متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران

متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران

متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران

ارتودنسی کودکان یکی از شاخه های دندانپزشکی است که توسط متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران انجام می شود و بر روی تشخیص، جلوگیری و درمان مشکلات و بی نظمی های دندان ها و صورت تمرکز می کند. خیلی از والدین کنجکاوند که چه زمانی وقت مناسب برای شروع ارتودنسی برای کودکانشان است. تصمیم برای شروع ارتودنسی بستگی به فاکتورهای مختلفی از جمله سن کودک، رشد دندان ها و نیازهای خاص ارتودنسی دارد.

به طور کلی ارتودنسی یکی از تخصص های مهم در زمینه دندانپزشکی است. در واقع اگر بخواهیم بدانیم ارتودنسی چیست باید گفت ارتودنسی یکی از شاخه های تخصصی دندانپزشکی است که بر روی تشخیص، پیشگیری و درمان بی نظمی ها و مشکلات دندان و صورت تمرکز می کند. ارتودنسی از طریق بریس ها، الاینرها و دیگر ابزارها به بیماران برای به دست آودن لبخندی سالم و زیبا کمک می کند. ارتودنسی به دو روش ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک انجام می شود.

یکی از رایج ترین سوء برداشت ها و سوالاتی که از متخصص ارتودنسی کودکان در مورد درمان ارتودنسی می پرسند این است که حتما باید زمانی ارتودنسی انجام شود که همه دندان های دائمی در آمده باشند. اگرچه انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند که کودکان ارزیابی اولیه ارتودنسی را تا سن ۷ سالگی انجام دهند. این اقدام به این معناست که بسیاری از مشکلات ارتودنسی وقتی زود هنگام تشخیص داده می شوند به راحتی تصحیح می شوند. با ارزیابی رشد دندان های کودک در سنین پایین متخصص ارتودنسی می تواند

در بعضی از موارد، دوره اولیه ارتودنسی که به فاز یک معروف است ممکن است پیشنهاد داده شود تا مشکلاتی مانند ازدحام دندان ها، مشکلات بایت یا اختلاف رشد فک را رفع کند. فاز اول درمان می تواند به راهنمایی رشد فک و ایجاد فضا برای درآمدن دندان های دائمی کمک کند. با برطرف کردن زودهنگام این مشکلات، فاز یک درمان می تواند نیاز به درمان های سنگین تر ارتودنسی در آینده و هزینه ارتودنسی را کاهش دهد.

خیلی حیاتی است بدانیم همه کودکان نیازمند ارتودنسی زود هنگام نیستند. در بسیاری از موارد درمان ارتودنسی می تواند تا زمان در آمدن دندان های دائمی صبر کند. اگرچه با ارزیابی زود والدین می توانند درک بهتری از وضعیت و رشد دندان های کودک خود داشته و برای نیازهای درمانی کودک خود در آینده آماده باشند. بنابراین ضروری است که قبل از هر اقدامی والدین با متخصص ارتودنسی کودکان مشورت کنند.

مراجعه به متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

بهبود ظاهر دندان ها بدون شک دلیل اصلی انجام بسیاری از ارتودنسی هاست. طبق تحقیقات به عمل آمده بیشتر کودکان بخاطر دندان هایشان بیشتر از نوع پوشش یا وزن و قدشان مورد تمسخر هم سن های خود قرار میگیرند و در نتیجه وجود دندان های نامرتب تاثیرات قابل توجهی بر اعتماد به نفس کودکان می‌گذارد. البته مرتب بودن دندان ها دلیلی بر تنبلی کردن در تمیز کردن دندان ها نیست.‌ اگر مسواک زدن دندان ها ضعیف انجام شود، اهمیتی ندارد که چقدر دندان های مرتبی دارید بهرحال شرایط برای بیماری و پوسیدگی ها ایجاد می‌شود .

ارتودنسی معمولا برای کودکان از زمانی شروع می‌شود که دندان های بزرگسالی آنها شروع به رشد می‌کند. براساس تحقیقات، بچه ها باید اولین مراجعه به ارتودنتیست رو قبل از تمام شدن هفت سالگی داشته باشند. در حالیکه خیلی از بچه ها در این سن به درمان احتیاج ندارند ولی زمان خوبی است که چک آپ انجام شود

به علاوه کودکانی که خیلی زود به ارتودنسی احتیاج پیدا می‌کنند می‌توانند از پروسه های سنگین دندانپزشکی در بزرگسالی جلوگیری کنند.

این روش درمانی در بزرگسالان شروع نمیشود مگر زمانی که دهان و دندان شما استاندارد های لازم بهداشت دهان را داشته باشد و ارتودنسی ریسک ابتلا به پوسیدگی و مشکلات لثه را افزایش ندهد.

مزایای ارتودنسی کودکان در شرق تهران

درمان ارتودنسی برای کودکان مزایای زیادی دارد که به سلامت دهان، سلامت کلی بدن و افزایش اعتماد به نفس آنها کمک می کند. انجام ارتودنسی با رفع مشکلات بی نظمی دندان ها و ارتقا عملکرد رشد فک نقش حیاتی را در بهبود لبخند کودکان و عملکرد دندان های آنها ایفا می کند.

یکی از مزایای ابتدایی ارتودنسی کودکان تصحیح بی نظمی دندان هاست. خیلی از کودکان مشکلاتی از جمله ازدحام دندان ها، هم تراز نبودن دندان ها یا مشکلات بایت را تجربه می کنند که اگر بدون درمان شدن باقی بمانند می تواند به مشکلات سلامت دهان منجر شوند. درمان ارتودنسی می تواند به هم ترازی دندان ها و تصحیح مشکلات بایت کمک می کند که نه تنها ظاهر لبخند را بالا می برد بلکه عملکرد دندان ها را آسان تر می کند. با دست گذاشتن بر روی این مشکلات کودکان می توانند از مشکلات احتمالی در آینده مانند پوسیدگی دندان، بیماری های لثه یا نابهنجاری های فک دوری کنند.

علاوه بر این درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران می تواند به رشد سالم فک و ساختار صورت کمک کند. درمان زودهنگام ارتودنسی کودکان می تواند به رشد فک کمک کرده و فضا را برای رشد دندان های دائمی ایجاد کند. این اقدام و درمان در سنین پایین می تواند منجر به جلوگیری از مال اکلوژن و مشکلات شدید فک شود. رشد صحیح فک نه تنها به ساختار متعادل صورت کمک می کند بلکه به جویدن، صحبت کردن و الکوهای تنفسی سالم هم کمک می کند.

یکی دیگر از مزایای مراجعه به متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران و انجام ارتودنسی بهبود سلامت دهان است. هم تراز نبودن یا ازدحان دندان ها می تواند حفظ بهداشت دهان را با مشکل مواجه کرده و منجر به افزایش ریسک پوسیدگی دندان و مشکلات لثه شود. درمان ارتودنسی می تواند دندان ها را هم تراز کند و و فضا را برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن فراهم کرده و در نهایت از مشکلات بیشتر جلوگیری کنند.

علاوه بر مزایای فیزیکی، ارتودنسی کودکان می تواند اثر مثبتی بر روی اعتماد به نفس و عزت نفس کودکان داشته باشد. بی نظمی دندان ها می تواند منجر به ایجاد حس ناامنی و خجالت در بچه ها شود. با برطرف کردن این مشکلات توسط ارتودنسی بچه ها می توانند تصویر مثبتی از خود در ذهن داشته باشند و در برخوردهای اجتماعی یا اعتماد به نفس بیشتری عمل کنند.

advantages of orthodontics for children in east tehran - متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران

مزایای ارتودنسی کودکان در شرق تهران

بهترین زمان برای ارتودنسی از نظر متخصص ارتودنسی کودکان

بهترین زمان برای انجام ارتودنسی کودکان موضوعی است که در حوزه دندانپزشکی بارها توسط متخصصان ارتودنسی کودکان مورد بحث قرار گرفته است. هدف از درمان ارتودنسی کودکان برطرف کردن بی نظمی ها و مشکلات دندان ها و صورت در سنین پایین است تا از به وجود آمدن مشکلات بیشتر در بزرگسالی جلوگیری شود. تصمیم گیری در مورد زمان مناسب و درست برای شروع ارتودنسی کودکان بستگی به فاکتورهای مختلفی مانند رشد دندان های کودک، شدت مشکلات ارتودنسی و توصیه های متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران دارد.

یکی از ملاحظات و رسیدگی های اولیه برای زمان بندی مناسب ارتودنسی کودکان سطح رشد دندان هاست. معمولا دندان های کودکان دستخوش فازهای متفاوت دندانی می شود چون آنها درگیر فاز ترکیبی دندان های شیری و دندان های دائمی هستند. این فاز معمولا زمانی اتفاق میافتد که بچه ها بین سن ۶ تا ۱۲ سال هستند. درمان زودهنگام ارتودنسی در این مرحله می تواند به درآمدن درست و صحیح دندان های دائمی کمک کند و هر گونه مشکل بایت یا هم ترازی را تا قبل از شدید شدن درمان کند.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین زمان درست از نظر متخصص ارتودنسی کودکان شدن مشکلات مربوط به ارتودنسی است. بعضی از بچه ها ممکن است در سنین پایین مشکلات مال اکلوژن شدید، دندان های بهم ریخته یا اختلاف فک داشته باشند که نیازمند درمان سریع است تا از مشکلات جدی در آینده پیشگیری کند. با برطرف کردن این مشکلات در سنین پایین ارتودنسی کمک می کند تا نیاز به درمان های تهاجمی مانند کشیدن دندان یا جراحی فک به حداقل برسد.

علاوه بر این ها توصیه های متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران نقش کلیدی در تعیین زمان درست انجام ارتودنسی ایفا می کند. متخصصان ارتودنسی به گونه ای آموزش داده شده اند تا وضعیت دندان های کودک و رشد صورت او را ارزیابی کنند و مشکلات احتمالی دندان ها در آینده را شناسایی کنند. آنها فاکتورهایی مانند الگو رشد جمجمه و استخوان های کودک، هم ترازی دندان ها و عملکرد بایت دندان ها را در نظر می گیرند تا تعیین کنند که آیا درمان زودهنگام ضروری است یا خیر.

ضروری است تا خاطر نشان کنیم همه کودکان نیازمند انجام ارتودنسی نیستند. خیلی از مشکلات ارتودنسی در طول دوران بلوغ زمانی که دندان های دائمی در می آیند، حل می شوند. اما متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران می گوید که درمان زودهنگام ارتودنسی مزایای بی شماری دارد. انجام ارتودنسی در سنین پایین می تواند به ایجاد فضای کافی برای رشد دندان های دائمی، هدایت رشد فک، درست کردن مشکلات بایت و ارتقا زیبایی صورت و داشتن لبخندی زیبا کمک کند. 

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان