بهترین روش زیبایی دندان

بهترین روش زیبایی دندان

بررسی بهترین روش زیبایی دندانه

داشتن یک لبخند زیبا تاثیر مستقیمی بر زندگی اجتماعی فرد می‌گذارد. دندان‌های یک دست، سفید و زیبا می‌توانند اعتماد به نفس فرد را افزایش داده و در نتیجه به موفقیت وی در ارتباطاتش کمک کنند. در علم دندانپزشکی امروزی، روشهای بسیاری برای زیبایی دندان‌ها وجود دارد. هر کدام از این روشها معایب و مزایایی را به همراه دارند. در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل و تخصصی به بررسی بهترین روش زیبایی دندان بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با آشنایی با بهترین روش زیبایی دندان مانند ایمپلنت، لمینت، کامپوزیت و بلیچینگ، بتوانید لبخند زیبای خود را خلق کنید.

زیبایی دندان، مهم‌تر از آنچه تصورش را می‌کنید

زمانی که به برقراری ارتباط با دیگران می‌پردازید، دندان های شما تاثیر شگفت انگیزی بر عمق این ارتباط می‌گذارند. خودتان تصور کنید که می‌خواهید بین دو فرد متفاوت با زیبایی، تخصص و تجربه یکسان یک نفر را برای مجموعه کار خود انتخاب کنید؛ یکی از این افراد دندان‌هایی یک دست، زیبا و سفید دارد و فرد دیگر دندان‌های کثیف، خراب و پوسیده! کدام یک از این دو نفر انتخاب شما خواهد بود؟ دندان‌ها در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی ما تاثیرگذار خواهند بود. سوالی که پیش خواهد آمد این است که در میان تمامی روش های زیبایی، بهترین روش زیبایی دندان کدام است؟

 

بهترین روش زیبایی دندان کدام است؟%
loan-cover

 

بهترین روش زیبایی دندان کدام روش است؟

روش های مختلفی هستند که به عنوان درمان زیبایی دندان شناخته می‌شوند. از کامپوزیت و لمینت دندان گرفته تا ایمپلنت دندان و ارتودنسی، همه و همه جزو روشهای زیبایی دندان محسوب می‌شوند. لیست کامل روش های زیبایی دندان عبارت می‌شود از:

 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • ارتودنسی دندان
 • جرم گیری دندان
 • ایمپلنت دندان
 • بریج دندان
 • روکش دندان
 • و غیره

اینکه در میان روشهای معرفی شده در بالا، کدام یک بهترین روش زیبایی دندان است، بستگی به نیاز دندان‌های شما، تشخیص دندانپزشک و تصمیم خودتان خواهد داشت. برای انتخاب بهترین گزینه در میان تمامی روش های زیبایی دندان، بهتر است کمی بیشتر با این روش ها آشنا شوید.

معرفی روش های زیبایی دندان

زیبایی دندان در طی سال های اخیر خیلی محبوب شده و مردم بیشتر نگران ظاهر دندان ها و لبخندشان هستند. راه های بسیاری برای زیبایی دندان وجود دارد که می تواند به ارتقا زیبایی دندان‌ها و به طور کلی لبخند شخص کمک کند. این روش ها می توانند بین پروسه های ساده تا درمان های پیچیده متفاوت باشند که انتخاب هر کدام از روش های زیبایی دندان به نیازها و خواسته های شخص بستگی دارد.  

