیبایی لبخندشان هستند بسیار گزینه مناسبی است. همچنین لمینت‌ها می توانند مشکلات دندانی مختلف مانند بی رنگی، مشکلات هم ترازی و پریدگی دندان ها را درست کنند. لمینت سرامیکی مقاوم هستند و می توانند با مراقبت های درست سال ها عمر کنند.

لمینت های رزین که به عنوان ونیر کامپوزیت هم شناخته می‌شوند نوع دیگری از لمینت‌های دندان هستند. برخلاف لمینت های سرامیکی که در لابراتوارهای دندان ساخته می‌شوند، کامپوزیت های رزین توسط دندانپزشک به طور مستقیم بر روی دندان اعمال می‌شوند. کامپوزیت رزین ها موادی به رنگ دندان هستند که با دقت شکل داده شده و به دندان متصل می‌شوند تا ظاهر دندان ها را ارتقا دهند. از جنبه هزینه لمینت های دندان، کامپوزیت رزین ها مقرون به‌صرفه تر از لمینت های سرامیکی هستند و فقط در طی یک جلسه می توانند انجام شوند. اگرچه به اندازه لمینت های پرسلان مقاوم نیستند و ممکن است نیازمند جایگزینی مکرر باشند.

لمینت های  No-prep یا minimal-prep انواع جدیدی از لمینت دندان هستند که نیازمند پایین ترین حد تراشیدن مینای دندان یا بدون نیاز به تراشیدن مینای دندان هستند. این بدان معناست که ساختار طبیعی دندان‌ها حفظ می شوند و این ویژگی برای افرادی که می خواهند مینای دندان خود را سالم نگه دارند بسیار مناسب است. لمینت های  No-prepو minimal-prep معمولا از پرسلان ها یا کامپوزیت های بسیار نازکی ساخته می شوند و به راحتی بر روی دندان ها قرار می گیرند و به دلیل نازک بودن حالتی بسیار طبیعی دارند. این نوع از لمینت ها برای بیمارانی که نگرانی هایی در مورد عمل های زیبایی دارند یا افرادی که می خواهند ساختار طبیعی دندان‌های خود را حفظ کنند بسیار مناسب هستند.

وقتی می خواهیم بررسی کنیم که کدام نوع و قیمت لمینت های دندان برای بیماران مناسب هستند باید فاکتورهای متعددی در نظر گرفته شود. این فاکتورها شامل سلامت دهان بیمار، شدت مشکلات دندان‌ها، بودجه آنها و ترجیحات شخصی می شوند. مشورت با دندانپزشک ضروری است تا بهترین نوع لمینت دندان را برای مشکلات شما انتخاب کند.

قیمت لمینت دندان

ردیف

نوع درمان

قیمت(ریال)

۱

لمینت IPS

۶۱,۰۰۰,۰۰۰

طول عمر لمینت دندان

طول عمر لمینت یا همان ونیر دندان یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه دندانپزشکی است. طول عمر و قیمت لمینت دندان بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد.

یکی از فاکتورهای حیاتی در مورد طول عمر لمینت دندان مواد به کار رفته در ساخت آن است. ونیرهای پرسلان به دوام و مقاومت آنها در برابر لکه ها معروف هستند و به همین دلیل گزینه خیلی محبوبی برای بیمارانی هستند که به دنبال راه حلی طولانی مدت هستند. از طرف دیگر ونیرهای کامپوزیت در مقابل لکه ها به مرور زمان آسیب پذیر می شوند. اگرچه پیشرفت ها در مواد دندانپزشکی طول عمر ونیرهای کامپوزیت را بهبود بخشیده و گزینه ای با دوام برای بعضی از بیماران هستند.

یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در طول عمر لمینت های دندان سلامت و بهداشت دهان است. مراقبت های صحیح دهان که شامل مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و چک آپ های دندان‌ها نقش بسیار چشمگیری را در طول عمر ونیرها ایفا می کنند. غفلت در رعایت بهداشت دهان می تواند منجر به تجمع پلاک دندان در اطراف ونیرها شده و ریسک پوسیدگی و بیماری های لثه را افزایش دهد. علاوه بر این افرادی که لمینت دندان انجام داده اند باید یک روتین بهداشت دهان را دنبال کرده تا طول عمر و هزینه لمینت دندان تضمین شود.  

علاوه بر این عادت های سبک زندگی می تواند بر روی طول عمر لمینت دندان تاثیر بگذارد. عادت های مشخص مانند جویدن ناخن ها، جویدن اجسام سخت مانند یخ یا خودکار یا استفاده از دندان‌ها به عنوان ابزار می تواند فشار زیادی را بر روی ونیرها ایجاد کند و منجر به لب پریدگی یا ترک خوردن لمینت شود. مشابه این آسیب ها ممکن است برای افرادی که دندان قروچه (bruxism) دارند هم اتفاق بیوفتد. در این موارد استفاده از محافظ های دندان یا جستجو برای درمان دندان قروچه حیاتی است تا از ونیرها محافظت کند و عمر ونیر را بالا ببرد.

مهارت و تخصص دندانپزشک همچنین می تواند نقش حیاتی در طول عمر لمینت دندان داشته باشد. یک دندانپزشک با تجربه و آموزش دیده می تواند به شما اتصال، جایگذاری ونیر و حداکثر دوام را اطمینان دهد. در مقابل یک پروسه ضعیف ممکن است باعث شکست شده و هزینه لمینت دندان را هدر دهد.

با وجود همه این ملاحظات باید در نظر داشت که لمینت های دندان یک مورد دائمی نیستند. در طول زمان لمینت ها ممکن است به دلیل فاکتورهای طبیعی مانند بالا رفتن سن، فشار جویدن و دیگر عملکرد طبیعی دندان‌ها به مرور زمان دچار آسیب شوند. به طور میانگین لمینت های دندان می‌توانند بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر کنند اما این زمان به فاکتورهایی بستگی دارد.

فواید هزینه لمینت دندان

 • یکی از اصلی ترین مزایای لمینت ایجاد ظاهری مشابه دندان‌های طبیعی است. ونیرهای سرامیکی نور را به خوبی بازتاب کرده و ظاهری مانند مینای دندان طبیعی ایجاد می کنند که این ویژگی باعث می شود از لحاظ ظاهری در مقایسه با دندان طبیعی غیرقابل تشخیص باشد. نتیجه طبیعی لمینت می تواند اعتماد به نفس افراد و به طور کلی کیفیت زندگی را بالا ببرد.
 • یکی دیگر از مزایای لمینت مقاومت آن در برابر لکه هاست. برخلاف دندان‌های طبیعی که به دلیل فاکتورهایی مانند قهوه، چای و مصرف دخانیات به مرور زمان رنگ خود را از دست داده یا تغییر رنگ می دهند، لمینت ها در برابر لکه پذیری بسیار مقاوم هستند. این بدان معناست که افرادی با دندان های بی رنگ یا زرد شده می توانند لبخندی روشن تر و بهتری داشته باشند که تحت تاثیر هیچکدام از فاکتورهای نام برده قرار نمی گیرند. توانایی ونیر ها در حفظ رنگ در طول زمان یکی از مزایای قابل توجه برای داشتن زیبایی طولانی مدت است.
 • علاوه بر این لمینت یک لایه محافظتی برای دندان‌های ضعیف یا آسیب دیده فراهم می کند. در مواردی که دندان‌ها پریدگی دارند یا شکسته شده اند، لمینت می تواند عملکرد دندان‌ها را ترمیم کند. با اتصال پوسته های نازک به سطح جلویی دندان‌ها از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری می شود.
 • قابل توجه است که لمینت ها اگر همراه با مراقبت های منظم باشند می توانند تا سال ها باقی بمانند. لمینت ها به گونه ای طراحی می شوند که شکل طبیعی را حفظ کرده و لبخندی زیبا را به افراد هدیه دهند. مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و ملاقات های منظم برای حفظ سلامت و طول عمر لمینت ها بسیار ضروری هستند.

چه سنی برای انجام لمینت دندان مناسب است؟

تشخیص سن مناسب برای انجام لمینت دندان یک تصمیم پیچیده است که شامل در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی می شود. در حالیکه سن دقیقی برای انجام این پروسه وجود ندارد اما ملاحظات مختلفی برای تصمیم گیری وجود دارد.

در ابتدا ضروری است تا دندانپزشک شرایط دندان‌ها را ارزیابی کرده و نیازهای بیمار و میزان بودجه او برای پرداخت قیمت لمینت دندان را بررسی کند. لمینت های دندان برای تصحیح مشکلاتی مانند بی رنگی دندان‌ها، پریدگی، مشکلات هم ترازی و فاصله بین دندان ها استفاده می شود. به علاوه تصمیم برای انجام ونیر دندان باید بیشتر براساس این مشکلات انجام شود تا مسئله سن به تنهایی.

دوما سلامت دهان و بلوغ بیمار نقش مهمی را در انجام لمینت دندان ایجاد می کند. به طور کلی توصیه می شود که افراد تمرینات مراقبت های بهداشت دهان برای دندان‌ها و لثه ها را حتما قبل از انجام پروسه لمینت دندان انجام دهند. این اقدامات به شما اطمینان می دهد که اگر هر گونه مشکلات زمینه ای مثل پوسیدگی یا مشکلات لثه وجود دارد قبل از انجام لمینت دندان بر طرف شود.

به علاوه زمانی که صحبت در مورد انجام لمینت دندان برای افراد جوان می شود فاکتورهای عاطفی و روانی باید در نظر گرفته شود. افرادی که به سن بلوغ رسیده اند و نوجوان ها ممکن است نیازهای عاطفی و توقعات متفاوتی در مقایسه  با بزرگسالان داشته باشند.

سن مناسب برای انجام لمینت دندان مورد با مورد فرق می کند و بستگی به سلامت دهان، بلوغ جسمی و عاطفی فرد، شرایط دندان‌ها، توقعات طولانی مدت بیمار و توانایی او در پرداخت قیمت لمینت دندان بستگی دارد.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت متحرک دندان

هزینه لمینت متحرک دندان می‌تواند بستگی به فاکتورهای متعددی داشته باشد. این فاکتورها شامل مواد به کار رفته در ساخت آن، پیچیدگی مورد تحت درمان، موقعیت دندان و تخصص دندانپزشک داشته باشد. مهم است تا این موقع بحث در مورد قیمت لمینت دندان متحرک این موارد را در نظر بگیریم.

یکی از فاکتورهای ابتدایی که می تواند در قیمت لمینت متحرک دندان موثر باشد موادی است که در ساخت آن بکار رفته است. انواع مختلفی از مواد برای ونیرهایی از جمله کامپوزیت رزین یا سرامیکی در دسترس است. ونیر سرامیکی معمولا به دلیل مقاومت و ظاهر طبیعی که دارند گران تر از ونیر های کامپوزیت هستند. اگرچه کامپوزیت رزین ها می توانند مقرون به صرفه تر بوده و در نتیجه برای افرادی که بودجه محدودتری دارند بسیار مناسب باشند.

پیچیدگی مورد دندان تحت درمان هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که می تواند در قیمت لمینت دندان موثر باشد. بعضی از افراد ممکن است نیازمند آمادگی بیشتر یا پروسه های اضافه تری مانند تغییر شکل دادن دندان یا کانتورینگ لثه (gum contouring) قبل از جایگذاری لمینت باشند. این پروسه های اضافی می توانند هزینه درمان را افزایش دهند.  

موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی که می خواهید تحت درمان قرار بگیرید هم می تواند عامل دیگری باشد که بر قیمت لمینت دندان اثر می گذارد. انجام بهترین لمینت دندان در شرق تهران به صورت اقساطی می تواند به شما این اطمینان خاطر را بدهد تا علاوه بر پرداخت اقساطی و راحت، پروسه لمینت شما توسط بهترین دندانپزشکان انجام می‌شود.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

درست است که ونیرها مزایای بی شماری را ارائه می دهد اما ممکن است مناسب همه افراد نباشد.

 • افرادی که نواقض دندانی مانند بی رنگی، پریدگی یا شکستگی، فاصله بین دندان‌ها و مشکلات هم ترازی دارند می توانند با خیال راحت هزینه لمینت دندان را پرداخت کنند چون افراد مناسبی برای انجام این پروسه هستند. ونیر دندان می تواند به خوبی این مشکلات را با اتصال پوسته های نازک ساخته شده از پرسلان یا رزین کامپوزیت به سطح جلویی دندان‌ها برطرف کند. این عمل می تواند لبخند و اعتماد به نفس فرد را بسیار بالا ببرد.
 • گروه دیگری که ممکن است کاندید مناسبی باشند افرادی هستند که دندان های زرد یا بی رنگ دارند. لمینت مقاومت بالایی در مقابل لکه ها دارند که به همین دلیل می توانند گزینه خیلی مناسبی برای افرادی باشند که می خواهند رنگ و روشنایی دندان‌های خود را بهبود ببخشند.
 • گروه بعدی افرادی هستند که دندان‌های آسیب دیده و یا ضعیف دارند. ونیر دندان مانند یک لایه محافظتی برای دندان‌ها عمل می کند و از وقوع مشکلات احتمالی بیشتر جلوگیری می کند. لمینت می تواند عملکرد دندان‌های آسیب دیده را قوی تر کند.
 • اما ضروری است که بدانید افرادی با پوسیدگی های شدید یا مشکلات لثه ممکن است قبل از انجام لمینت، نیازمند درمان برای مشکلات نهفته دندان های خود باشند. علاوه بر این چون در طول پروسه لمینت سطحی از مینای دندان برداشته می شود به همین دلیل افرادی که مینای دندان مناسبی ندارند هم نمی توانند کاندید خوبی باشند.

روش‌های مراقبت از هزینه لمینت دندان

در حالی که لمینت‌های دندان بادوام و در برابر لکه مقاوم هستند، مراقبت و نگهداری مناسب برای حفظ زیبایی آن‌ها و محافظت از دندان‌های زیرین ضروری است.

 • بهداشت دهان و دندان: حفظ بهداشت مناسب دهان و دندان برای مراقبت از لمینت‌های دندان بسیار مهم است. بیماران باید حداقل روزی دو بار با خمیر دندان حاوی فلوراید غیر سایشی و مسواک نرم، دندان‌های خود را مسواک بزنند. برای تمیز کردن کامل دندان‌ها و ونیرها استفاده از حرکات ملایم و چرخشی ضروری است. علاوه بر این، بیماران باید برای از بین بردن پلاک و ذرات غذا از بین دندان‌ها و اطراف لبه‌های لمینت‌ها، روزانه از نخ دندان استفاده کنند. رعایت نکردن بهداشت دهان هزینه لمینت دندان را هدر می‌دهد و این پروسه با شکست مواجه می‌شود.
 • اجتناب از مواد رنگ‌زا: در حالی که لمینت‌های دندان در برابر لکه مقاوم هستند اما توصیه می‌شود تا حد امکان از قرار گرفتن آن‌ها در معرض مواد لکه‌زا جلوگیری شود. بیماران باید مصرف غذاها و نوشیدنی‌های با رنگدانه زیاد مانند قهوه، چای، شراب قرمز و توت‌ها را محدود کنند. در صورت مصرف این مواد، توصیه می‌شود بعد از آن دهان خود را با آب بشویید یا برای به حداقل رساندن تماس با ونیرها از نی استفاده کنید.
 • اجتناب از عادات مضر: بیمارانی که از لمینت‌های دندان استفاده می‌کنند، باید از عادت‌هایی که می‌توانند به این ترمیم‌ها آسیب برسانند دوری کنند. این موارد شامل گاز زدن یا جویدن اجسام سخت مانند یخ، خودکار یا ناخن و همچنین استفاده از دندان به عنوان ابزار برای باز کردن بسته‌بندی یا بطری می‌شود. علاوه بر این افرادی که دچار مشکلات دندان قروچه هستند یا دندان‌های خود را فشار می‌دهند باید برای محافظت از لمینت‌های خود در برابر فشار و ساییدگی بیش از حد، استفاده از محافظ شبانه دندان قروچه را در نظر بگیرند.
 • چکاپ‌های منظم دندانپزشکی: چکاپ‌های منظم دندانپزشکی برای بررسی وضعیت لمینت‌های دندان و اطمینان از سلامت کلی دهان ضروری است. بیماران باید برای تمیز کردن حرفه‌ای، معاینه و نگهداری از ترمیم‌های خود به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنند. در طول این قرار ملاقات‌ها، دندانپزشک می‌تواند سلامت لمینت‌ها را بررسی کند، به هر گونه نگرانی رسیدگی کند و راهنمایی‌های لازم در مورد تکنیک‌های مراقبت صحیح ارائه دهد تا از حفظ هزینه لمینت دندان مطمئن شوید.
 • رسیدگی به موقع به مشکلات دندانی: اگر بیماران در لمینت‌های دندان خود احساس ناراحتی، حساسیت یا آسیبی را تجربه کردند مهم است که به سرعت به دنبال مراقبت‌های دندانپزشکی حرفه‌ای باشند. تأخیر در درمان مشکلاتی مانند لب‌پر شدن، ترک خوردن یا لق شدن ونیرها می‌تواند منجر به مشکلات گسترده‌تر و به خطر افتادن طول عمر ترمیم‌ها شود.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. 

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: تهران، خیابان مدنی شمالی، سه راه لشکر، نبش خیابان حیدری، پلاک ۱۰۸۶/۲، طبقه سوم

ساعات کاری: این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *