مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای که پیش از ایمپلنت باید بدانید

دندان پیش
کار دندان پیش چیست و تفاوت آن با دندان نیش
مرداد ۱۴, ۱۴۰۰
ایمپلنت
همه چیز درباره ایمپلنت کره ای
مرداد ۱۴, ۱۴۰۰
نمایش همه

مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای که پیش از ایمپلنت باید بدانید

ایمپلنت کره ای

بررسی مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت دارای انواع مختلفی است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای بپردازیم. ایمپلنت‌ها به دلیل تنوع بالا در برند و نوع دارای قیمت‌های مختلفی نیز هستند.

مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای

مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای چیست؟ بیماران در هنگام مراجعه به پزشک به دنبال بهترین نوع ایمپلنت هستند. معمولا این جراحی از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. کیفیت ایمپلنت علاوه بر نوع محصول به دانش و مهارت متخصص کاشت بستگی دارد. اگر می‌خواهید دوام و کیفیت آن بیشتر باشد باید پس از درمان مراقبت‌های لازم انجام شود.
این ایمپلنت‌ها از نظر قیمت مناسب‌تر از دیگر ایمپلنت‌ها هستند. از طرفی قطعات آن‌ها در دسترس بوده و در صورت نیاز به پشتیبانی و خدمات پس از فروش در شرایط بهتری قرار دارند.

انواع ایمپلنت

سوالی که ذهن افراد بسیاری را انتخاب ایمپلنت درگیر کرده این است که کدام ایمپلنت بهتر است و ایمپلنت‌ها چه تفاوت‌هایی دارند.

ایمپلنت کره‌ای

برای دانستن مزایا و‌ معایب ایمپلنت کره‌ای باید درباره این ایمپلنت بیشتر بدانیم. همانطور که از نامش پیداست به ایمپلنتی که در کره ساخته می‌شود، ایمپلنت کره‌ای می‌گویند. این ایمپلنت‌ها از لحاظ قیمت و در دسترس بودن نسبت به دیگر ایمپلنت‌ها در موقعیت بهتری قرار دارند. از همین رو یکی از پراستفاده‌ترین نوع در میان دندانپزشکان و جراحان است.

ایمپلنت اروپایی

تعداد این نوع ایمپلنت در کشور ما محدود است و از لحاظ قیمتی نیز بسیار گران قیمت هستند. کشور‌های فرانسه، آلمان و ایتالیا عمدتا تولیدکنندگان ایمپلنت اروپایی هستند.

ایمپلنت سوئیسی

برند sic یک برند سوئیسی است که کیفیت بسیار بالایی داشته و با استفاده از تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته تولید می‌شوند.

ایمپلنت آمریکایی

این ایمپلنت‌ها در کره جنوبی تولید و بسته بندی می‌شوند و تحت لیسانس شرکت‌های معتبر آمریکایی هستند.

انواع برندهای کره‌ای ایمپلنت

برند کرهای ایمپلنت دارای انواع مختلفی است که از حیث قیمت و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند.

korean implants 1 - مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای که پیش از ایمپلنت باید بدانید

برند osstem

این برند، یکی از معروف‌ترین برندهای کره‌ای است. برند اوستم اولین ایمپلنت کره‌ای است که توسط انجمن غذا و داروی آمریکا نیز مورد تایید قرار گرفته است. ایمپلنت‌های این برند به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند با برندهای اروپایی رقابت می‌کنند

برند Dentium

از دیگر برندهای پر فروش در ایران است که با نام ایمپلنتیوم نیز شناخته می‌شود. جراحی آن ساده و قیمت آن مناسب است. از همین رو طرفداران بسیاری دارد و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

برند Megagen

این برند علاوه بر کره در اروپا نیز تولید می‌شود. معروفیت آن پس از خرید توسط اشترومن بیشتر شد. مگاژن از ایمپلنت‌های خوب اروپایی است. لیتوانی در اروپا از تولیدکنندگان است که در دو نوع انی وان و انی ریچ ساخته می‌شود.

