همه چیز درباره سدیشن دندانپزشکی
سدیشن دندانپزشکی چیست و همه چیز درباره آن
مرداد ۱۲, ۱۴۰۱
disadvantages of dental scaling that they dont want you to know 80x80 - همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان
معایب جرم گیری دندان که نمیخواهند بدانید
مرداد ۱۲, ۱۴۰۱
نمایش همه

همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان

همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان

بررسی انواع جرم گیری دندان

داشتن دندانهای تمیز، یک دست و زیبا در افزایش اعتماد به نفس ما، تاثیر شگفت انگیزی خواهند داشت. تمیز نگه داشتن دندانها و مراقبت از آنها، یکی از وظایف ما در جهت حفظ سلامتی‌مان است. علاوه بر مسواک زدن مرتب روزانه و استفاده منظم از نخ دندان و دهان شویه، انواع جرم گیری دندان به صورت دوره‌ای، یکی دیگر از کارهای بسیار مهمی است که برای حفظ سلامت دندانهایمان باید انجام دهید.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان پرداخته و در مورد مزایا و معایب جرم گیری دندان صحبت کنیم. در ادامه به توصیه های مهم دندانپزشکی مرتبط با قبل و بعد از جرم گیری دندان پرداخته و در انتها، بهترین جرم گیری دندان را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به پاسخ این سوال برسید که آیا جرم گیری عمیق دندان مضر است یا خیر.

انواع جرم گیری دندان

انواع جرم گیری دندان به منظور شکستن پلاک های دندانی و از بین بردن جرم دندانها و اطراف لثه توسط دندانپزشکان متخصص انجام می‌شود. بسته به نیاز بیمار، انواع جرم گیری دندان عبارت می‌شوند از:

  • جرم گیری سطحی دندان
  • جرم گیری عمیق دندان

اولین نوع از انواع جرم گیری دندان، برای زمانی کاربرد دارد که جرم دندانهای بیمار به اطراف لثه وی نرسیده باشد. در این صورت نیازی به نفوذ به عمق دندان و انجام دومین نوع از انواع جرم گیری دندان وجود نخواهد داشت. اما در جرم گیری عمیق دندان، در صورت تشخیص دندانپزشک، جرم گیری به عمق محل اتصال لثه و دندانها نفوذ خواهد کرد.

مزایا و معایب جرم گیری دندان

از مهمترین مزایای جرم گیری دندان، محافظت از پوسیدگی دندان با از بین بردن عفونت ها و باکتریهای دندانی طی انجام انواع جرم گیری دندان است. علاوه بر این، رنگ دندانها پس از انجام جرم گیری دندان به حالت اولیه خود باز خواهند گشت. در نوع جرم گیری عمیق دندان، از التهاب لثه ها نیز کاسته خواهد شد.

معایب جرم گیری دندان، اگر توسط یک متخصص مجرب انجام شود، رو به صفر متمایل خواهد بود. اما در صورتی که با استفاده از مواد درجه یک و توسط فرد نا آشنا انواع جرم گیری دندان را انجام دهید، ممکن است مینای دندان شما دچار آسیب شود. در صورتی که دندانهای ضعیفی داشته باشید، ممکن است پس از انجام انواع جرم گیری دندان، دندانهایتان کمی دچار حساسیت شوند.

 قبل و بعد از جرم گیری دندان چه کنیم؟

زمانی که تصمیم گرفته باشید تا از انواع جرم گیری دندان بهره‌مند شوید، بهتر است به توصیه های دندانپزشک خود در مورد موارد مهم قبل و بعد از جرم گیری دندان، توجه کنید. پیش از جرم گیری دندان، مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.

بعد از جرم گیری دندان، تا ۲۴ ساعت از نوشیدن چای و قهوه و کشیدن سیگار جلوگیری کنید. بهتر است در این مدت زمان برای مسواک زدن، از انواع مسواک نرم استفاده کنید تا در صورت التهاب موضعی دندانها، دچار درد و ناراحتی نشوید.

everything about the types of dental scaling2 3 - همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان

 آیا جرم گیری عمیق دندان مضر است؟

جرم گیری عمیق دندان، می‌تواند منجر به بروز حساسیت دوره‌ای در دندان شود که به مرور زمان و با کاهش التهاب لثه‌ها، از بین خواهد رفت. در غیر این صورت، اگر انواع جرم گیری دندان توسط یک دندانپزشک متخصص انجام شود، به هیچ عنوان ضرر نخواهد داشت.

 هر چند وقت یکبار جرم گیری کنم؟

اگر سیگار نمی‌کشید، انجام انواع جرم گیری دندان هر شش ماه یک بار توصیه می‌شود. فراموش نکنید که برای محافظت از سلامت دندانها در برابر آسیب، حتماً باید جرم گیری دندان را پیش یک دندانپزشک مجرب و متخصص انجام دهید.

 یکبار برای همیشه، آیا جرم گیری دندان ها را آسیب می‌زند؟

نقش دندانپزشک در پاسخ این سوال بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به همین جهت، بهتر است برای انجام انواع جرم گیری دندان بدون بروز آسیب در دندانها و لثه، به یک دندانپزشک مجرب، مراجعه نمایید. در این راستا، کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق با تیمی مجرب تشکیل شده از بهترین دندانپزشکان ساکن تهران و مجهز به بهترین تجهیزات دندانپزشکی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع جرم گیری دندان در کلینیک ستاره شرق، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button