آیا بریج دندان خوب است؟

آیا بریج دندان خوب است؟

آیا بریج دندان خوب است؟

بررسی کامل بریج دندان

اگر شما هم یکی از دندانهای خود را از دست داده و به تازگی به دندانپزشکی رفته باشید، حتماً با بریج دندان به عنوان یک روش جایگزینی دندان از دست رفته آشنا شده و حال از خود می‌پرسید که آیا بریج دندان خوب است؟

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل به پاسخ این سوال بپردازیم که آیا بریج دندان خوب است و همه چیز در مورد بریج دندان از جمله:

 • هزینه بریج دندان
 • انواع بریج دندان
 • مزایا و معایب بریج دندان

را شرح دهیم. در انتهای صحبتمان نیز به بررسی نقش دندانپزشک در موفقیت نهایی بریج دندان خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

سوال اینجاست که آیا بریج دندان خوب است؟

در پاسخ به این سوال که آیا بریج دندان خوب است، باید بگوییم که این کاملاً بستگی به شرایط دندانهای شما، تشخیص دندانپزشکتان و در نهایت تصمیم خودتان دارد. این روش کاشت دندان نیز درست همانند هر روش دیگری، مزایا و معایب خود را به همراه خواهد داشت. بنابراین برای تصمیم گیری، بهتر است تمامی شرایط و موارد را در نظر گرفته، با دندانپزشک خود مشورت کنید و سپس در جهت بریج دندان خود اقدام نمایید.

هزینه بریج دندان

برای اینکه بدانیم آیا بریج دندان خوب است یا نه، دانستن هزینه بریج دندان می‌تواند تاثیر بسیار در نتیجه گیری نهایی ما داشته باشد. در میان تمامی روشهای کاشت دندان می‌توانیم بریج دندان را به عنوان ارزانترین روشها، معرفی کنیم.

انواع بریج دندان

بریج دندان بر اساس میزان برش ایجاد شده بر روی دندانها، تعداد دندانهای مورد نیاز برای ایجاد برش و موارد دیگر می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. شناخته‌شده‌ترین و رایج‌ترین انواع بریج دندان عبارت هستند از:

 • بریجی دندان سنتی
 • بریج دندان کانتی لور
 • بریج دندان مریلند
 • بریج بر پایه ایمپلنت دندان

هر کدام از این روشها، هزنیه مشخص و مختص به خود را خواهند داشت و مراحل انجام آنها متفاوت خواهد بود.

types of dental bridges 3 - آیا بریج دندان خوب است؟

انواع بریج دندان

مزایا و معایب بریج دندان

در بررسی مزایا و معایب بریج دندان، متوجه خواهیم شد که آیا بریج دندان خوب است یا نه.

مزایای بریج دندان:

 • سریع انجام می‌شود.
 • هزینه آن در مقایسه با دیگر روشها مناسبتر خواهد بود.

معایب بریج دندان:

 • طول عمر آن نهایتاً ۱۵ سال است.
 • می‌تواند منجر به ایجاد بوی بد در دهان شود.
 • ممکن است در صورت ایجاد عفونت در دندان زیرین، منجر به ایجاد مزه بد در دهان شود.
 • ممکن است کشیده شود و منجر به درد شود.
 • در صورت بروز فشار زیاد می‌تواند کنده شود.
 • نیاز به ایجاد تراش در دندانهای سالم دارد.

آیا بریج دندان برای من خوب است؟

برای افرادی که قصد دارند تا به میزان محدودی برای کاشت دندان هزینه کنند، مدت زمان کمی داشته و می‌خواهند سریع نتیجه بگیرند و در مقابل، بهداشت فردی دهان و دندانهای  خود را به صورت دقیق و کامل حفظ می‌کنند، روزی دو مرتبه مسواک می‌زنند و از دهانشویه استفاده می‌کنند، بریج دندان، یک روش جایگزینی دندان از دست رفته بسیار خوب است.

اما اگر در میان تمامی روشها، امکان بهره گیری از دیگر روشهای کاشت دندان، مانند ایمپلنت دندان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم، از روش بریج دندان صرف نظر نموده و آن روشهای کاشت را انتخاب کنید.

نقش دندانپزشک در موفقیت بریج دندان

در موفقیت بریج دندان و رسیدن به پاسخ مثبت در سوال آیا بریج دندان خوب است، نقش دندانپزشک، نقشی بسیار حیاتی است. بنابراین، مهم‌ترین کاری که پیش از تصمیم گیری در موردروش انجام کاشت دندان خود، بهتر است در مورد دندانپزشکی مد نظر دارید تحقیق کنید.

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق، با کادری تشکیل شده از بهترین دندانپزشکان متخصص و با تجربه می‌تواند بهترین خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی را با بهترین هزینه و همچنین با بهره گیری از تجهیزات به روز و مواد اولیه درجه یک، در اختیار شما قرار دهد.

اگر نیاز به مشاوره با دندانپزشک در مورد پاسخ این سوال که آیا بریج دندان خوب است یا خیر، دارید، می‌خواهید در مورد کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق بیشتر بدانید و یا می‌خواهید اقدام به تعیین وقت حضوری نمایید، می‌توانید به ساتی کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با مطب در ارتباط باشید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان