ایمپلنت کره ای
مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای که پیش از ایمپلنت باید بدانید
مرداد ۱۶, ۱۴۰۰
ایمپلنت کره ای
نظرات در مورد ایمپلنت کره‌ای که باید بدانید
مرداد ۱۶, ۱۴۰۰
نمایش همه

همه چیز درباره ایمپلنت کره ای

ایمپلنت

ایمپلنت کره ای چیست؟

دندان‌های سالم یک دست و زیبا، تاثیر بسیاری بر ظاهر فرد و زیبایی لبخند او می‌گذارند. توجه و مراقبت از دندان‌ها، امری است که از سنین کودکی آموزش داده شده و تا دوران سالخوردگی نیز ادامه دارد. گاهی ممکن است به دلایل مختلف مانند ورود ضربه ناگهانی، پوسیدگی شدید، ژنتیک و موارد مشابه دیگر، دندان فرد دچار آسیب شده و از بین برود. در این صورت، روش‌های مختلف کاشت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از ایمپلنت کره ای یکی از همین روش‌ها است که به صورت متداول توسط دندانپزشکان متخصص انجام می‌شود. با وجود متخصصان بسیاری که در این حوزه فعالیت می‌کنند، ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که از کجا ایمپلنت با کیفیت تهیه کنم؟ با ما در ادامۀ مطلب همراه شوید تا با موضوع همه چیز درباره ایمپلنت کره ای بیشتر آشنا شویم.

خصوصیات ایمپلنت کره ای

پیش از آنکه با خصوصیات ایمپلنت کره ای آشنا شویم، اجازه دهید به سوال ایمپلنت چیست، پاسخ دهیم. ایمپلنت، یک روش متداول برای کاشت دندان است. این روش که در چند سال اخیر بسیار مرسوم و محبوب شده، یکی از ماندگارترین، ساده‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین روش‌ها برای جایگزینی دندان طبیعی می‌باشد. ایمپلنت به دو روش، اندوستیال و ساب پریوستیال صورت می‌پذیرد.
در روش اول، ایمپلنت کره ای درون استخوان فک قرار می‌گیرد. در روش دوم، ایمپلنت بر روی استخوان فک است و درون بافت لثه قرار دارد. روش اول در کاشت دندان‌های امروزی، به دلیل پاسخ دهی سریع‌تر و ماندگاری بالاتر، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از علائم تاثیر گذار بر ایمپلنت ماندگار، برند ایمپلنت کره ای است که پزشک شما مورد استفاده قرار می‌دهد. برندهای متنوع بسیاری با کیفیت‌های کم و زیاد در بازار به فروش می‌رسند. کیفیت و برند ایمپلنت تعیین کنندۀ قیمت تمام شده خواهد بود.

implant 1 - همه چیز درباره ایمپلنت کره ای

ویژگی مهم ایمپلنت کره ای

دندان‌های جایگزین به منظور ایمپلنت کره ای مطابق با دندانهای طبیعی شما ساخته می شوند بنابراین ظاهری کاملا شبیه به دندان واقعی شما خواهند داشت، برای هر کسی بسیار سخت خواهد بود که متوجه شود که شما از ایمپلنت دندان استفاده کرده باشید و در واقع بسیار شبیه به دندانی طبیعی است و باعث متمایز شدن این نوع از ایمپلنت کره ای نسبت به برند و تولید کشور های دیگر در بازار های داخلی شده است. زمانی می‌توان گفت که یک ایمپلنت دندان خوب است که دارای کیفیت و ویژگی های خوبی نیز باشد. در مجموع معیار سنجش موفقیت ایمپلنت دندان نشان وجود ویژگی های خوب یک ایمپلنت دندان است.
یک ایمپلنت زمانی دارای ویژگی خوب است که:

  • تجربه افتادن روکش ایمپلنت را به شما ندهد
  • به هنگام کاشت خونریزی زیادی برای بیمار ایجاد نکرده باشد
  • دقیق و صحیح براساس مکان قرار گیری ساخته شده باشد
  • به مرور زمان دچار لقی و شکسته شدن نشود
  • ضخامت مناسب براساس استاندارد و شرایط دهان داشته باشد
  • باعث ایجاد تحلیل لثه نشود و سلامت قابل قبولی را برای بیمار به همراه داشته باشدتمامی این موارد با همدیگر می توانند ویژگی های ایمپلنت دندان خوب را بسازند.

کجا ایمپلنت کره ای کنم؟!

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، بسیار حائز اهمیت است که شما کدام دندانپزشک را برای انجام ایمپلنت کره ای دندان‌هایتان انتخاب می‌کنید. این روزها، از هر کوچه و خیابانی که رد می‌شوید، تابلوی یک دندانپزشک را مشاهده می‌کنید که خود را به عنوان یک متخصص ایمپلنت معرفی می‌کند. اما بهتر است برای انتخاب مرکز دندانپزشکی خود کمی بیشتر دقت کنید. توجه داشته باشید که موفقیت ایمپلنت تا ۸۰ درصد بستگی به مهارت پزشک شما و سپس برند ایمپلنت کره ای است که مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. به همین خاطر انتخاب کلینیک معتبر همچون انتخاب برند و کشور سازنده ایمپلنت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

ستاره شرق، بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

کلینیک ستاره شرق، یکی از مراکز معتبر در شرق تهران واقع در خیابان شهید مدنی است. این کلینیک دندانپزشکان بسیار معتبر و موفقی مشغول به فعالیت هستند. اگر از خود می‌پرسید کجا ایمپلنت کنم، کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق یکی از مراکز معتبر است که به صورت تخصصی در حوزۀ ایمپلنت دندان فعالیت می‌کند. برند ایمپلنت مورد استفاده در این مجموعه، ایمپلنتیوم اصل کره می‌باشد. این که به چه روشی کاشت دندان خود را انجام دهید، بستگی به آمادگی لثه‌ها، بودجه و تشخیص دندانپزشکتان دارد. بنابراین بهتر است پیش از اخذ تصمیم حتماً به پزشک مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه کرده و یا از طریق شماره‌های تماس با مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button