همه چیز در مورد دنتول

دنتول چیست

بررسی دنتول و همه چیز درباره آن

اگر در نیمه شب شروع به تجربه دندان درد کردید و دندان‌پزشک شما کیلومترها دورتر بود، چه کاری برای تسکین درد انجام می‌دهید؟ مصرف دارو در هنگام دندان درد به تسکین سندرم درد کمک می‌کند، اما این راه‌حل موقت است و تنها شرایط عمومی را تسهیل می‌کند. بسیاری از داروها و درمان‌های خانگی بدون نسخه وجود دارند که می‌توانند به تسکین درد دندان کمک کنند یکی از معروف‌ترین و درعین‌حال مفیدترین این داروها دنتول است که در ادامه با «قطره دنتول» بیشتر آشنا می‌شویم.

برای اشنایی با ایمپلنت یک روزه شرق تهران به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه کنید.

دندان درد شما چه چیزی می خواهد به شما بگوید؟

بسیاری از مسائل دندانی می تواند باعث ایجاد دندان درد شود، محتمل ترین عامل ایجاد حفره دندان است.
می توانید با بهداشت دهان و دندان از ایجاد حفره جلوگیری کنید. همچنین به یاد داشته باشید که به طور منظم برای معاینه دندان به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر این حف
ره در دندان‌های شما ایجاد شود، دندانپزشک آن را قبل از شروع به ایجاد دندان درد غیرقابل تحمل، تشخیص داده و درمان می کند.هنگامی که دندان درد یا درد در اطراف لثه خود را تجربه می کنید، بدن شما در تلاش است تا شما را از نوعی آسیب، بیماری یا آسیب آگاه کند.
نوع دردی که تجربه می‌کنید حتی می‌تواند به شما نشان دهد که مشکل اصلی چیست. به عنوان مثال، حساسیت دما به غذاها یا نوشیدنی‌های سرد یا گرم اغلب به مینای دندان آسیب دیده یا شکستگی دندان اشاره دارد.
دندان دردهای شدید و مداوم همراه با احساس فشار می تواند نشانه آبسه باشد.

دنتول چیست و همه چیز درباره آن%
loan-cover

 

داروهای بدون نسخه برای دندان درد

برای مقابله با دندان درد می توانید از داروهای بدون نسخه با رعایت دستورالعمل‌های موجود در بسته استفاده کنید. سعی کنید دارو را به دندان آسیب دیده نزدیک نکنید زیرا می تواند باعث ایجاد احساس سوزش در اطراف بافت لثه شود و باعث درد بیشتر شود.
اکثر مسکن‌های OTC لبه دندان درد را از بین می برند، اما NSAID ها به ویژه موثر هستند، زیرا علاوه بر کاهش التهاب، درد را تسکین می دهند. دستورالعمل‌های روی بطری دارویی را که انتخاب می کنید دنبال کنید. برای درد شدیدتر، اگر ابتدا برای تایید با دندانپزشک خود صحبت کنید، ممکن است یک NSAID مانند ایبوپروفن را با مسکن‌هایی مانند Tylenol ترکیب کنید.
دسته دیگر از داروهای مسکن برای کاهش درد و التهاب دندان داروهای گیاهی هستند که یکی از موثرترین آنها دنتول است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

داروهای بدون نسخه برای دندان

داروهای بدون نسخه

دنتول چیست؟

بهداشتی نگه داشتن دهان یکی از حیاتی ترین جنبه‌های سلامت دهان و بدن است. دهانی سالم نه تنها توانایی‌ جویدن و صحبت کردن را بالا می‌برد ‌بلکه اعتماد به نفس و تعاملات اجتماعی ما را بهبود می بخشد.با این تفاسیر صنعت بهداشت دهان دائما در حال تغییر و پیشرفت است و محصولات خلاقانه معرفی می‌کند تا مراقبت‌ دهانی را بهبود بخشد.در میان این پیشرفت‌ها، قطره دنتول به عنوان یک راه حل انقلابی ظهور کرد تا رویکرد ما در مورد بهداشت دهان را تغییر دهد.