برند Dentis

از دیگر برندهای ایمپلنت کره‌ای است. ایمپلنت دنتیس کیفیت متوسطی دارد و استفاده کنندگان در ابتدا با مشکلات جراحی مواجه بودند. در حال حاضر این برند به اس ال ای ارتقا پیدا کرده است.

برند Dio

برند دی او از قیمت مناسبی برخوردار است. شرکت‌ انکیلوز این ایمپلنت را خریداری کرده است.

برند Neo Biotech

در ایران این برند با نام سی ام ای نیز شناخته می‌شود و به دلیل قیمت مناسبی که دارد مورد توجه بیماران و دندانپزشکان قرار گرفته است.

یوفیت

این ایمپلنت از لحاظ کیفیتی، در رده متوسط قرار دارد. خصوصیات آن مشابه اباتمنت قدیمی است. در اباتمنت‌های قدیمی در اثر تماس فیکسچر و اباتمنت به دلیل خللی که در سطح وجود دارد به مرور زمان باعث افزایش فاصله میان آن‌ها خواهد شد که این مشکل در اباتمنت‌های جدید با نام یوفیت برطرف شده است.
اگر دندان‌های خود را از دست داده‌اید ، یا دندان‌های شما شکسته یا پوسیده‌ شده‌اند و ممکن است نیاز به درمان بیشتر از یک ترمیم ساده داشته باشند، ایمپلنت بهترین گزینه است. اگر از پروتز ، بریج و دندان مصنوعی در دهان خود ناراحت هستید، می‌توانید از تکنیک ایمپلنت استفاده کنید.

در گذشته ، بیمارانی که استخوان کافی نداشتند یا شرایط و عادات بهداشتی خاصی داشتند، کاندید ایمپلنت نبودند. پیشرفت در تشخیص و بازسازی استخوان به اکثر بیماران اجازه استفاده از ایمپلنت را داده است.

خصوصیت ایمپلنت دندان

حال که با مزایا و معایب ایمپلنت کره‌ای آشنا شدیم می‌خواهیم خصوصیات ایمپلنت دندان را بررسی نماییم. زمانی که در دهان دندانی وجود ندارد، تحلیل استخوانی رخ می‌دهد زیرا ریشه‌ای برای تحریک استخوان وجود ندارد.
زمانی که دندان وجود نداشته باشد، استخوان فک به دلیل نبود عامل تحریک کننده، تحلیل می‌رود. اگر یک سال از زمان افتادن دندان شما بگذرد و هیچ دندانی در آن قسمت قرار نگیرد، حجم استخوان فک در آن ناحیه ۲۵ درصد کم می‌شود و این در سال‌های بعد تشدید خواهد شد. پروتزها ریزش و تحلیل استخوان را افزایش می‌دهند. علت این امر شل شدن آن‌ها است که به ریج استخوان مالیده شده و به مرور زمان آن را از بین خواهد برد. ایمپلنت پس از قرار گرفتن در لثه، جایگزین ریشه شده و به مرور زمان لثه به حالت طبیعی باز خواهد گشت. زیرا جویدن دوباره غذا، لثه را تحریک خواهد کرد و رشد طبیعی استخوان ادامه خواهد داشت. ایمپلنت ضمن حفظ لثه از بروز بسیاری از بیماری‌ها به مرور زمان جلوگیری می‌کند. ایمپلنت از افتادگی پوست صورت و پیری زودرس جلوگیری می‌کند. علاوه بر این شکاف دندانی ایجاد شده پس از افتادن دندان باعث رشد باکتری خواهد شد و بیماری‌های لثه و دهان را به همراه دارد.
اگر در محدودۀ شرق تهران زندگی می‌کند، بهتر است به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران باشید. این مسئله به شما کمک می‌کند تا در شلوغی روزانۀ تهران، برای رفتن به دندانپزشکی، مدت زیادی را در ترافیک روزانه سپری نکنید. کلینیک ستاره شرق، بهترین کلینیک دندانپزشکی شرف تهران است که در خیابان شهید مدنی واقع شده است. این کلینیک، خدمات بسیار مناسبی برای مراجعان خود در نظر گرفته است که سبب شده تا به بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران تبدیل شود.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button