ایمپلنت ایرانی
انواع ایمپلنت ایرانی که باید بشناسید
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱
همه چیز درباره بریج دندان
همه چیز درباره بریج دندان بدون تراش
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱
نمایش همه

معایب بریج دندان که باید بشناسید

بریج دندان

همه چیز درباره بریج دندان

از مزایا و معایب بریج دندان  و دیگر روشهای کاشت دندان که بگذریم، این حقیقت غیر قابل انکار است که دندانها، نقش بسیار تاثیرگذاری در میزان کیفیت زندگی ما ایفا می‌کنند. از زیبایی ظاهری و تاثیر دندانهای زیبا و سالم بر روی میزان اعتماد به نفس که بگذریم، آسان کردن عمل جویدن و همچنین نبود درد و طمع بد و بوی نامطبوع در دهان و لثه‌ها، بسیار دارای اهمیت است.

از دست رفتن دندان می‌تواند به دلایل مختلی اتفاق افتد؛ اما روشهای جایگزینی دندانهای از دست رفته، همگی به یک هدف انجام می‌شوند. بریج دندان، یک روش قدیمی و ساده به منظور جایگزین کردن دندان از دست رفته است. این روش نیز درست همانند تمامی روشهای کاشت دندان، مزایا و معایب خود را به همراه خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی:

 • مراحل بریج دندان
 • طول عمر بریج دندان
 • هزینه بریج دندان
 • مزایا و معایب بریج دندان
 • و معرفی بهترین مرکز انجام بریج دندان

بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

آیا بریج دندان خوب است؟

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، بریج دندان، یک روش جایگزینی دندان از دست رفته است که به طور معمول برای پوشاندن جای خالی یک دندان که در میان دو دندان دیگر قرار داشته است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوال اینجاست که آیا بریج دندان خوب است؟ باید بگوییم که تا زمانی که شرایط استفاده از دیگر روشهای کاشت دندان را دارید، بهتر است از بریج دندان به عنوان روشی برای کاشت دندان خود استفاده نکنید. چرا که در بررسی معایب بریج دندان خواهیم فهمید که این روش درمانی دائمی نبوده و می‌تواند عوارض بسیاری را به همراه داشته باشد.

اما اگر گزینه دیگر شما برای جایگزینی دندانهای از دست رفته‌تان، دندان مصنوعی است، بدون شک، بریج دندان گزینه بهتری خواهد بود. در صورتی که فک و لثه‌های شما شرایط ایمپلنت را دارند، بهتر است به جای بریج دندان، آن روش را انتخاب نمایید.

مراحل بریج دندان

بریج دندان، به طور معمول برای پر کردن فضای خالی بین دو دنان استفاده می‌شود. در این روش، از دو دندان کناری، به عنوان پایه بریج استفاده می‌شود. برای این منظور، نیاز به ایجاد برش بر روی دندانهای کناری که قرار است نقش پایه دندان را ایفا کنند نیز ایجاد خواهد شد. البته بریج دندان انواع متنوعی دارد که بسته به شرایط دندان، توسط دندانپزشک انجام خواهد شد.

طول عمر بریج دندان

همانگونه که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، بریج دندان یک روش کاشت دندان دائمی نیست. طول عمر بریج دندان، بسته به اینکه چه میزان بهداشت دهان و دندانهای خود را رعایت می‌کنید، بین ۵ تا ۱۵ سال می‌تواند متغییر باشد.

هزینه بریج دندان

هزینه بریج دندان، بسته به عوامل گوناگونی، تفاوت خواهد داشت .این عوامل می‌توانند از شرایط دندانها و لثه خود شما باشند تا شرایط کاری دندانپزشکتان و مواد اولیه‌ای که مورد استفاده قرار می‌دهد.

types of dental bridges - معایب بریج دندان که باید بشناسید

مزایا و معایب بریج دندان

بریج دندان نیز درست همانند هر روش کاشت دندان دیگر می‌تواند شامل مزایا و معایب متعددی شود. مهم‌ترین مزایا و معایب بریج دندان عبارت می‌شوند از:

مزایای بریج دندان:

 • سریع تمام می‌شود.
 • هزینه تمام شده کمتری در مقایسه با دیگر روشها دارد.
 • مراحل آن به آسانی انجام شده و نیاز به جراحی ندارد.

معایب بریج دندان:

 • طول عمر آن کوتاه است.
 • ممکن است منجر به ایجاد بوی بد در دهان شود.
 • در صورت حرکت کردن بر روی لثه، می‌تواند منجر به بروز درد شود.
 • امکان تطبیق رنگ با سایر دندانها به ندرت انجام می‌شود.
 • در صورت عفونت در زیر روکش، منجر به ایجاد مزه بد در دهان می‌شود.

چگونگی کاهش معایب بریج دندان

برای آنکه بتوانید معایب بریج دندان را کاهش دهید، چند راه حل ساده در اختیار خواهید داشت:

 1. در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنید. مهارت دندانپزشک، بیش از آنکه تصورش را بکنید می‌تواند معایب بریج دندان را کاهش دهد.
 2. بهداشت دندان خود را رعایت کنید. حدقل روزی دو مرتبه مسواک بزنید و از دهان شویه استفاده کنید.
 3. به صورت منظم و هر شش ماه یک بار برای چکاپ دندانهایتان به دندانپزشک مراجعه کنید.

بهترین مرکز دندانپزشکی انجام بریج دندان

همانطور که گفتیم، یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش معایب بریج دندان، انتخاب دندانپزشک متخصص و باتجربه است. در این راستا، کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق، متشکل از بهترین دندانپزشکان تهران به ارائه انواع خدمات دندانپزشکی از جمله بریج دندان، ایمپلنت دندان و غیره می‌پردازد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد این مجموعه و همچنین تعیین وقت حضوری، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید و یا طریق  شماره‌های تماس با مطب در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button