قطره دنتول (dentol) یک محصول ویژه مراقب دهانی است که به منظور ایجاد محافظت بالا در برابر انواع بیماری‌های مربوط به دهان و دندان طراحی شده است. اگر کنجکاو هستید که دنتول از چه گیاهی است باید بگوییم دنتول با بهره‌گیری از گیاه مرزه که تنها در مناطق غرب ایران وجود دارد با ترکیب ماده دیگری به نام کارواکرول ماده مؤثر آن است تولید می‌شود.
این گیاه و ترکیبات موجود در آن دارای خاصیت آنتی باکتریالی بسیار قوی بوده و می‌توانند بر بیشتر باکتری‌های دهانی اثرگذار باشد. مطالعات بالینی نشان می‌دهد که دنتول می‌تواند باعث کاهش چشم‌گیر میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زای دهانی در مصرف‌کنندگان شود.
فرمول انحصاری این محصول تنها در انحصار شرکت داروسازی خرمان قرار دارد.
حدود ۱۰ درصد از ترکیب قطره دنتول را کارواکرول تشکیل می‌دهد که حدود دو برابر اوژنول -ماده موثر موجود در گیاه میخک- دارای خواص ضد درد است. قطره دنتول به دلیل سرعت اثربخشی آن شناخته شده است و بر اساس ادعای سازندگان آن این قطره می‌تواند درد دندان را در یک دقیقه برطرف کند.
قطره دندان دنتول میکروب‌ها، فشارها را از روی دندان و لثه‌ها پاک می‌کند و دندان‌های سالم را حفظ می‌کند.

در واقع دنتول دندان توانایی زیادی در مبارزه با پوسیدگی دندان دارد. کرم خوردگی دندان که عموما به عنوان پوسیدگی شناخته می‌شود، یکی از بیماری‌های شایعی است که به دلیل انباشتگی پلاک روی دندان‌ها ایجاد می‌شود. مواد طبیعی داخل دنتول همکاری لازم را ایجاد می‌کند تا رشد باکتری‌های مسئول تشکیل پلاک را ممنوع کنند.این دارو درد دندان، پوسیدگی، لثه را تسکین می‌دهد. قطره دندان دنتول دندان‌ها را سفید، محکم و سالم می‌کند و درعین‌حال  عوارض جانبی فلوراید را که در حداکثر خمیردندان استفاده می‌شود کاهش می‌دهد.

طریقه مصرف دنتول چیست؟

جهت تسکین درد و مهار عفونت دندان طبق دستور شرکت سازنده ابتدا درب تیوب را باز نمایید سپس مقداری پنبه را به دنتول آغشته کرده و در حفره ناشی از پوسیدگی فرو کنید.به سرعت، پس از یک دقیقه درد کاملا از بین خواهد رفت و پس از یک ساعت عفونت ورم و التهاب فروکش پیدا می کند.
برای از بین بردن آفت دهان نیز باید ۲ قطره دنتول در نصف استکان آب گرم حل کرده و سپس محلول را مزمزه کنید، بلافاصله درد تسکین یافته و تاول‌ها شروع به تسکین خواهد کرد.
جهت درمان کامل ضایعات آفتی هر ۸ ساعت یکبار با محلول دنتول دهان را شستشو دهید.

طریقه مصرف دنتول

دنتول برای چیست

 

خواص دنتول

یکی از مزایای کلیدی دنتول دندان توانایی در مبارزه با پوسیدگی دندان است. کرم خوردگی دندان که عموما به عنوان پوسیدگی شناخته می‌شود، یکی از بیماری‌های شایعی است که به دلیل انباشتگی پلاک روی دندان‌ها ایجاد می‌شود. ترکیبات قطره دنتول همکاری لازم را ایجاد می‌کند تا رشد باکتری های مسئول تشکیل پلاک را ممنوع کند. تجمع باکتری‌ها باعث التهاب و عفونت لثه می شود.بنابراین این قطره دندان درد تاثیر بسزایی در جلوگیری از بیماری‌های لثه اعم از التهاب و ورم لثه و پریودنتیت دارد.

درست است که عموما قطره دنتول برای دندان درد استفاده می شود ولی این همه مزایای این محصول نیست.یکی دیگر از مزایای دنتول دندان توانایی مبارزه با تنفس بدبو است. بوی بد دهان می‌تواند شرمسار کننده باشد و بر روی اعتماد به نفس شخص تاثیر بگذارد.

ترکیبات قطره دنتول نه تنها بوی بد را می‌پوشاند بلکه با هدف قرار دادن باکتری‌های مسئول این بو، به حذف ریشه این مشکل کمک می‌کند.

عوارض مصرف قطره دنتول

 اگرچه قطره دنتول برای فواید بی شمارش مورد تحسین قرار میگیرد اما ضرروی است که مضرات یا محدودیت‌های احتمالی این محصول را نیز در نظر بگیریم.

از عوارض قطره دنتول دندان درد می توان به ایجاد آلرژی در بعضی از افراد اشاره کرد. گرچه این محصول از مواد طبیعی ساخته شده است اما باز هم احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک در بعضی از افراد وجود دارد. به همین خاطر قبل از مصرف با دقت مواد تشکیل دهنده قطره را مطالعه کنید و یا اگر با علائمی مانند تورم زبان یا گلو، تنفس سخت و یا تورم صورت مواجه شدید فورا به پزشک مراجعه کنید.

قطره دنتول تاثیر خوبی بر روی جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها دارد ولی ضروری است که بدانید نمی توان از آن به عنوان یک جایگزین برای مراقبت‌های دهانی روتین استفاده کرد. مراجعه منظم به دندانپزشک برای تشخیص و درمان مشکلات دندان‌ها کاملا حیاتی است.

مصرف قطره دنتول دندان در طول دوران بارداری:

بارداری یکی از دوره های حیاتی و حساس هر خانمی محسوب می شود که نیازمند ملاحظات دقیقی در حوزه دارو و درمان است تا سلامت مادر و جنین را تضمین کند. بهداشت و سلامت دهان و دندان نیز یکی از مهم ترین فاکتورهای دوران بارداری است. قبل از صحبت در مورد مزایای دنتول دندان بهتر است در مورد نگرانی‌های استفاده از قطره دنتول در دوران بارداری صحبت کرد. این قطره عموما برای بهداشت دهان استفاده می شود و به علت ترکیبات طبیعی قطره دنتول اگر به صورت مستقیم استفاده شود امن در نظر گرفته می شود. گرچه همیشه توصیه می شود که قبل از مصرف هر گونه دارو در دوران بارداری با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

پایداری بهداشت دهان: تغییرات هورمونی در طول دوران بارداری می تواند ریسک پیشرفت بیماری‌های لثه و دندان را افزایش دهد. قطره دندان درد دنتول با از بین بردن اجتماع پلاک و مبارزه با باکتری ها، بهداشت دهان را تامین می کند. سلامت بودن شرایط دندان‌ها در این دوران نه تنها برای سلامت مادر بلکه برای جنین نیز موضوعی حیاتی است.

رهایی از ورم لثه: ورم و خونریزی لثه از شرایط شایع خانم‌های باردار است که به دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می افتد. از خواص دنتول می توان به ضدباکتری بودن آن اشاره کرد که با کم کردن تورم و جلوگیری از رشد باکتری‌ها به کاهش علائم ورم لثه  کمک می کند.

کاهش حالت تهوع: حالت تهوع صبحگاهی از موارد شایع و رایج در دوران بارداری است که معمولا به دلیل نفرت از خمیردندان و مسواک زدن منجر به ضعیف شدن بهداشت دهان می شود. قطره دنتول با طعم نعنایی می تواند راه حل مناسبی برای کاهش حالت تهوع و تازه نگه داشتن محیط دهان شود بدون آنکه بیزاری ایجاد کند.

 

احتیاط و توصیه ها :

اگرچه از خواص دنتول در دوران بارداری گفتیم ولی لازم است تا احتیاطات لازم را در نظر بگیرید و از راهنمای زیر پیروی کنید:

  • قبل از مصرف هرگونه محصول مربوط به دهان و دندان در طول دوران بارداری با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
  • از قطره دنتول دندان به صورت مستقیم استفاده کنید و از مصرف بیش از اندازه آن جدا خودداری کنید. این قطره‌ها را به هیچ عنوان نباید به عنوان جایگزین خمیردندان یا دهان شویی استفاده کرد.
  • در کنار مصرف دنتول، چک آپ‌های منظم در نزد پزشک خود را فراموش نکنید. این چک آپ‌ها برای بررسی سلامت شما در طول دوران بارداری بسیار مهم است.

حرف آخر

همیشه امکان مراجعه سریع به مطب دندان‌پزشک وجود ندارد. در چنین مواردی مسکن کمک می‌کند، زیرا در صورت امکان از شدت درد کم می‌کند، تحمل درد فایده‌ای ندارد. یکی از مؤثرترین و بهترین روش‌های کاهش درد و التهاب دنتول است.
داروهای ضد درد فقط در هنگام آماده شدن برای قرار ملاقات با دندان‌پزشک توصیه می‌شود. اگر بدون درمان فقط به مسکن وابسته باشید، دندان خراب می‌شود؛ اما آن‌ها علت اصلی درد را برطرف نمی‌کنند. اگر دندان درد دارید، بسیار مهم است که به دنبال مراقبت‌های دندانپزشکی حرفه‌ای باشید. برای برطرف کردن مشکلات دهان و دندان خود همین حالا با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق تماس بگیرید.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان