دندانی که نیاز به عصب کشی دارد
عکس دندانی که نیاز به عصب کشی دارد
آبان ۱۶, ۱۴۰۲
عصب کشی کودکان
عصب کشی کودکان
آبان ۱۶, ۱۴۰۲
نمایش همه

دندانپزشک خوب برای عصب کشی

دندانپزشک خوب برای عصب کشی

متخصص عصب کشی

قبل از بررسی متخصص عصب کشی باید بدانیم کل پروسه عصب کشی به چه منظور است و عصب کشی چیست. درمان عصب کشی دندان شامل برداشتن پالپ عفونی شده یا آسیب دیده از داخل دندان است. بعد از برداشتن پالپ عفونی شده ناحیه دندان ضدعفونی شده و با موادی زیست سازگار پر می شود. پروسه درمان عصب کشی نیازمند تخصص، مهارت و تجربه لازم است. وقتی بحث انتخاب متخصص عصب کشی در تهران پیش می آید فاکتورهای متعددی را باید در نظر بگیریم تا بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که به دکتر درستی مراجعه می کنیم.

برای آنکه بدانیم متخصص عصب کشی چیست باید گفت درمان عصب کشی دندان پروسه ای معمولی نیست که هر دکتری بتواند آن را انجام دهد. برای انجام این کار به بهترین متخصص عصب کشی در تهران احتیاج دارید. اول از همه باید گفت یک متخصص عصب کشی خوب باید صلاحیت های لازم را داشته باشد. این بدان معناست که برای پیدا کردن متخصص عصب کشی در شرق تهران باید به دنبال افرادی باشید که مدرک اِندودانتیکس خود را از دانشگاه دریافت کرده اند. اِندودانتیکس (endodontics)یک شاخه دندانپزشکی است که به درمان پالپ دندان و بافت های اطراف آن می پردازد.

علاوه بر صلاحیت آنها، متخصص عصب کشی باید تجربه کافی در انجام دادن پروسه عصب کشی را داشته باشد. این نکته خیلی مهم است چون هرچقدر پزشک تجربه بیشتری در انجام عصب کشی داشته باشد بیشتر می تواند با موارد مختلف روبه رو شده و حتی موارد پیچیده و سخت را به خوبی و با مهارت درمان کند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم متخصص عصب کشی در شرق تهران توانایی ارتباط برقرار کردن با بیماران است. انجام عصب کشی دندان می تواند برای بعضی از افراد ترسناک باسد پس حیاتی است که دندانپزشک توانایی توضیح کل پروسه را به بیمار داشته و بتواند به او اطمینان خاطر دهد. همچنین ضروری است که متخصص عصب کشی به تمام سوالات بیمار پاسخ دهد و به آنها اطلاعاتی در مورد مراقبت های لازم بعد از انجام عصب کشی را بدهد.

به علاوه متخصص عصب کشی در شرق تهران باید توانایی لازم در مورد استفاده از تکنولوژی و ابزارهای پیشرفته دندان پزشکی را داشته باشد. این موارد شامل استفاده از رادیوگرافی، ابزارهای روتاری و … می شود که می تواند به ارتقا دقت و راحتی پروسه کمک کند. علاوه بر این بهترین متخصص عصب کشی شرق تهران باید یک کلینیک تمیز و مدرن داشته باشد تا راحتی بیمار تامین شود.

در آخر متخصص عصب کشی باید حس همدردی خوبی با بیمار خود داشته باشد. این موضوع می تواند استرس و نگرانی بیماران را تا حد زیادی کاهش دهد.

آیا عصب کشی دندان درد دارد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزار مدرن درمان عصب کشی دندان بدون درد انجام می شود و ابزار به گونه ای طراحی شده که دردی که به وسیله پالپ عفونی شده ایجاد شده است را کاهش می دهد. در واقع هدف از انجام عصب کشی دندان از بین بردن منبع درد که همان ریشه آسیب دیده شده است.

در طول پروسه عصب کشی دندان متخصص عصب کشی از بی حسی استفاده می کند تا نواحی اطراف دندان را بی حس کند و به بیمار اطمینان دهد که هیچ گونه دردی را حس نمی کند. این بدان معناست که خود پروسه عصب کشب هیچ گونه دردی ندارد. در واقع دردی که ممکن است بیمار حس کند به دلیل خود پالپ آسیب دیده است.

بعد از انجام پروسه رایج است که بیماران درد ملایمی را در دندان تازه درمان شده حس کنند و این درد ممکن است تا دو سه روز بعد درمان هم ادامه داشته باشد. درد ایجاد شده را می توان با مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن درمان کرد. در بسیاری از موارد دردی که بعد از پروسه عصب کشی دندان حس می شود خیلی کمتر از دردی است که خود پالپ عفونی شده ایجاد کرده بود.

مهم است به یاد داشته باشید که درک درد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در بعضی افراد ممکن است درد کمتری را نسبت به سایرین حس کنند. اگرچه لازم است بیماران بدانند که با پیشرفت هایی که در زمینه ابزار دندانپزشکی اتفاق افتاده است انجام پروسه عصب کشی دندان خیلی راحت تر از گذشته انجام می شود.

در نهایت باید گفت هدف از انجام عصب کشی دندان رها شدن از درد و نجات دندان آسیب دیده و عفونی شده از کشیدن است. این یک درمان حیاتی برای حفظ ساختار طبیعی دندان و عملکرد آن است. بیمارانی که احتیاج به عصب کشی دندان دارند نباید اجازه دهند که ترس از درد مانع آنها از انجام عصب کشی دندان شود. باید گفت اگر دندان را عصب کشی نکنیم عواقب خوبی نخواهد داشت و عفونت دندان ممکن است به دیگر بخش های بدن هم سرایت پیدا کند.

does denervation hurt - دندانپزشک خوب برای عصب کشی

عصب کشی دندان درد دارد؟

متخصص عصب کشی و عصب کشی دندان جلو

در حالیکه عصب کشی دندان معمولا بر روی دندان های عقبی انجام می شود اما اگر لازم باشد متخصص عصب کشی این پروسه را بر روی دندان های جلو هم انجام می دهد.

دندان های جلو همانند سایر دندان ها مستعد پوسیدگی، آسیب و عفونت هستند. وقتی پالپ داخل دندان جلو عفونت می کند یا به دلیل پوسیدگی شدید متورم می شود، ترک می خورد  یا دچار آسیب می شود ریشه دندان ممکن است که احتیاج به عصب کشی داشته باشد. پالپ شامل رگ های خونی، عصب ها و بافت هاست و زمانی که عفونی می شود می تواند منجر به درد شدید، آبسه یا حتی از دست دادن دندان شود اگر که بدون درمان شدن باقی بماند. بنابراین درمان عصب کشی ضروری است تا دندان را نجات داده و سلامتی را حفظ کند.

قیمت عصب کشی دندان جلو هم همانند سایر دندان ها به فاکتورهای مختلفی از جمله شدن آسیب و عفونت دندان بستگی دارد. متخصص عصب کشی شرق تهران عصب کشی دندان جلو را مانند بقیه دندان ها در چند مرحله انجام می دهد. در عصب کشی دندان جلو هم ابتدا از بی حسی استفاده شده و بعد از ایجاد حفره کوچک در دندان جلو پالپ خارج شده و حفره با مواد زیست سازگار مانند گوتاپرچا بسته می شود. در نهایت یک روکش موقت بر روی دندان قرار می گیرد و تا زمانی که یک روکش دائم بر روی دندان قرار بگیرد از دندان محافظت می کند.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان