بهترین زمان ارتودنسی دندان کودکان
ارتودنسی پیشگیرانه کودکان چه مزیت هایی دارد؟
بهمن ۱۲, ۱۳۹۹
مراقبت از دندان شیری
نحوه نگهداری و مراقبت از دندان های شیری
بهمن ۱۲, ۱۳۹۹
نمایش همه

کامپوزیت IPS

کامپوزیت ips

کامپوزیت ای پی اس|کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق

کامپوزیت IPS

کامپوزیت های IPS از انواع کامپوزیت های نانو هیبرید هستند که از آنها در پروسه های ترمیمی استفاده میشود ، کامپوزیت IPS علاوه بر داشتن زیبایی کامپوزیت های سرامیکی مزایای سایر کامپوزیت هارا هم دارا اند ، به همین علت میتواند مناسب ترین انتخاب برای شما باشد.

از کامپوزیت IPS برای پر کردن حفره های دندان های عقب و جلو و همچنین زیبایی استفاده میشود از آنجایی که مینای دندان ها و دنتین از نظر شفافیت مثل هم نیستند در انجام کامپوزیت از رنگهای بیشتری استفاده میشود تا بتوان ساختاری شبیه به ساختار دندان ایجاد کرد.

مواد دنتین باید حالت رنگی ماتی داشته باشد و مینای دندان به نسبت دنتین شفاف تر ، از این طریق میتوان دندانی از نظر ساختار و شفافیت شبیه به ساختار اصلی و طبیعی دندان طراحی کرد.

ips1 300x210 - کامپوزیت IPS

کامپوزیت ای پی اس|کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق

انتخاب دقیق رنگ برای شفافیت دندان

طبق تعاریف ذکر شده کامپوزیت  IPSدو طیف رنگی دارند، که از یک طیف برای دنتین و از طیف دیگر برای مینای دندان ها استفاده میشود این کامپوزیت ها از سرامیک های با کیفیت تهییه شده که باعث با دوام بودن رنگ آن میشود.

طیف های رنگی این نوع از کامپوزیت بسیار دقیق طراحی شده در نتیجه دندانپزشک از طیف رنگ های دنتین برای جایگزینی دنتین و از طیف رنگی مینای دندان برای جایگزینی مینای دندان استفاده میکند پس انتخاب رنگ ها علاوه بر ساده تر بودن طبیعی تر و زیباتر هم خواهد بود.

لبخند ماندگار

ترمیم دندان ها با کامپوزیت IPS ماندگارتر و زیباتر است و در سطح جهانی حدود ۲۵ میلیون مورد استفاده شده که اکثر بیماران از زیبایی و ماندگاری این نوع از کامپوزیت رضایت کامل داشته اند

در طی تحقیقی که روی یکی از بیماران که حدود ۳۳سال سن داشته صورت گرفته این نوع کامپوزیت حدود ۷ سال دوام داشته و و بعد از ۷ سال با درصدی ساییدگی جزئی رو به رو شده بودند و در طی تحقیقی دیگر ۴۰نفر مورد بررسی قرار گرفته اند که از این ۴۰نفر برای حدود ۲۰ نفر از کامپوزیت ips استفاده شده بود و بعد از ۵ سال بررسی از این ۲۰ نفر ۱۹نفر از این افراد کامپوزیت هم زیبا بوده هم دوام خوبی داشته

از دیگر خصوصیات این مواد میتوان به قابلیت سازگاری آن اشاره کرد ، این نوع از کامپوزیت با دیواره حفره دندان تطبیق پیدا میکند و احتمال ایجاد فاصله بین دندانی کم میکند ، پروسه استفاده از کامپوزیت IPS پروسه اطمینان بخشی است زیرا در اکثر مواردی که از این نوع از کامپوزیت استفاده شده نتایج بسیار رضایت بخش بوده اند.

چرا از کامپوزیت ips استفاده کنیم ؟

  • عدم ایجاد حساسیت
  • شامل ۳۲ طیف رنگ متنوع است
  • پوشش دهی مناسب برای دندان های جلو و عقب
  • سطح درخشان و شفاف
  • کیفیت بالای مواد
  • طیف رنگی مات

در نتیجه این نوع از کامپوزیت بهتر از هر نوع کامپوزیت دیگر با دندان های طبیعی همخوانی دارد بیشترین تغییر رنگ روی این نوع از کامپوزیت به واسطه زیاد نوشیدن چای و قهوه بوده است ،استفاده از این نوع کامپوزیت بسیار رضایت بخش بوده و سازگاری بسیاری با رنگ طبیعی دندان ها داشته است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و به منظور مطالعه مقالات بیشتر از صفحه مقالات کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق دیدن کنید و همچین به منظور نوبت دهی و اطلاع از آدرس کلینیک به صفحه تماس با ما ،  کلینیک دندان پزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید.

 

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button