همه چیز درباره کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری

کشیدن دندان در بارداری
عوارض کشیدن دندان در ماه اول بارداری که باید بدانید
خرداد ۳۱, ۱۴۰۱
علت درد دندان روکش شده
علت درد دندان روکش شده هنگام جویدن که باید بدانید
خرداد ۳۱, ۱۴۰۱
نمایش همه

همه چیز درباره کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری

کشیدن دندان عقل بارداری

فهرست مطالب این صفحه

بررسی کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری

در دوران بارداری، به دلایل گوناگون از جمله تغییرات هورمونی و نیاز شدید جنین به کلسیم، احتمال بروز مشکلات دندانی بسیار بیشتر از حالات عادی خواهد بود. یکی دیگر از معضلات این دوران، کشیدن دندان عقل است که گاهی به شدت منجر به بروز درد و بی‌قراری در فرد مبتلا خواهد شد.

اگر در سه ماه سوم بارداری خود هستید و به دنبال عوارض کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری جستجو می‌کنید، این مقاله می‌تواند همه چیز درباره کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری را برای شما بازگو کند. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بارداری و کشیدن دندان عقل را به طور کامل برایتان شرح دهیم.

بارداری و کشیدن دندان عقل | مسئله این است!

در موارد عمومی دندان درد در دوران بارداری، مراجعه به پزشک برای جلوگیری از بروز مشکل و ورود عفونت به خون و در نتیجه آسیب رساندن به جنین، به تمامی مادران توصیه می‌شود. از سوی دیگر، دندان عقل، مسئله‌ای جداست. ممکن است پیش از آغاز دوران بارداری، دندان عقل شما هیچ مسئله‌ای ایجاد نکرده باشد. این مشکل نیز کاملاً طبیعی است که پس از آغاز بارداری، دندان عقل تان دچار عفونت شده باشد.  کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری، تا زمانی که با وجود دندان خطری برای جنین ایجاد نشود،  به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل در بارداری

اگر در دوران بارداری دچار درد دندان عقل شدید، تا جایی که می‌توانید بهتر است کشیدن دندان عقل را به پس از دوران بارداری خود موکول کنید. در صورتی که امکان تحمل درد وجود نداشت، بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل در بارداری، سه ماه دوم بارداری است. کشیدن دندان عقل در سه ماه اول بارداری، با توجه به این مسئله که در این مرحله، اندامهای مهم جنین شکل می‌گیرند عوارضی جبران نشدنی به همراه خواهد داشت.

سه ماه دوم بارداری، برای کشیدن دندان عقل زمان مناسبی است. چرا که در این دوره، جنین شکل کلی را گرفته و در حال وزن گرفتن است. به علاوه، وضعیت جسمانی خودتان نیز به آن میزان سخت و غیر قابل تحمل نیست و می‌توانید چند ساعتی را بر روی صندلی دندانپزشکی بنشینید. بنابراین، بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل در بارداری، سه ماه دوم است.

و اما کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری، که می‌تواند برای خود شما را دچار مشکل کند. به طور کلی، بهتر است حالا که تا الان صبر کرده‌اید، سه ماه دیگر هم صبر کنید تا این زمان به اتمام برسد. در صورتی که دندان شما عفونت کرده باشد و طبق نظر دندانپزشک، مجبور به کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری باشید، بهتر است با پزشک زنان و زایمان خود مشورت کنید.

extraction of pregnancy wisdom teeth 1 - همه چیز درباره کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری

آیا کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری عوارض دارد؟

به طور کلی، خدمات دندانپزشکی می‌توانند به جنین و مادر آسیب وارد کنند. این آسیب، حتی اگر جسمانی نباشد می‌تواند با ایجاد اضطراب در مادر بر روی جنین تاثیر بگذارد. به همین علت است که پیشنهاد می‌کنیم به جای درمان، پیشگیری کنید و تا زمانی که ضرورتی برای کشیدن دندان، پر کردن دندان یا انجام دیگر خدمات دندانپزشکی ندارید، انجام آن را به پس از زمان بارداری خود موکول کنید. کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد. این عوارض بسته به شرایط جسمانی شخص شما و وضعیت جنین می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین بهتر است به صورت اختصاصی با دندانپزشک و پزشک زنان و زایمان خود مشورت نمایید.

دندانپزشکی و بارداری، مسئله‌ای که باید در مورد آن خوب بخوانید

همانطور که گفتیم، علاوه بر اضطراب ناشی از کشیدن دندان، با توجه به نیازی که برای رادیوگرافی دندان، استفاده از مواد بی‌حس کننده یا بیهوشی، نیاز به مصرف آنتی بیوتیک و مسکن، بهتر است خدمات دندانپزشکی را به پس از دوران بارداری خود موکول کنید. با توجه به این مسئله و نیاز شدید زنان باردار به مراقبت از دندانهایشان در این دوران، بهتر است حداقل هر سه ماه یکبار و به صورت مرتب برای چکاپ و جلوگیری از ورود آسیب به دندانهایتان، به یک دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید.

برای این منظور، اگر در مورد کشیدن دندان عقل در سه ماه سوم بارداری سوالی دارید و می‌خواهید با بهترین دندانپزشکان ساکن تهران مشورت کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا سری به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق بزنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button