همه چیز درباره درد دندان عصب کشی شده       
همه چیز درباره درد دندان عصب کشی شده       
دی ۱۵, ۱۴۰۱
عصب کشی دندان در دوران شیردهی؛ هر آنچه باید بدانید
عصب کشی دندان در دوران شیردهی؛ هر آنچه باید بدانید
دی ۱۵, ۱۴۰۱
نمایش همه

دنتول چیست و همه چیز درباره آن

دنتول چیست و همه چیز درباره آن

بررسی دنتول  و همه چیز درباره آن

اگر در نیمه شب شروع به تجربه دندان درد کردید و دندان‌پزشک شما کیلومترها دورتر بود، چه کاری برای تسکین درد انجام می‌دهید؟ مصرف دارو در هنگام دندان درد به تسکین سندرم درد کمک می‌کند، اما این راه‌حل موقت است و تنها شرایط عمومی را تسهیل می‌کند. بسیاری از داروها و درمان‌های خانگی بدون نسخه وجود دارند که می‌توانند به تسکین درد دندان کمک کنند یکی از معروف‌ترین و درعین‌حال مفیدترین این داروها دنتول است که در ادامه با «قطره دنتول» بیشتر آشنا می‌شویم.

برای اشنایی با ایمپلنت یک روزه شرق تهران به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه کنید.

دندان درد شما چه چیزی می خواهد به شما بگوید؟

بسیاری از مسائل دندانی می تواند باعث ایجاد دندان درد شود، محتمل ترین عامل ایجاد حفره دندان است.
می توانید با بهداشت دهان و دندان از ایجاد حفره جلوگیری کنید. همچنین به یاد داشته باشید که به طور منظم برای معاینه دندان به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر این حف
ره در دندان های شما ایجاد شود، دندانپزشک آن را قبل از شروع به ایجاد دندان درد غیرقابل تحمل، تشخیص داده و درمان می کند.هنگامی که دندان درد یا درد در اطراف لثه خود را تجربه می کنید، بدن شما در تلاش است تا شما را از نوعی آسیب، بیماری یا آسیب آگاه کند.
نوع دردی که تجربه می‌کنید حتی می‌تواند به شما نشان دهد که مشکل اصلی چیست. به عنوان مثال، حساسیت دما به غذاها یا نوشیدنی های سرد یا گرم اغلب به مینای دندان آسیب دیده یا شکستگی دندان اشاره دارد.
دندان دردهای شدید و مداوم همراه با احساس فشار می تواند نشانه آبسه باشد.

 

ایمپلنت دندان

 

داروهای بدون نسخه برای دندان درد

برای مقابله با دندان درد می توانید از داروهای بدون نسخه با رعایت دستورالعمل های موجود در بسته استفاده کنید. سعی کنید دارو را به دندان آسیب دیده نزدیک نکنید زیرا می تواند باعث ایجاد احساس سوزش در اطراف بافت لثه شود و باعث درد بیشتر شود.
اکثر مسکن های OTC لبه دندان درد را از بین می برند، اما NSAID ها به ویژه موثر هستند، زیرا علاوه بر کاهش التهاب، درد را تسکین می دهند. دستورالعمل های روی بطری دارویی را که انتخاب می کنید دنبال کنید. برای درد شدیدتر، اگر ابتدا برای تایید با دندانپزشک خود صحبت کنید، ممکن است یک NSAID مانند ایبوپروفن را با مسکن هایی مانند Tylenol ترکیب کنید.
دسته دیگر از داروهای مسکن برای کاهش درد و التهاب دندان داروهای گیاهی هستند که یکی از موثرترین آنها دنتول است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

what is Dentol2 - دنتول چیست و همه چیز درباره آن

 

دنتول چیست؟

دنتول با بهره‌گیری از گیاه مرزه که تنها در مناطق غرب ایران وجود دارد با ترکیب ماده دیگری به نام کارواکرول ماده مؤثر آن است تولید می‌شود.
این گیاه و ترکیبات موجود در آن دارای خاصیت آنتی باکتریالی بسیار قوی بوده و می‌توانند بر بیشتر باکتری‌های دهانی اثرگذار باشد. مطالعات بالینی نشان می‌دهد که دنتول می‌تواند باعث کاهش چشم‌گیر میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زای دهانی در مصرف‌کنندگان شود.
فرمول انحصاری این محصول تنها در انحصار شرکت داروسازی خرمان قرار دارد.
حدود ۱۰ درصد از ترکیب قطره دنتول را کارواکرول تشکیل می‌دهد که حدود دو برابر اوژنول -ماده موثر موجود در گیاه میخک- دارای خواص ضد درد است. قطره دنتول به دلیل سرعت اثربخشی آن شناخته شده است و بر اساس ادعای سازندگان آن این قطره می‌تواند درد دندان را در یک دقیقه برطرف کند.
قطره دندان دنتول میکروب‌ها، فشارها را از روی دندان و لثه‌ها پاک می‌کند و دندان‌های سالم را حفظ می‌کند.
این دارو درد دندان، پوسیدگی، لثه را تسکین می‌دهد. قطره دندان دنتول دندان‌ها را سفید، محکم و سالم می‌کند و درعین‌حال  عوارض جانبی فلوراید را که در حداکثر خمیردندان استفاده می‌شود کاهش می‌دهد.

 

طریقه مصرف دنتول چیست؟

جهت تسکین درد و مهار عفونت دندان طبق دستور شرکت سازنده ابتدا درب تیوب را باز نمایید سپس مقداری پنبه را به دنتول آغشته کرده و در حفره ناشی از پوسیدگی فرو کنید.به سرعت، پس از یک دقیقه درد کاملا از بین خواهد رفت و پس از یک ساعت عفونت ورم و التهاب فروکش پیدا می کند.
برای از بین بردن آفت دهان نیز باید ۲ قطره دنتول در نصف استکان آب گرم حل کرده و سپس محلول را مزمزه کنید، بلافاصله درد تسکین یافته و تاول ها شروع به تسکین خواهد کرد.
جهت درمان کامل ضایعات آفتی هر ۸ ساعت یکبار با محلول دنتول دهان را شستشو دهید.

 

what is Dentol3 - دنتول چیست و همه چیز درباره آن

 

حرف آخر

همیشه امکان مراجعه سریع به مطب دندان‌پزشک وجود ندارد. در چنین مواردی مسکن کمک می‌کند، زیرا در صورت امکان از شدت درد کم می‌کند، تحمل درد فایده‌ای ندارد. یکی از مؤثرترین و بهترین روش‌های کاهش درد و التهاب دنتول است.
داروهای ضد درد فقط در هنگام آماده شدن برای قرار ملاقات با دندان‌پزشک توصیه می‌شود. اگر بدون درمان فقط به مسکن وابسته باشید، دندان خراب می‌شود؛ اما آن‌ها علت اصلی درد را برطرف نمی‌کنند. اگر دندان درد دارید، بسیار مهم است که به دنبال مراقبت‌های دندانپزشکی حرفه‌ای باشید. برای برطرف کردن مشکلات دهان و دندان خود همین حالا با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button