ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

قبل از بررسی ایمپلنت فوری بهتر است در ابتدا بدانیم ایمپلنت دندان چیست. کوتاهترین تعریف ایمپلنت دندان می تواند این باشد که “ایمپلنت یک دندان مصنوعی دائمی برای جایگزینی دندان و یا دندان های از دست رفته است که درست همانند دندان های طبیعی عمل می کند”. ایمپلنت های دندانی طراحی شدند تا ساختار طبیعی دندان را تقلید کنند و یک پایه باثبات برای تاج یا پل دندان فراهم کنند. ایمپلنت ها فواید بسیاری از جمله ظاهر خوب، بالا بردن توانایی جویدن، و دوام طولانی مدت را عرضه می‌کنند. فهمیدن پروسه درمان و ملاحظات اطراف انجام ایمپلنت برای افرادی که به دنبال این روش هستند تا سلامت دندان و زیبایی ظاهر خود را حفظ کنند واجب است. ایمپلنت فوری به روشی گفته می‌شود که ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان جایگذاری می‌شود. این تکنیک در سال های اخیر به دلیل مزایای بی شمار محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ایمپلنت یک روزه گزینه درمانی راحت تری را به بیماران پیشنهاد می‌دهد. بیماران دیگر نیازی به پروسه های متعدد جراحی و صرف مدت زمان زیاد برای ملاقات با پزشک خود نیستند. به علاوه ایمپلنت فوری کمک می‌کند تا ساختار استخوان حفظ شود و از از دست دادن استخوان که ممکن است بعد از کشیدن دندان اتفاق بیافتد جلوگیری می‌کند. قیمت ایمپلنت فوری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. البته لازم به ذکر است پروسه ایمپلنت یک روزه در کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق انجام نمی‌شود.

آنچه در مقاله می‌خوانیم

یکی از مهم ترین مزایای ابن نوع ایمپلنت این است که به طرز شگفت انگیزی مدت زمان انتظار برای جابگذاری دندان را کاهش می‌دهد. به طور سنتی بعد از کشیدن دندان بیمار باید قبل از جایگذاری ایمپلنت چندماه صبر می‌کرد تا جای دندان کشیده شده بهبود پیدا کند. با ایمپلنت فوری بعد از کشیده شدن دندان ایمپلنت می‌تواند فورا جایگذاری شود و مدت زمان درمان کاهش پیدا کند.

یکی دیگر از مزایای ایمپلنت فوری کمک به حفظ ساختار استخوان و فک است. وقتی دندانی کشیده می‌شود استخوان های اطراف به دلیل کمبود تحریک از طرف ریشه دندان رو به زوال برود. با جابگذاری ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان، ایمپلنت به عنوان جایگزین برای ریشه دندان عمل می‌کند و تحرکات لازم را برای حفظ ساختار استخوان فراهم می‌کند تا از از دست رفتن استخوان جلوگیری کند.

به علاوه ایمپلنت فوری می تواند از جنبه زیبایی نتیجه خوبی ارائه دهد. از آنجایی که ایمپلنت فورا بعد از کشیده شدن جایگذاری می‌شود، شانس خیلی کمی برای پس رفت لثه و استخوان وجود دارد که این موضوع منجر به داشتن ظاهری طبیعی تر می‌شود.

در حالیکه ایمپلنت های فوری مزایای زیادی را پیشنهاد می‌دهند اما برای همه بیماران مناسب نیستند. فاکتورهایی از جمله کیفیت استخوان، حضورعفونت یا التهاب و وضعیت کلی سلامت بیمار باید قبل از تصمیم برای انجام جایگذاری ایمپلنت فوری در نظر گرفته شود. برای بیمار ضروری است تا با یک دندانپزشک یا جراح دهان و دندان مشورت کند تا مطمئن شود انجام ایمپلنت فوری برای او مناسب خواهد بود یا خیر.

مزایای ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری

یکی از مزایای ایتدایی انجام ایمپلنت فوری کاهش چشم گیر زمان درمان است. در روش های سنتی بعد از کشیدن دندان، بیماران باید چند ماه صبر می‌کردند تا محل دندان کشیده شده بهبود پیدا کند و بعد ایمپلنت جایگذاری می‌شد. این مدت زمان انتظار می تواند برای بیماران خسته کننده و ناامید کننده باشد و مدت زمان کلی درمان را طولانی کند. با ایمپلنت فوری، ایمپلنت می تواند فورا بعد از کشیده شدن دندان قرار بگیرد و نیاز به پروسه های متعدد جراحی را حذف کرده و زمان انتظار جایگذاری دندان را کاهش دهد. این روش نه تنها زمان بیمار را ذخیره می‌کند بلکه به آنها اجازه می دهد تا خیلی سریع از لبخندی زیبا بهره ببرند.