 • یکی از روش های رایج زیبایی دندان سفید کردن دندان است. این پروسه شامل استفاده از مواد بلیچینگ برای از بین بردن لکه ها و رنگ های روی دندان می شود که در لبخندی روشن تر و سفید تر خواهید داشت. سفید کردن دندان‌ها می تواند در کلینیک دندانپزشکی یا داخل خانه با محصولات سفید کننده انجام شود. این روش یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که می تواند به طرز قابل توجهی ظاهر لبخند فرد را ارتقا دهد. بلیچینگ دندان شامل استفاده ازعوامل شیمیایی برای از بین بردن لکه ها و رنگ گرفتگی از سطح دندان است. یکی از رایج ترین عوامل بلیچینگ استفاده شده هیدروژن پروکساید و کاربامید پروکساید است. این عوامل به مینای دندان نفوذ کرده و مولکول های مسئول ایجاد لکه ها را از بین می برد و ظاهری سفیدتر را تحویل می دهد.بلیچینگ دندان می‌تواند سایه طبیعی دندان را روشن تر کند، لکه های بیرونی را که توسط فاکتورهایی مثل قهوه، چای، دخانیات و کهولت سن ایجاد شده اند را از بین ببرد. اگرچه ممکن است این روش بر روی لکه هایی که از ساختار خود دندان سرچشمه می گیرند و یا توسط داروهای مخصوص و شرایط دهانی تشکیل شده اند؛ تاثیر زیادی نداشته باشد. در این موارد روش های مختلف زیبایی دندان ممکن است پیشنهاد شود.
 • یکی دیگر از روش های زیبایی دندان ونیرهای هستند. ونیرها صدف های دست ساز و نازکی هستند که به سطح جلویی دندان متصل می شوند تا ظاهر آنها را زیباتر کنند. در این روش بخشی از رویه دندان تراشیده شده و رنگ دندان‌ها و فرم کلی آنها با استفاده از ترکیبات به خصوصی اصلاح می‌شود. لمینت دندان، یکی از بهترین روش های زیبایی دندان است که غیرقابل بازگشت بوده و هزینه‌های زیادی را شامل خواهد شد. ونیرها برای پوشاندن لکه ها، پریدگی های دندان، ترک خوردگی و فاصله بین دندان‌ها استفاده می شوند و همچنین شکل و سایز دندان‌ها را تغییر می دهند. ونیرها راه حل های دائمی تری به نسبت بلیچینگ دندان ها هستند و طی چند جلسه کوتاه نتیجه فوق العاده ای را ارائه می دهند.یکی از مزیت های لمینت توانایی تقلید ظاهر طبیعی دندان است. ونیرهای سرامیکی مانند دندان‌های طبیعی نور را بازتاب می کنند. این ویژگی باعث می شود که از لحاظ ظاهری در مقایسه با دندان های طبیعی غیرقابل تشخیص باشند.پروسه انجام لمینت دندان معمولا شامل چند مرحله می شود. اولین قدم مشورت با دندانپزشک است تا مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای انجام لمینت هستید یا خیر. در طول اولین ملاقات دندانپزشک سلامت دهان بیمار و توقعات او را بررسی کرده و کل پروسه را توضیح می دهد. ونیرها مزایای بی شماری را فراتر از بحث زیبایی انجام می دهد. لمینت ها در مقابل لکه ها بسیار مقاوم هستند که این خاصیت برای افرادی که دندان‌های زرد و یا بی رنگ دارند گزینه عالی محسوب می شود. به علاوه لمینت ها یک لایه محافظتی برای دندان‌های ضعیف یا آسیب دیده ایجاد می کنند که مشکلات احتمالی جلوگیری می کند.
روش های زیبایی دندان

روش های زیبایی دندان

 • کامپوزیت دندان، شباهت بسیاری به لمینت دندان دارد. تفاوت این دو روش در عدم نیاز به برش در دندان اصلی در روش کامپوزیت است. به همین علت است که در کامپوزیت، گاهی حجم دندانها تغییر کرده و شکل ظاهری آن خیلی طبیعی نیست. این روش نیز یکی دیگر از بهترین روش های زیبایی دندان می‌باشد.
 • ارتودنسی، برای نظم دادن به دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از موارد، ارتودنسی دندانها، بهترین روش زیبایی دندان محسوب می‌شود. یکی از روش های ارتودنسی اینویزیلاین دندان یا همان ارتودنسی شفاف و نامرئی هستند که یکی از راه های محبوب برای صاف کردن دندان های بهم ریخته و کج محسوب می شوند. ارتودنسی شفاف شامل استفاده از الاینرهای شفافی می شود که به صورت سفارشی سازی ساخته می شوند تا دندان‌های بیمار را به صورت تدریجی جابجا کند و در جایگاه خواسته شده قرار دهد. ارتودنسی های شفاف به نسبت بریس های سنتی یک روش زیبایی دندان محتاطانه و راحت است که در میان بزرگسالانی که می خواهند لبخند خود را بدون دردسر استفاده از بریس های قابل رویت قدیمی بهبود ببخشند، بسیار معروف است.الاینرهای شفاف سطح بالایی از راحتی را برای بیماران فراهم می کند. این الاینرها می توانند به راحتی به هنگام غذا خوردن، نوشیدن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برداشته شوند و به افراد اجازه حفظ بهداشت دهان را در طول پروسه درمان می دهد. برخلاف بریس ها که نیازمند ابزارهای ویژه ای برای تمیز کردن هستند و برای حفظ بهداشت دهان با چالش هایی روبرو می شوند، الاینرهای شفاف به راحتی با مسواک زدن و شستشو زیر آب تمیز می شوند. در مقایسه با بریس های قدیمی، با ارتودنسی های متحرک بیماران می توانند از محدوده وسیع تری از غذاها لذت ببرند. بریس ها اغلب با محدودیت های غذایی همراه هستند تا از آسیب به براکت ها یا سیم ها جلوگیری کنند. اگرچه الاینرهای شفاف این امکان را به افراد می دهند تا بدون نگرانی در مورد گیر کردن مواد غذایی یا آسیب به وسایل ارتودنسی از وعده های غذایی خود لذت ببرند.
 • جرم گیری دندان، بیش از آنکه به عنوان یک روش زیبایی دندان شناخته شود، یک روش درمانی است که طی آن جرمهای انباشته شده بر سطح دندان از بین خواهند رفت.
 • ایمپلنت و بریج دندان، هر دو روشهایی برای کاشت دندان‌های از دست رفته هستند. این روشها، تقریباً دائمی بوده و می‌توانند درست همانند دندان طبیعی عمل کنند. ایمپلنت ها توسط جراحی در داخل استخوان فک قرار گرفته و بر روی آنها تاج دندان قرار می گیرد که این عمل یک راه حلی با ظاهر طبیعی و دائمی برای دندان‌های از دست داده شده است.کوتاهترین تعریف ایمپلنت دندان می تواند این باشد که “ایمپلنت یک دندان مصنوعی دائمی برای جایگزینی دندان و یا دندان‌های از دست رفته است که درست همانند دندان‌های طبیعی عمل می کند”. ایمپلنت های دندانی طراحی شدند تا ساختار طبیعی دندان را تقلید کنند و یک پایه باثبات برای تاج یا پل دندان فراهم کنند. ایمپلنت ها فواید بسیاری از جمله ظاهر خوب، بالا بردن توانایی جویدن، و دوام طولانی مدت را عرضه می‌کنند. فهمیدن پروسه درمان و ملاحظات اطراف انجام ایمپلنت برای افرادی که به دنبال این روش هستند تا سلامت دندان و زیبایی ظاهر خود را حفظ کنند واجب است.اولین قدم در پروسه ایمپلنت دندانی مشاوره و بررسی دهان توسط متخصص است. در طول جلسه اولیه، دندانپزشک سلامت دهان بیمار را ارزیابی می‌کند، در مورد هدف های درمان صحبت می‌کند و این نکته که شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید یا خیر را در نظر می‌گیرد. فاکتورهایی از جمله سلامت دندان و دهان، تراکم استخوان فک و عادت های سلامت دندان‌ها درنظر گرفته می شود.
 • روکش دندان، یک روش دیگر برای زیبایی دندان‌ها است که شباهت بسیاری به روش ایمپلنت دارد. با این تفاوت که در روکش به جای پین های فلزی از دندان اصلی به عنوان ریشه دندان بهره گرفته می‌شود.

همانطور که از بررسی بهترین روش های زیبایی دندان متوجه شدید، این مسئله که کدام یک از روشهای مطرح شده در بالا می‌تواند بهترین روش زیبایی دندان برای شما باشد، کاملاً بستگی به نیاز دندان‌های شما و تشخیص دندانپزشکتان دارد. به همین جهت است که پیشنهاد می‌کنیم تا بیش از هر مسئله دیگر، برای انتخاب دندانپزشک خود، تحقیق کنید.

تیم دندانپزشکی کلینیک ستاره شرق با سالها تجربه و تخصص بالا، با استفاده از مواد اولیه درجه یک و با بهره گیری از تجهیزات به روز دندانپزشکی به ارائه خدمات دندانپزشکی از جمله خدمات زیبایی دندان با بهترین کیفیت می‌پردازد. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد این مجموعه می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس با کلینیک به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *