سفید شدن جای دندان کشیده شده نشانه چیست + راهکار درمان

درمان خانگی دندان درد شدید + درمان فوری و موثر
درمان خانگی دندان درد شدید + درمان فوری و موثر
شهریور ۸, ۱۴۰۱
دندان کرسی کودک کی در میاد؟
دندان کرسی کودک کی در میاد؟
شهریور ۸, ۱۴۰۱
نمایش همه

سفید شدن جای دندان کشیده شده نشانه چیست + راهکار درمان

سفید شدن جای دندان کشیده شده نشانه چیست + راهکار درمان

فهرست مطالب این صفحه

بررسی علت سفید شدن جای دندان کشیده شده

سفید شدن لثه و دهان، یکی از بیماریهای شایع است که ممکن است به دلایل گوناگون، رخ دهد. آنچه در این مقاله قصد بررسی و تحلیل آن را داریم، سفید شدن جای دندان کشیده شده و بررسی دلایل، روشهای درمانی و راه‌های پیشگیری از بروز آن است. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

علت سفید شدن جای دندان کشیده شده چیست؟

همانطور که در ابتدای صحبتمان اشاره کردیم، سفید شدن جای دندان کشیده شده تنها یکی از دلایل سفید شدن لثه و دهان است. سفید شدن دهان و لثه می‌تواند به دلایل گوناگون دیگری مانند:

 • آفت دهانی
 • برفک
 • وجود عفونت
 • خطر ابتلا به سرطان دهان
 • و غیره

 ایجاد شود. اما علت سفید شدن جای دندان کشیده شده، تنها به دلیل وجود عفونت در محل کشیده شدن دندان خواهد بود. فراموش نکنید که مقدار کمی سفیدی در محل کشیده شدن دندان می‌تواند طبیعی باشد، اما اگر این علائم بیش از ۳ تا ۴ روز طول بکشد، مراجعه به دندانپزشک، ضروری خواهد بود.

در صورتی شاهد سفید شدن جای دندان کشیده شده بودید و علائمی مانند:

 • تب مداوم
 • خستگی و ضعف طولانی مدت
 • مزه و بوی بد دهان طولانی مدت
 • ادامه درد و التهاب با وجود مصرف آنتی بیوتیکها و دیگر مراقبتهای ذکر شده توسط دندانپزشک

حتماً به دندانپزشک خود مراجعه کنید. چرا که عدم کنترل عفونت و سفید شدن جای دندان کشیده شده، می‌تواند منجر به انتقال عفونت به داخل خون و بروز مشکلات جدی برای سلامتی شود.

 

همه چیز در مورد پیشگیری و درمان سفید شدن جای دندان کشیده شده

در پاراگراف قبلی توضیح دادیم که به دلیل کشیده شدن دندان از ریشه، تا حدی سفید شدن لثه و جای خالی دندان کشیده شده، طبیعی خواهد بود. این از آن جهت است که زخم لثه خود را به رنگ سفید نشان خواهد داد. التهاب و سفیدی و همچنین خون ریزی لثه پس از کشیدن دندان، بسته به شرایط فردی بیمار، نهایتاً تا ۷۲ ساعت رو به افول خواهد رفت. در صورتی که کاهش التهاب، درد و سفیدی لثه نمایان نشد، حتماً باید برای انجام مراحل درمان سفید شدن جای دندان کشیده شده به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

what is the sign of the whitening of the extracted tooth treatment solution2 - سفید شدن جای دندان کشیده شده نشانه چیست + راهکار درمان

پیشگیری  سفید شدن جای دندان کشیده شده

همه ما می‌دانیم که همواره پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین بهتر است تا از سفید شدن جای دندان کشیده شده جلوگیری کنید. برای این منظور، داروهای دندانپزشک خود را سر ساعت و به میزان مشخص شده دقیق مصرف کنید. دهان خود را به صورت منظم با دهانشویه و آب نمک بشویید. رعایت بهداشت و موارد مراقبتی پس از کشیدن دندان که دندانپزشکتان حتماً به شما آموزش خواهد داد می‌توانند از سفید شدن جای دندان کشیده شده، جلوگیری کنند.

 درمان سفید شدن جای دندان کشیده شده

در صورتی که با وجود رعایت بهداشت و مصرف به موقع و دقیق داروها باز هم دچار سفید شدن جای دندان کشیده شده شدید، بهتر است برای درمان به صورت مستقیم با دندانپزشک خود در ارتباط قرار بگیرید. در این مدت زمان می‌توانید برای درمان و کاهش التهاب های ناشی از سفید شدن جای دندان کشیده شده، موارد زیر را انجام دهید:

 • دهان خود را به صورت منظم، با دهان شویه بدون پارابن شستشو دهید.
 • محلول آب و نمک می‌تواند در از بین بردن عفونتها و کاهش التهاب تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.
 • با جوش شیرین، محل سفید شدن جای دندان کشیده شده را پاکسازی کنید.
 • صبور باشد! این مهم‌ترین کاری است که تا زمان ملاقات با دندانپزشک خود می‌توانید انجام دهید.

مهم‌ترین مسئله در جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، پس از رعایت بهداشت و دستورالعملهای مشخص، انتخاب دندانپزشک متخصص و مجرب است. بهتر است برای انجام خدمات درمانی دندان، در انتخاب دندانپزشک خود کمی‌ وسواس به خرج دهید.

مجموعه کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق، مجموعه واقع در شرق تهران است که از دندانپزشکان کارکشته و باتجربه ساکن تهران تشکیل شده و با کمک تجهیزات به روز دندانپزشکی مطابق با تکنولوژی روز دنیا و همچنین با بهره گیری از بهترین مواد اولیه، اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی خواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد این مجموعه و سفید شدن جای دندان کشیده شده، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button