یکی دیگر از مزایای کلیدی ایمپلنت‌های یک روزه توانایی آنها برای حفظ ساختار استخوان های فک است. وقتی دندان کشیده می‌شود استخوان های مجاور می‌تواند به مرور زمان بخاطر کمبود تحریک از طرف ریشه دندان شروع به ساییده شدن کند. این مورد می‌تواند منجر به از دست دادن ایتخوان و به خطر افتادن سلامت کلی دهان بیمار شود. با جابگذاری ایمپلنت آن هم فورا بعد از کشیده شدن، ایمپلنت نقش جایگزین را برای ریشه دندان دارد و تحریک لازم برای حفظ ساختار استخوان را فراهم می‌کند. این اقدام باعث حفظ یکپارچگی استخوان فک شدن و اطمینان می‌دهد تا پایه ای باثبات برای ایمپلنت ایجاد شود که منجر به موفقیتی طولانی مدت می‌شود.

به علاوه ایمپلنت فوری می‌تواند زیبایی هم برای بیمار به ارمغان بیاورد. زمانی که ایمپلنت فورا بعد از کشیدن دندان جایگزاری می‌شود، شانی کمتری برای تقلیل رفتن لثه و استخوان وجود دارد که می‌تواند بر روی ظاهر لبخند اثر بگذارد. ایمپلنت فوری به حفظ حد فاصل طبیعی لثه و استخوان کمک می‌کند و از نظر زیبایی نتیجه ای بهتر ارائه می‌دهد. بیماران می توانند در کوتاهترین زمان و با درد خیلی کم لبخند خود را احیا کرده و اعتماد به نفس و کیفیت زندگی خود را بالا ببرند.

علاوه بر همه این مزایا، ایمپلنت فوری راه حل مقرون به صرفه تری را برای بیمارانی که به دنبال جایگزین کردن دندان خود هستند پیشنهاد می‌دهد. با کاهش تعداد پروسه های جراحی و مدت زمان درمان ایمپلنت فوری می‌تواند به بیماران برای ذخیره هزینه های خود برای درمان کمک کند. به همین علت این نوع روش در دسترس رنج وسیع تری از بیماران قرار خواهد گرفت.  

تفاوت بین ایمپلنت فوری و ایمپلنت

جایگذاری ایمپلنت های سنتی شامل چند مرحله از جمله کشیدن دندان، مدت زمان بهبود، جایگذاری ایمپلنت و ترمیم می‌شود. اگرچه ایمپلنت فوری راه حل سریعتری را با جایگذاری ایمپلنت فورا بعد از کشیدن دندان ارائه می‌دهد.

تفاوت بین ایمپلنت فوری و ایمپلنت

تفاوت بین ایمپلنت فوری و ایمپلنت

یکی از اصلی ترین تفاوت‌های بین ایمپلنت‌های یک روزه و ایمپلنت‌های سنتی زمان جایگذاری ایمپلنت است. در ایمپلنت سنتی بیماران معمولا تحت پروسه کشیدن دندان قرار می‌گیرند و سپس چندماه صبر می‌کنند تا محل کشیده شدن دندان بهبود پیدا کند و بعد ایمپلنت جایگذاری می‌شود. این مدت زمان انتظار به استخوان ها فرصت بهبود مناسب  و ادغام شدن ایمپلنت با استخوان فک را می‌دهد. از طرفی دیگر ایمپلنت فوری شامل جایگذاری ایمپلنت فورا بعد از کشیده شدن دندان می شود که نیاز به پروسه بهبود را حذف می‌کند. 

یکی دیگر از تفاوت‌های کلیدی بین ایمپلنت یک روزه و ایمپلنت سنتی حفظ ساختار استخوان آن است. وقتی دندان کشیده می‌شود استخوان مجاور می‌تواند در طول زمان و عدم تحریکات لازم از سوی ریشه دندان رو به فاسد شدن می‌رود. ایمپلنت سنتی با فراهم کردن تحرکات در ایتخوان فک به جلوگیری از تقلیل استخوان کمک می‌کند. اگرچه ایمپلنت فوری مزایای بیشتری را برای حفظ ساختار استخوان فورا بعد از کشیدن دندان ارائه می‌دهد. با قرار دادن ایمپلنت فورا بعد از کشیده شدن دندان، ایمپلنت به عنوان جایگزین برای ریشه دندان عمل می‌کند، حجم استخوان را حفظ کرده و از خورده شدن دوباره استخوان جلوگیری می‌کند.

در زمینه زیبایی، ایمپلنت فوری ممکن است مزایای بیشتری را به نسبت ایمپلنت سنتی ارائه دهد. از آنجایی که ایمپلنت فوری فورا بعد از کشیده شدن دندان جایگذاری می‌شود، شانس کمتری برای تقلیل رفتن لثه و استخوان وجود دارد که می‌تواند بر روی ظاهر لبخند تاثیر بگذارد. ایمپلنت‌های فوری به حفظ حدفاصل طبیعی لثه و استخوان کمک می‌کند و نتیجه ای زیباتر ارائه می‎‌دهد.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *