درمان خانگی دندان درد شدید + درمان فوری و موثر

ایمپلنت ایرانی اویتا
همه چیز درباره ایمپلنت ایرانی اویتا
شهریور ۴, ۱۴۰۱
علت سفید شدن جای دندان کشیده
سفید شدن جای دندان کشیده شده نشانه چیست + راهکار درمان
شهریور ۴, ۱۴۰۱
نمایش همه

درمان خانگی دندان درد شدید + درمان فوری و موثر

درمان خانگی دندان درد شدید

درمان خانگی دندان درد شدید

بررسی درمان خانگی دندان درد شدید

دندان درد، از آن دردهایی است که می‌تواند زندگی روزمره فرد را به طور کامل مختل کند. دندان درد به قدری آزاردهنده است که خواب و خوراک را از بیمار خواهد گرفت. از آنجایی که همیشه پیشبینی بهتر از درمان عمل می‌کند، بهتر است به صورت مرتب به منظور چکاپ دندانها، به دندانپزشک مراجعه کنید، اما اگر به هر دلیلی دچار دندان درد شوید، استفاده از راه کارهای درمان خانگی دندان درد شدید، می‌تواند تسکین دهنده بسیار خوبی برای شما باشد. در ادامه به بررسی بهترین روشهای درمان خانگی دندان درد شدید خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

  چرا دندان درد می‌گیریم؟

دندان درد می‌تواند به دلایل گوناگونی به وجود آید. از پوسیدگی دندان تا حساسیت دندان تازه پر شده به دمای بالا یا پایین، همه و همه می‌توانند منجر به بروز دندان درد شوند. درمان خانگی دندان درد شدید بسته به این مسئله که چرا دندان درد گرفته‌اید، متفاوت خواهد بود. مهم‌ترین دلیل دندان درد، وجود التهاب در محل دندان به دلیل وجود فعالیت باکتریهایی است که منجر به پوسیدگی دندان شده‌اند. بنابراین اگر به دنبال درمان خانگی دندان درد شدید هستید، باید روشی را پیدا کنید که بتواند به سرعت این التهاب را از بین برده و درد را تسکین دهد.

 درمان خانگی دندان درد شدید چیست؟

بهتر است بر این مسئله واقف باشید که دندان درد شدید به روش خانگی درمان نخواهد شد. روشهای درمان خانگی دندان درد شدید، تنها می‌توانند تسکین دهنده درد برای مدتی کوتاهی باشند. جهت درمان قطعی و همیشگی دندان درد خود، تنها راه حلی که در اختیار دارید، مراجعه به دندانپزشک به منظور پیدا کردن علت درد و درمان آن خواهد بود. روشهای درمان خانگی دندان درد شدید می‌توانند با استفاده از ویژگیهای هر کدام از روشها، درد را به سرعت تسکین داده و تحمل آن را برای شما آسان کنند.

what is the home treatment for severe toothache - درمان خانگی دندان درد شدید + درمان فوری و موثر

درمان خانگی دندان درد شدید

 برای درمان دندان درد شدید، چه کنیم؟

بهترین روش های درمان خانگی دندان درد شدید را می‌توانیم در ۱۰ روش معرفی شده در زیر، خلاصه کنیم:

  1. استفاده از کمپرس یخ، یک روش بسیار خوب برای تسکین و درمان خانگی دندان درد شدید به صورت موقت است.
  2. خوردن مسکنها نیز می‌تواند درمان خانگی دندان درد شدید باشد، اما استفاده از آنها به مدت طولانی می‌توانند آسیبهای جدی به سیستم گوارش و کبد، وارد کنند.
  3. جوشانده نعناع از آن جهت که دارای خواص ضد التهابی است، می‌تواند یک روش بسیار خوب برای درمان خانگی دندان درد شدید باشد.
  4. چای بابونه نیز به همان دلیل وجود خواص ضدالتهابی می‌تواند برای درمان خانگی دندان درد شدید مناسب باشند.
  5. چای کیسه‌ای خنک شده، در صورتی که بر روی محل درد قرار بگیرد، می‌تواند منجر به تسکین درد دندان شود.
  6. سیب زمینی خام، دارای خواص ضد التهابی است و می‌تواند یکی از بهترین روشهای درمان خانگی دندان درد شدید باشد.
  7. جوش شیرین، درست همانند سیب زمینی دارای خواص ضدالتهابی بوده و می‌تواند به کمک دیگر خواص ضد باکتریایی خود در درمان عفونت دندان، تاثیرگذار باشد.
  8. برای درمان خانگی دندان درد شدید، می‌توانید مقداری جوشانده آویشن را به صورت دهانشویه به صورت مرتب، استفاده کنید.
  9. شستشوی دهان و دندانها به وسیله آب نمک، یک روش بسیار خوب برای درمان خانگی دندان درد شدید و از بین بردن عفونتهای دندانی است.
  10. قرار دادن سیر تازه بر محل درد نیز می‌تواند در کاهش دندان درد و تسکین آن، تاثیر بگذارد.

 مراجعه به دندانپزشک، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، روشهای درمان خانگی دندان درد شدید، تنهای راه هایی برای کاهش درد و التهاب است که به صورت موقت امکان ادامه زندگی روزمره را برای بیمار فراهم خواهند کرد. تنها راهی که برای درمان دندان درد شدید در اختیار دارید، مراجعه به یک دندانپزشک متخصص و مجرب است که بتواند دلیل دندان درد شما را تشخیص داده و از طریق بهترین روش درمان، درد را از بین ببرد.

در این راستا مجموعه ستاره شرق با کادری تشکیل شده از بهترین دندانپزشکان و با استفاده از تکنولوژی روز دندانپزشکی و همچنین با بهره گیری از مواد اولیه درجه یک، به درمان دندان درد شما خواهد پرداخت. برای کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌هاس تماس به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان