ایمپلنت
بهترین دندانپزشکی ایمپلنت شرق تهران
مرداد ۲۲, ۱۴۰۰
دندان
علت خراب شدن دندان از ریشه
مرداد ۲۲, ۱۴۰۰
نمایش همه

لمینت دندان چگونه است؟

لمینت دندان

همه چیز درباره لمینت دندان

لمینت دندان چگونه است؟ برای لمینت دندان چقدر باید هزینه کنم؟ آیا لمینت کردن دندان‌ها به آن‌ها آسیب وارد خواهد کرد؟ لمینت دندان‌ها برای چه کسانی مناسب خواهد بود؟ چرا لمینت یک روش خوب برای اصلاح لبخند است؟ معایب لمینت دندان چگونه است؟ این سوالات و سوالات بسیار دیگری هستند که اگر قصد لمینت کردن دندان‌های خود را داشته باشید، به احتمال زیاد برای مدتی طولانی ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد. در ادامۀ این مطلب قصد داریم تا به طور کامل توضیح دهیم لمینت دندان چگونه است و پاسخ تمامی سوالاتی که پیش‌تر مطرح شد چیست. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان، یک لایۀ سرامیکی است که توسط دندانپزشکی متخصص در این حوزه بر روی دندان‌های شما کار گذاشته می‌شود. این روش، یک راهکار تقریباً دائمی جهت اصلاح لبخند است که توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است در زمان فکر کردن به این مسئله که لمینت دندان چگونه است، آن را با کامپوزیت دندان اشتباه بگیرید. اما این دو روش زیبایی دندانپزشکی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. به منظور آن که راحت‌تر متوجه شوید لمینت دندان چگونه است، در ادامه مراحل لمینت دندان را مرحله به مرحلۀ اول بررسی خواهیم کرد.

مراحل لمینت دندان چگونه است؟

در اولین مرحله از لمینت دندان، شما باید برای یک جلسۀ مشاوره به دندانپزشک خود مراجعه کنید. در جلسۀ مشاوره پس از بررسی کامل دندان‌های شما مشخص خواهد شد که آیا می‌توان بر روی دندان‌های شما از روش لمینت دندان بهره گرفت یا خیر. پس از گذراندن جلسۀ مشاوره و توضیح کامل پزشک شما در مورد این مسئله که مراحل لمینت دندان چگونه است، در مرحلۀ دوم، سطح رویی دندان شما به روش‌هایی به خصوصی مقداری خراشیده می‌شود. این خراشیدگی مینای دندان به این منظور انجام می‌شود که لمینت بر به سادگی بر روی دندان شما قرار گیرد. مرحلۀ سوم قالب گیری دندان‌ها برای ساخت لمینت و انتخاب رنگ است. در نهایت و در آخرین مرحله که معمولاً بین ۴ تا ۶ هفته به طول خواهد انجامید، لمینت بر روی دندان شما فیکس خواهد شد.

dental laminate 1 - لمینت دندان چگونه است؟

آیا لمینت دندان برای دندان‌ها ضرر دارد؟

حال که دانستیم مراحل لمینت دندان چگونه است، این سوال پیش خواهد آمد که با توجه به خراشیده شدن مقداری از مینای دندان شما آیا لمینت برای دندان‌ها ضرر خواهد داشت؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که به طور کلی خیر.
اگر دندانپزشک شما از تخصص و تجربۀ کافی برخوردار بوده و برای لمینت دندان‌های شما از مواد اولیۀ درجه یک بهره بگیرد، دندان‌ها آسیبی نخواهند دید. در غیر این صورت ممکن است به دلیل از بین رفتن بخشی از مینای دندان شما، پس از انجام لمینت دندان، دندانها کمی حساس شده و در هنگام خوردن یا آشامیدن غذاهای سرد و یا گرم دچار درد شوند. البته این نکته هم قابل توجه است که لمینت نیز مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت اولیه داشته و در صورت عدم رعایت بهداشت فردی اولیۀ مرتبط با دهان و دندان، خراب خواهد شد. در مقابل، در صورت نگه‌داری مناسب و درست از لمینت دندان‌‌های شما تا سالها سالم باقی خواهند ماند.

مزایا و معایب لمینت دندان چیست؟

شما می‌پرسید که مزایا و معایب لمینت دندان چگونه است؟ باید بگویم لمینت دندان درست همانند هر کار زیبایی دیگر که برای دندان‌ها انجام می‌شود دارای مزایا و معایب به خصوصی است.

مزایای لمینت دندان چگونه است؟

لمینت دندان در مقایسه با کامپوزیت بسیار طبیعی‌تر بوده و به سادگی طرح لبخند شما را اصلاح خواهد کرد. لمینت دندان نگهداری بسیار سختی نداشته و با حفظ بهداشت اولیه می‌توانید سال‌های طولانی زیبایی دندان خود را حفظ نمایید. لمینت بسیار محکم است و از آسیب دندان‌ها محافظت خواهد کرد.

معایب لمینت دندان چگونه است؟

لمینت دندان غیر قابل تعمیر است. بنابراین پس از تثبیت آن بر روی دندان‌ها، در صورت عدم تناسب رنگ و یا ایجاد شکستگی نخواهید توانست آن را تعمیر نموده و حتماً باید تعویضش کنید. لمینت دندان گران است. در این مقایسه می‌توان گفت کامپوزیت دندان بسیار ارزان‌تر از لمینت دندان است اما لمینت ظاهری طبیعی‌تر خواهد داشت. همانطور که قبل‌تر هم نیز گفتیم، لمینت دندان می‌تواند دندان‌های شما را حساس کند. در صورت لمینت دندان نمی‌توانید آن را بردارید، بنابراین اگر به صورت موقتی قصد اصلاح لبخند خود را دارید، لمینت دندان، گزینۀ مناسبی برای شما نخواهد بود. بسیار دارای اهمیت است که برای لمینت دندان، دندانپزشک شما دارای تخصص و تجربۀ کافی باشد. بنابراین برای انتخاب کلینیک دندانپزشکی خود، حساسیت بسیاری به خرج دهید.

ستاره شرق، بهترین کلینیک دندانپزشکی در شرق تهران

کلینیک ستارۀ شرق، یکی از بهترین مجموعه‌ها برای انجام خدمات زیبایی دندان، از جمله لمینت است. این مجموعه با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و با کمک تیمی شامل اساتید دانشگاهی و دندانپزشکان کارکشته و با دانش بسیار بالا، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، برای دریافت پاسخ سوال خود در زمینۀ این موضوع که لمینت دندان چگونه است، می‌‎توانید به سایت کلینیک ستاره شرق مراجعه نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button