مراحل لمینت دندان با عکس

مراحل لمینت دندان با عکس

قبل از بررسی مراحل لمینت دندان با عکس بهتر است نگاهی کوتاه به آن داشته باشیم که اصلا لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان که به عنوان ونیر دندان هم شناخته می‌شود یکی از پروسه های زیبایی دندان است که محبوبیت زیادی در طی سال های اخیر پیدا کرده است. لمینت ها از پوسته های نازک و دست ساز از جنس پرسلان یا کامپوزیت رزین ساخته شده اند و با هدف بالا بردن ظاهر کلی دهان بر روی سطح جلویی دندان قرار می‌گیرند.

ابتدایی ترین هدف انجام ونیر برطرف کردن نواقض دندان‌ها مانند بی رنگی، پریدگی یا شکستگی دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها و مشکلات هم تراز نبودن است. با نصب این پوسته های نازک به سطح جلویی دندان‌ها، دندانپزشک می تواند به راحتی زیبایی لبخند شما را چندبرابر کند.

یکی از مزیت های لمینت توانایی تقلید ظاهر طبیعی دندان است. ونیرهای سرامیکی مانند دندان های طبیعی نور را بازتاب می کنند. این ویژگی باعث می شود که از لحاظ ظاهری در مقایسه با دندان‌های طبیعی غیرقابل تشخیص باشند.

اولین مرحله از مراحل لمینت دندان با عکس

اولین مرحله لمینت دندان مشورت اولیه با دندانپزشک و ارزیابی دندان های بیمار است.

در طول مشاوره اولیه، متخصص لمینت با دقت دندان‌های بیمار را معاینه می کند تا بررسی کند که بیمار کاندید مناسبی برای انجام لمینت دندان هست یا خیر. این مرحله شامل ارزیابی کلی سلامت دندان‌ها و لثه ها شده و همچنین وجود هر گونه مشکلات دندان‌ها از جمله پوسیدگی، بیماری لثه یا هم تراز نبودن دندان‌ها را بررسی می کند. متخصص لمینت در مورد انتظارات و نتیجه نهایی درمان هم با بیمار صحبت می کند.

زمانی که مشخص شد بیمار کاندید مناسبی برای انجام لمینت دندان است قدم بعدی بررسی دندان هاست. در این مرحله با استفاده از بتونه دندانپزشکی یا اسکنر دیجیتالی یک قالب از دندان‌های بیمار درست می کند. این قالب یک نمونه کاملا مشابه با دندان‌های بیمار است که از آن برای ساخت لمینت دندان استفاده می شود.

مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

دومین مرحله از مراحل لمینت دندان با عکس

دومین مرحله از مراحل لمینت دندان حیاتی ترین قسمت پروسه است که موفقیت و طول عمر نتیجه نهایی را اطمینان می دهد. این مرحله شامل شکل دهی دقیق دندان‌هاست تا یک سطح ایده آل برای جایگزاری لمینت ایجاد کند.

برای شروع این مرحله لمینت دندان دندانپزشک با دقت مقدار کمی از مینای دندان را از سطح دندان می تراشد. این اقدام انجام می شود تا یک سطح زبر ایجاد شود که به لمینت اجازه می دهد تا به طور امن تری به دندان بچسبد. مقدار مینای دندانی که تراشیده می شود بسیار کم است، به طور معمول در حدود ۰.۵ میلی متر تا این اطمینان حاص شود که دندان قوی و سالم باقی می ماند.

زمانی که مینای دندان تراشیده می شود دندانپزشک دندان را بررسی می کند. این بررسی انجام می شود تا قالب دندان برای ساخت لمینت سفارشی سازی شده ساخته شود. قالب به لابراتوار دندانپزشکی فرستاده می شود تا توسط تکنسین های توانا نسخه المثنی دندان‌ها با دقت بسیار بالا ساخته شود.

در این مرحله لمینت دندان در بعضی از موارد دندانپزشک ممکن است احتیاج داشته باشد تا اصلاحاتی در شکل و انداره دندان ایجاد کند تا اطمینان پیدا کند لمینت اندازه است. این مرحله لمینت دندان ممکن است شامل فرم دهی بیشتر دندان‌ها شود تا یک سطح ایده آل برای جایگزاری لمینت دندان ایجاد شود.

در طول این پروسه دندانپزشک در تعامل با بیمار است تا مطمئن شود نیازمندی ها و خواسته های بیمار کاملا در نظر گرفته شود. این موارد می تواند شامل صحبت در مورد شکل و رنگ مطلوب لمینت و همچنین هر گونه نگرانی و سوالی که بیمار دارد باشد.

به طور کلی دومین مرحله لمینت دندان در آماده سازی لمینت یک بخش حیاتی در این پروسه است که نیازمند مهارت، تجربه و توجه بالا به جزئیات باشد. دندانپزشک می تواند با فرم دهی ظریف و آماده کردن دندان اطمینان دهد که نتیجه نهایی قوی، امن و از لحاظ زیبایی دلپذیر خواهد بود.

سومین مرحله از  مراحل لمینت دندان با عکس

سومین مرحله لمینت دندان به اندازه مرحله قبلی حیاتی است که شامل جایگزاری و اتصال لمینت به دندان‌ها می شود.این مرحله لمینت دندان نیازمند توجه زیاد در جزئیات است تا اطمینان دهد نتیجه نهایی راحت و از لحاظ زیبایی رضایت بخش است.

وقتی لمینت دندان در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شود زمان آن است که دندانپزشک لمینت را بر روی دندان آماده شده قرار دهد. قبل از انجام آن، دندانپزشک به دقت شکل و جاگیری لمینت را چک می کند تا مطمئن شود با دندان طبیعی بیمار مطابفت دارد و هم تراز با سایر دندان‌هاست و مشکلی در گاز زدن و جویدن ایجاد نمی کند. 

در این مرحله لمینت دندان و برای شروع پروسه جایگزاری، دندانپزشک دندان‌ها را برای اتصال لمینت به خوبی تمیز می کند. این شامل تمیز کردن دندان توسط یک نوع اسید بسیار ملایم می شود تا سطح و بافت صیقلی را ایجاد کند که اجازه می دهد مواد اتصال به خوبی به دندان ها بچسبد. دندانپزشک بعدا یک ماده چسبنده بر روی دندان اعمال می کند که به عنوان یک اتصال دهنده قوی برای نگه داشتن لمینت در جای خود عمل می کند. 

در این مرحله از لمینت دندان وقتی دندان آماده می شود، دندانپزشک لمینت را با دقت فراوان بر روی دندان قرار می‌دهد تا از اندازه بودن و هم ترازی لمینت با دندان‌های اطراف مطمئن شود. دندانپزشک از یک نور درمانی استفاده می کند تا یک اتصال قوی با دوام بین لمینت و دندان ایجاد کند.

بعد از اینکه لمینت در جای خود قرار گرفته و به دندان متصل شد، دندانپزشک اصلاحات لازم را انجام می دهد تا مطمئن شود لمینت به راحتی و به درستی عمل می کند. این بررسی و اصلاحات ممکن است شامل چک کردن روی هم قرار دادن دندان‌ها و گاز زدن باشد و تغییرات بسیار کوچکی در شکل و سایز لمینت اعمال شود.

جایگزاری لمینت دندان

جایگزاری لمینت دندان

مزایای انجام لمینت دندان

لمینت های دندان می‌توانند مشکلات زیبایی زیادی مانند بی رنگی دندان‌ها، پریدگی، ترک، فاصله بین دندان‌ها یا نامرتبی آنها را درست کنند.

یکی از مزیای اصلی لمینت دندان این است که می تواند لبخندی زیبا با ظاهری طبیعی را برای شما ایجاد کند. مراحل انجام لمینت دندان به صورت دست ساز است و دقیقا متناسب با سایز، شکل و رنگ دندان های شما ساخته می شود. موادی که در ساخت ونیر به کار برده می شود نور را دقیقا مانند حالت طبیعی مینای دندان بازتاب می کند و به دندان‌های شما ظاهری طبیعی و واقعی می دهد.

یکی دیگر از مزایای انجام لمینت دندان مقاومت و دوام بالای آن است. لمینت دندان با مراقبت های درست می تواند ۱۵ سال یا حتی بیشتر عمر کند. برخلاف مینای طبیعی دندان، ونیر دندان لکه های غذا، نوشیدنی ها و سیگار را به خود جذب نمی کند. این بدان معناست که شما می توانید بدون نگرانی در مورد رنگ گرفتن دندان‌های خود نوشیدنی ها و مواد غذایی مورد علاقه اتان را مصرف کنید.

سومین مزایای انجام لمینت دندان این است که پروسه ای بدون درد است. مراحل انجام لمینت دندان برخلاف پروسه هایی مانند تاج یا بریج دندان، نیازمند تراشیده شدن مقدار خیلی کمی از ساختار دندان‌های شما و در اکثر موارد بدون نیاز به تغییر ساختار دندان‌هاست. در طی انجام لمینت دندان ساختار و قدرت دندان‌ها حفظ شده و ریسک ایجاد حساسیت وعفونت کاهش می یابد. مرحله قرار دادن ایمپلنت بر روی دندان هم ساده و سریع است. این پروسه معمولا در طی دو جلسه تکمیل می‌شود: یک جلسه برای آماده سازی دندان‌ها و مرحله بعد برای اتصال ونیر بر روی دندان‌ها.

معایب انجام لمینت دندان

لمینت دندان درست همانند هر کار زیبایی دیگری که برای دندان‌ها انجام می‌شود دارای مزایا و معایب به خصوصی است. لمینت دندان غیر قابل تعمیر است. بنابراین پس از تثبیت آن بر روی دندان‌ها، در صورت عدم تناسب رنگ و یا ایجاد شکستگی نخواهید توانست آن را تعمیر نموده و حتماً باید تعویضش کنید. لمینت دندان گران است. در این مقایسه می‌توان گفت هزینه کامپوزیت دندان بسیار ارزان‌تر از قیمت لمینت دندان است اما لمینت ظاهری طبیعی‌تر خواهد داشت.

وقتی مقداری از مینای دندان برداشته می شود، دیگر نمی توان آن را جایگزین کرد. این بدان معناست که اگر لازم بود تا ونیر را در آینده بردارید، دندان‌ها نسب به قبل آسیب پذیر تر خواهند بود. در اینصورت ممکن است درمان های اضافی مانند تاج دندان یا باندینگ احتیاج شود. اگر مراقبت های لازم انجام نشود ممکن است که لمینت به مرور زمان دچار لق شدن، ترک خوردن یا شکستگی شود. سعی کنید از جویدن مواد غذایی بسیار سفت خودداری کنید.

برای آگاهی از قیمت لمینت دندان و انجام بهترین لمینت دندان در شرق تهران به صورت اقساطی، کلینیک ستارۀ شرق یکی از بهترین مجموعه‌ها برای انجام این پروسه است. این مجموعه با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و با کمک تیمی شامل اساتید دانشگاهی و دندانپزشکان کارکشته و با دانش بسیار بالا، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر، برای دریافت پاسخ سوال خود در زمینۀ این موضوع که لمینت دندان چگونه است، می‌‎توانید به سایت کلینیک ستاره شرق مراجعه نمایید.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *