بریج دندان
معایب بریج دندان که باید بشناسید
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱
آیا بریج دندان خوب است؟
آیا بریج دندان خوب است؟
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱
نمایش همه

همه چیز درباره بریج دندان بدون تراش

همه چیز درباره بریج دندان

بررسی مراحل بریج دندان بدون تراش

بریج Bridge در زبان انگلیسی به معنای پل است. بریج دندان نیز از همین معنا طبیعیت می‌کند. در بریج دندانی به طور معمول، زمانی که یک دندان به هر دلیلی از بین می‌رود اما دو دندان کناری آن سالم هستند، دو دندان سالم کناری به عنوان پایه تراشیده شده و بریج دندان بر روی آنها قرار خواهد گرفت. ایجاد برش بر روی دندانهای سالم، این روش درمانی را به شدت دچار ضعف می‌کرد. تا اینکه روش بریج دندان بدون تراش نیز توسط دندانپزشکان برای بیمارانشان، مورد استفاده قرار گرفت.

در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را در مورد بریج دندان بازگو نموده و انواع بریج دندان بدون تراش و با تراش را مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا:

 • بدانیم هزینه بریج دندان چقدر است.
 • انواع بریج دندان کدامند؟
 • کدام یک از روشهای بریج بهتر است؟ بریج دندان بدون تراش یا با تراش
 • مزایا و معایب بریج دندان چیست؟
 • نقش دندانپزشک در موفقیت بریج دندان چه خواهد بود.

بریج دندان، روشی سریع برای جایگزینی دندان از دست رفته

در میان تمامی روشهای جایگزینی دندان از دست رفته، بریج دندان را می‌توانیم به عنوان یکی از سریع‌ترین روشها معرفی نمود. در این روش درمانی که به طور معمول و بسته به شرایط نگهداری و حفظ بهداشت دهان و دندان، بین ۵ تا ۱۵ سال طول عمر خواهد داشت، می‌توان به سرعت به نتیجه دلخواه رسید و هزینه‌ای بسیار کمتر از هزینه دیگر روشهای کاشت دندان مانند ایمپلنت، پرداخت نمود. بریج دندان بدون تراش نیز همانند تمامی روشهای بریج دندان، سرعت بالایی داشته و حتی می‌تواند به دلیل عدم نیاز به جراحی، سریع‌تر نیز باشد.

هزینه بریج دندان چقدر است؟

اگر می‌پرسید هزینه بریج دندان چقدر است، باید بگوییم که بسته به اینکه:

 • کدام یک از روشهای بریج را انتخاب کنید
 • دندانپزشکتان چه کسی باشد
 • از چه مواد اولیه‌ای برای انجام خدمات بریج برای شما استفاده شود
 • چه تعداد دندان خود را بخواهید بریج کنید

و موارد مشابه دیگر، هزینه بریج دندان متغیر خواهد بود. در مقایسه، هزینه بریج دندان بدون تراش به طور معمول، کمتر از بریج دندان با تراش است. چرا که در این صورت، یکی از مراحل بسیار مهم و سخت بریج، حذف خواهد شد.

everything about dental bridges 1 - همه چیز درباره بریج دندان بدون تراش

انواع بریج دندان

انواع بریج دندان، به طور کلی به به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 • بریج دندان بدون تراش
 • بریج دندان با تراش

روشهای سنتی و قدیمی، تقریباً همگی نیاز به ایجاد تراش در دندانهای کناری را داشتند. اما در روشهای جدیدتر، با توجه به جای دندان خالی و میزان استحکام مورد نیاز آن می‌‎توان از روش بریج دندان بدون تراش نیز بهره برد.

بریج دندان با تراش

در  روشهای سنتی بریج دندان و روش بریج دندان کانتیلور، در هر صورت نیاز به ایجاد برش در یک، دو یا چند دندان سالم وجود خواهد داشت تا بتوانند استحکام مورد نیاز برای دندان را تامین کنند.

بریج دندان بدون تراش

در روشهای نوین بریج دندان بدون تراش انجام می‌شود. به این صورت که دندان از دست رفته به وسیله دو حلقه فلزی به دو دندان کناری وصل خواهد شد. بریج دندان بدون تراش در مقایسه با دیگر انواع بریج دندان، طول عمر کمتری داشته و معمولاً به عنوان یک روش درمانی موقتی در نظر گرفته می‌شود.

مزایا و معایب بریج دندان

بریج دندان بدون تراش و یا با تراش هر کدام می‌توانند مزایا و یا معایبی داشته باشند. از مهم‌ترین معایب بریج دندان، دائمی نبودن آن و امکان ایجاد درد، بو و طعم بد در دهان، کشیده شدن و عدم تطابق رنگ با دیگر دندانها و همچنین نیاز به برش دادن و قربانی کردن یک یا چند دندان سال دیگر است.

مزایای بریج دندان بدون تراش

در بریج دندان بدون تراش در کوتاه‌ترین زمان ممکن جایگزینی دندان از دست رفته انجام شده و نیازی به ایجاد برش و از بین بردن دندانهای سالم به منظور استفاده از آنها به عنوان پایه وجود نخواهد داشت.

نقش دندانپزشک در موفقیت بریج دندان

در موفقیت بریج دندان بدون تراش یا با پایه، پیش نقش شما جهت رعایت بهداشت دهان و دندانهایتان، این دندانپزشک شما است که مهم‌ترین نقش را ایفا خواهد کرد. مهارت و تخصص دندانپزشک در انجام مراحل بریج دندان، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق، با کادر مجرب خود خواهد توانست تا بریج دندان بدون تراش یا با تراش را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد.

برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نموده و یا برای تعیین وقت حضوری، با مطب تماس حاصل فرمایید. ستاره شرق همراه شما است تا لبخندی زیبا و دندانهای سالم برای خود رقم بزنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button