عصب کشی کودکان

عصب کشی کودکان

عصب کشی کودکان

عصب کشی دندان یک پروسه دندانپزشکی است که برای نجات دندانی که به شدت آسیب دیده یا عفونت کرده است انجام می شود. یکی از شاخه های این پروسه دندانپزشکی، عصب کشی کودکان است. عصب کشی کودکان یکی از موضوعات مهم در حوزه دندانپزشکی کودکان است که بسیاری از افراد در مورد آن آگاهی ندارند. در حالیکه پروسه عصب کشی دندان برای دندان‌های بزرگسالان رایج است اما مهم است که بدانیم عصب کشی دندان های شیری کودکان نیز در بعضی موارد لازم است. عصب کشی دندان مربوط به دندان‌هایی می‌شود که پوسیدگی شدیدی وجود دارد و سلامت کلی بدن کودکان را به خطر می‌اندازد.

عصب کشی دندان‌های شیری مشابه انجام همین پروسه برای دندان‌های بزرگسالان است. این پروسه زیر نظر بی حسی انجام می‌شود تا راحتی کودکان تضمین شود. پالپ عفونی یا پوسیده شده با دقت برداشته شده و محل مورد نظر عفونت زدایی می‌شود و در نهایت توسط مواد زیست سازگار پر می شود. این عصب کشی برای نجات دندان شیری، حفظ تراز دندان‌ها و ارتقای سلامت دندان‌های دائمی ضروری است.

کودکان ممکن است نتوانند درد دندان خود را به زبان بیاورند اما نشانه هایی از دندان درد در آنها نشان داده می‌شود. کودکان ممکن است در خوابیدن مشکل داشته باشند یا از غذا خوردن امتناع کنند. لمس کردن و مالیدن دائمی دندان درد گرفته می تواند نشانه هایی از درد باشد.

التهاب و تورم در اطراف دندان‌های شیری یکی از نشانه های رایج عفونت است. لثه ها ممکن است قرمز یا متورم شود و نسبت به لمس کردن حساس باشند. کودکان ممکن است وقتی غذا را می جوند یا گاز می گیرند هم احساس ناراحتی کنند که باز هم نشان از عفونت دندان است.

دندان‌های شیری که تیره شدند یا تغییر رنگ دادند ممکن است نیاز به عصب کشی داشته باشند. دندان آسیب دیده ممکن است به نسبت دندان‌های اطراف خود رنگ تیره تری داشته باشند. این تیرگی دندان‌های شیری هم می تواند نشانه ای از آسیب و عفونت باشد.

در بعضی از موارد، یک برجستگی جوش مانند شبیه جوش ممکن است بر روی لثه به وجود آید که به آن آبسه دندان می‌گویند. این برجستگی نشانه آن است که عفونت پخش شده است و نیازمند درمان فوری است.

تشخیص نشانه های نیاز به عصب کشی برای درمان به موقع بسیار مهم است. نادیده گرفتن یا به تاخیر انداختن درمان ممکن است باعث پخش عفونت به دندان‌ها اطراف و لثه شود و حتی بر روی رشد و توسعه دندان‌های دائمی نیز تاثیر بگذارد. علاوه بر این مهم است تا با یک دندانپزشک کودکان در مورد علائم عصب کشی مشورت کنید.

 

آیا عصب کشی دندان برای کودکان ضرر دارد؟

پروسه عصب کشی کودکان معمولا با مفاهیم منفی همراه است و همیشه در مورد تاثیر منفی و بد آن بر روی کودکان صحبت های زیادی وجود دارد. اگرچه مهم است این مفاهیم منفی را بررسی کرده و در مورد مزایای عصب کشی اطلاعات کافی به دست آوریم.

عصب کشی می تواند منبع درد که به دلیل پوسیدگی یا عفونت به وجود آمده است را از بین ببرد. با برداشتن پالپ عفونی شده کودکان می توانند از دندان درد دائم راحت شوند و با خیال راحت غذا بخورند، بخوابند و از عفونت دندان راحت شوند.

دندان‌های شیری نقش مهمی را در پیشرفت وضعیت دهان کودکان ایفا می کنند. از دست دادن دندان‌های شیری قبل از موعد مقرر به دلیل عفونت یا پوسیدگی می تواند به منجر به برهم زدن تراز دندان‌ها و مشکلات دهانی دیگر شود. عصب کشی این اجازه را می دهد تا دندان‌ها طبیعی حفظ شوند، هم ترازی دندان‌ها به خوبی حفظ شود و به افتادن دندان‌های شیری و در آمدن دندان‌های دائمی در جایگاه درست هم کمک می کند.

دندان‌های شیری برای صحبت کردن و عملکرد صحیح جویدن بسیار حیاتی هستند. این عصب کشی اطمینان می دهد که کودکان می توانند به خوبی صحبت کنند و مشکلی در جویدن غذا نداشته باشند.

استفاده از بی حسی به کودکان اطمینان می دهد که در زمان پروسه عصب کشی کوچکترین دردی را حس نکنند. دندانپزشک کودکان به گونه ای آموزش دیده است که محیطی امن و راحت را برای کودک فراهم کند.

عصب کشی دندان نرخ موفقیت بالایی دارد و اغلب تا زمان افتادن طبیعی دندان شیری باقی می ماند. رعایت بهداشت دهان و چک آپ های منظم به همراه رژیم غذایی سالم به موفقیت طولانی مدت این پروسه کمک می کند.

nervousness of children 2 years - عصب کشی کودکان

عصب کشی دندان کودک دو ساله

 

عصب کشی دندان کودک ۲ ساله

عصب کشی دندان معمولا برای افراد بزرگسال یا نوجوانان اتفاق می افتد اما می توان برای کودکان دو ساله هم انجام داد. اگرچه ممکن است شوکه کننده بنظر بیاید اما این درمان برای کودکان یک گزینه امن و کارآمد است.

عصب کشی بچه های دو ساله پروسه ای است که اجرا می شود تا دندان به شدت پوسیده شده یا آسیب دیده را نجات دهند. این درمان شامل برداشتن پالپ عفونی شده از داخل دندان، ضدعفونی کردن ناحیه و پر کردن دندان با مواد مخصوص برای جلوگیری از عفونت بیشتر می شود. در حالیکه انجام همچین پروسه ای برای کودکان ترسناک در نظر گرفته می شود اما حیاتی است تا مشکلات مربوط به دندان فورا برطرف شود تا از مشکلات بیشتر جلوگیری شده و سلامت کلی بدن کودک حفظ شود.

مزایای عصب کشی دندان کودکان دو ساله

پروسه عصب کشی دندان منبع درد را که بخاطر پوسیدگی شدید یا عفونت به وجود آمده است را از بین می برد. با درمان فوری و به موقع این مشکل، کودکان می توانند از تجربه دندان درد دائمی رها شده و به راحتی غذا بخورند و بخوابند.

دندان‌های شیری نقش مهمی در سلامت دهان کودکان ایفا می کنند که شامل توانایی گفتار و به درستی جویدن می شود. از دست دادن دندان شیری قبل از موعد به دلیل عفونت یا پوسیدگی شدید می تواند به برهم زدن تراز دندان‌ها و دیگر مشکلات دهان و دندان منجر می شود. عصب کشی به دندان های طبیعی اجازه ماندن می دهد و هم ترازی دندان را ارتقا بخشیده و به افتادن دندان‌های موقت و شیری در جای درست خود کمک می کند.

پوسیدگی یا عفونت درمان نشده دندان می تواند به دندان‌های مجاور هم سرایت کند و حتی بر روی سلامت کل بدن کودک تاثیر بگذارد. با انجام عصب کشی از پخش شدن عفونت به سایر بخش های بدن جلوگیری می شود.

خیلی مهم است که برای انجام عصب کشی به یک متخصص عصب کشی مراجعه کنید که مهارت و تجربه لازم برای عصب کشی دندان شیری کودک دو ساله را داشته باشد. این متخصصین آموزش های لازم را دیده و تجربه کافی را برای انجام پروسه عصب کشی برای کودکان را دارد و به آنها اطمینان می دهد که در طول پروسه درمان کاملا راحت خواهند بود.

استفاده از بی حسی ها و تکنیک های پیشرفته در پروسه عصب کشی به آنها این اطمینان خاطر را می دهد که در طول پروسه عصب کشی امنیت و راحتی آنها کاملا حفظ می شود.

والدین نقش حیاتی را در حمایت کردن و ایجاد احساس راحتی در کودکان خود در طول پروسه عصب کشی دندان ایفا می کنند. با ارتباط برقرار کردن با دندانپزشک کودکان، فهمیدن آنکه عصب کشی چند مرحله دارد و فراهم کردن حمایت عاطفی؛ والدین می توانند به کم کردن استرس و ترس کودکان کمک زیادی بکنند.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با دندانپزشک در واتساپ
مشاوره رایگان