دندانپزشک خوب برای عصب کشی

متخصص عصب کشی

قبل از بررسی متخصص عصب کشی باید بدانیم کل پروسه عصب کشی به چه منظور است و عصب کشی چیست. درمان عصب کشی دندان شامل برداشتن پالپ عفونی شده یا آسیب دیده از داخل دندان است. بعد از برداشتن پالپ عفونی شده ناحیه دندان ضدعفونی شده و با موادی زیست سازگار پر می شود. پروسه درمان عصب کشی نیازمند تخصص، مهارت و تجربه لازم است. وقتی بحث انتخاب متخصص عصب کشی در تهران پیش می آید فاکتورهای متعددی را باید در نظر بگیریم تا بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که به دکتر درستی مراجعه می کنیم.

برای آنکه بدانیم متخصص عصب کشی چیست باید گفت درمان عصب کشی دندان پروسه ای معمولی نیست که هر دکتری بتواند آن را انجام دهد. برای انجام این کار به بهترین متخصص عصب کشی در تهران احتیاج دارید. اول از همه باید گفت یک متخصص عصب کشی خوب باید صلاحیت‌های لازم را داشته باشد. این بدان معناست که برای پیدا کردن متخصص عصب کشی در شرق تهران باید به دنبال افرادی باشید که مدرک اِندودانتیکس خود را از دانشگاه دریافت کرده اند. اِندودانتیکس (endodontics)یک شاخه دندانپزشکی است که به درمان پالپ دندان و بافت‌های اطراف آن می پردازد.

علاوه بر صلاحیت آنها، متخصص عصب کشی باید تجربه کافی در انجام دادن پروسه عصب کشی را داشته باشد. این نکته خیلی مهم است چون هرچقدر پزشک تجربه بیشتری در انجام عصب کشی داشته باشد بیشتر می تواند با موارد مختلف روبه رو شده و حتی موارد پیچیده و سخت را به خوبی و با مهارت درمان کند.

یکی دیگر از ویژگیهای مهم متخصص عصب کشی در شرق تهران توانایی ارتباط برقرار کردن با بیماران است. انجام عصب کشی دندان می تواند برای بعضی از افراد ترسناک باسد پس حیاتی است که دندانپزشک توانایی توضیح کل پروسه را به بیمار داشته و بتواند به او اطمینان خاطر دهد. همچنین ضروری است که متخصص عصب کشی به تمام سوالات بیمار پاسخ دهد و به آنها اطلاعاتی در مورد مراقبتهای لازم بعد از انجام عصب کشی را بدهد.

به علاوه متخصص عصب کشی در شرق تهران باید توانایی لازم در مورد استفاده از تکنولوژی و ابزارهای پیشرفته دندان پزشکی را داشته باشد. این موارد شامل استفاده از رادیوگرافی، ابزارهای روتاری و … می شود که می تواند به ارتقا دقت و راحتی پروسه کمک کند. علاوه بر این بهترین متخصص عصب کشی شرق تهران باید یک کلینیک تمیز و مدرن داشته باشد تا راحتی بیمار تامین شود.

در آخر متخصص عصب کشی باید حس همدردی خوبی با بیمار خود داشته باشد. این موضوع می تواند استرس و نگرانی بیماران را تا حد زیادی کاهش دهد.

آیا عصب کشی دندان درد دارد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزار مدرن درمان عصب کشی دندان بدون درد انجام می شود و ابزار به گونه ای طراحی شده که دردی که به وسیله پالپ عفونی شده ایجاد شده است را کاهش می دهد. در واقع هدف از انجام عصب کشی دندان از بین بردن منبع درد که همان ریشه آسیب دیده شده است.

در طول پروسه عصب کشی دندان متخصص عصب کشی از بی حسی استفاده می کند تا نواحی اطراف دندان را بی حس کند و به بیمار اطمینان دهد که هیچ گونه دردی را حس نمی کند. این بدان معناست که خود پروسه عصب کشب هیچ گونه دردی ندارد. در واقع دردی که ممکن است بیمار حس کند به دلیل خود پالپ آسیب دیده است.

بعد از انجام پروسه رایج است که بیماران درد ملایمی را در دندان تازه درمان شده حس کنند و این درد ممکن است تا دو سه روز بعد درمان هم ادامه داشته باشد. درد ایجاد شده را می توان با مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن درمان کرد. در بسیاری از موارد دردی که بعد از پروسه عصب کشی دندان حس می شود خیلی کمتر از دردی است که خود پالپ عفونی شده ایجاد کرده بود.

مهم است به یاد داشته باشید که درک درد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در بعضی افراد ممکن است درد کمتری را نسبت به سایرین حس کنند. اگرچه لازم است بیماران بدانند که با پیشرفت هایی که در زمینه ابزار دندانپزشکی اتفاق افتاده است انجام پروسه عصب کشی دندان خیلی راحت تر از گذشته انجام می شود.

در نهایت باید گفت هدف از انجام عصب کشی دندان رها شدن از درد و نجات دندان آسیب دیده و عفونی شده از کشیدن است. این یک درمان حیاتی برای حفظ ساختار طبیعی دندان و عملکرد آن است. بیمارانی که احتیاج به عصب کشی دندان دارند نباید اجازه دهند که ترس از درد مانع آنها از انجام عصب کشی دندان شود. باید گفت اگر دندان را عصب کشی نکنیم عواقب خوبی نخواهد داشت و عفونت دندان ممکن است به دیگر بخش های بدن هم سرایت پیدا کند.

آیا عصب کشی دندان درد دارد؟

عصب کشی دندان درد دارد؟

متخصص عصب کشی و عصب کشی دندان جلو

در حالیکه عصب کشی دندان معمولا بر روی دندان‌های عقبی انجام می شود اما اگر لازم باشد متخصص عصب کشی این پروسه را بر روی دندان‌های جلو هم انجام می دهد.

دندان‌های جلو همانند سایر دندان‌ها مستعد پوسیدگی، آسیب و عفونت هستند. وقتی پالپ داخل دندان جلو عفونت می کند یا به دلیل پوسیدگی شدید متورم می شود، ترک می خورد  یا دچار آسیب می شود ریشه دندان ممکن است که احتیاج به عصب کشی داشته باشد. پالپ شامل رگ های خونی، عصب ها و بافت هاست و زمانی که عفونی می شود می تواند منجر به درد شدید، آبسه یا حتی از دست دادن دندان شود اگر که بدون درمان شدن باقی بماند. بنابراین درمان عصب کشی ضروری است تا دندان را نجات داده و سلامتی را حفظ کند.

قیمت عصب کشی دندان جلو هم همانند سایر دندان‌ها به فاکتورهای مختلفی از جمله شدن آسیب و عفونت دندان بستگی دارد. متخصص عصب کشی شرق تهران عصب کشی دندان جلو را مانند بقیه دندان‌ها در چند مرحله انجام می دهد. در عصب کشی دندان جلو هم ابتدا از بی حسی استفاده شده و بعد از ایجاد حفره کوچک در دندان جلو پالپ خارج شده و حفره با مواد زیست سازگار مانند گوتاپرچا بسته می شود. در نهایت یک روکش موقت بر روی دندان قرار می گیرد و تا زمانی که یک روکش دائم بر روی دندان قرار بگیرد از دندان محافظت می کند.

متخصص عصب کشی در شرق تهران

متخصص عصب کشی که به اندودنتیست هم معروف است یک متخصص دندانپزشکی است که در تشخیص و درمان پالپ دندان و بافت های اطراف ریشه دندان‌ها تخصص دارد.

متخصص عصب کشی شرق تهران دوره های تخصصی و سنگینی را می‌گذراند تا بتواند توانایی لازم برای درمان مشکلات پیچیده دندانی که مربوط به بخش داخلی دندان‌هاست را به دست آورد.

یکی از ویژگی های ابتدایی و مهم متخصص عصب کشی دندان تحصیلات پیشرفته و آموزش ها لازم در زمینه عصب کشی است. بعد از اتمام تحصیلات پزشکی، متخصصان عصب کشی دوره های مربوط به درمان عصب کشی و ریشه دندان را می‌گذرانند که شامل دو تا سه سال دوره فشرده و تخصصی می‌باشد. در طول گذراندن تحصیلات متخصصان دانش لازم در زمینه آناتومی، فیزیولوژی و پاتولوژی پالپ دندان و آبسهٔ پری‌آپیکال را به دست می‌آوردند.

متخصص عصب کشی در شرق تهران توانایی و دانش لازم در تخصص خود را به دست می آورند و آموزش های لازم برای درمان عصب کشی که شامل برداشتن پالپ عفونی شده یا آسیب دیده از داخل دندان، تمیز کردن و از بین بردن عفونت نواحی دندان می‌شود، را دارد. متخصصین عصب کشی شرق تهران توانایی کافی برای استفاده از ابزارها و تکونولوژی های پیشرفته از جمله عکسبرداری دیجیتال، میکروسکوپی و دیگر روش های تشخیص درست مشکلات سیستم عصب کشی را دارند. به علاوه برای انجام جراحی های عصب کشی و از بین بردن عفونت دائمی دندان‌ها هم آموزش دیده اند و تجربه کافی را دارند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم متخصص عصب کشی تهران توانایی مدیریت موارد پیچیده و ارائه راه حل درست به بیمارانی است که از درد شدید دندان، آسیب های دندانی و یا عفونت های پیشرفته رنج می برند. آنها تخصص لازم برای ارزیابی آسیب های شدید وارد شده به پالپ دندان و بافت‌های پری‌آپیکال را دارند و براساس نیاز افراد برنامه درمانی طراحی کرده و اقداماتی را در جهت کاهش ناراحتی و رنج افراد و حفظ ساختار طبیعی دندان انجام می دهند.

متخصص عصب کشی تهران نقش حیاتی را در آگاه کردن بیمار در مورد حفظ دندان‌های طبیعی ایفا می کند. متخصص عصب کشی دستورالعمل های لازم برای انجام روش های حفظ بهداشت دهان و مراقبت های پسا درمان را به بیماران می دهد و به آنها برای حفظ سلامت دندان عصب کشی شده کمک می کند.

در کنار تخصص خود، متخصص عصب کشی اغلب با دندانپزشکان عمومی و دیگر متخصصین دندانپزشکی همکاری می کند تا مطمئن شود براساس نیازهای بیمار مراقبت های لازم در اختیار او قرار می گیرد.

ارتباط با ستاره شرق و تعیین نوبت

کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق شش روز در هفته از شنبه تا پنجشنبه اقدام به خدمات رسانی به بیماران خود می‌کند. این مجموعه از روز شنبه تا  پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید.

جهت برقراری ارتباط با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و تعیین نوبت می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

از طریق شماره‌های تماس با مجموعه: ۷۷۵۵۵۲۲۰-۰۲۱

مراجعه حضوری به آدرس: خیابان مدنی شمالی، نبش خیابان حیدری (لشگر)، پلاک ۱۰۸۶/۲ طبقه سوم

برای داشتن اطلاعات به روز از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق می‌توانید این مجموعه را در صفحه اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *