دندان کرسی کودک کی در میاد

دندان کرسی کودک

دندان کرسی کودک چه زمانی در میاد؟

دندان درآوردن کودکان یک پروسه طولانی مدت و دردناک است که می‌تواند برای وی و والدینش دردسر آفرین باشد. دندان کرسی به عنوان یکی از مهم‌ترین دندانها محسوب می‌شود که غذا خورد و جویدن را برای کودک امکانپذیر می‌کند. از حدود ۴ تا شش ماهگی دندان درآوردن در کودکان آغاز می‌شود. این مدت زمان در هر نوزاد متفاوت خواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا:

  • بررسی کنیم که دندان کرسی کدام است؟
  • دندان کرسی کودک کی در میاد؟
  • چند تا دندان کرسی داریم؟
  • چرا دندانهای کرسی به مراقبت بیشتری احتیاج دارند؟

با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا پاسخ کامل سوالات مطرح شده در بالا برایتان بازگو کنیم و بهترین دندان پزشکی اطفال که میتوان برای مراقبت از دندان کودکان به ان مراجعه کرد را به شما معرفی کنیم.

 

دندان کرسی کدام است؟

پیش از آنکه به پاسخ این سوال برسیم که دندان کرسی کودک کی در میاد، اول این مسئله را بررسی کنیم که اصلاً دندان کرسی کدام است؟ دندان کرسی یا دندان آسیاب، دندانهایی هستند که از دیگر دندانها بزرگتر بوده و نقش آسیاب کردن و له کردن غذا را برعهده دارند.

 

دندان کرسی کودک کی در میاد؟

از آغاز تولد تا رسیدن به بزرگسالی، دو مرحله دندانها رشد می‌کنند. اگر می‌پرسید دندان کرسی کودک کی در میاد، باید بگوییم که در نوزادان و رشد دندانهای شیری، دندان های کرسی، آخرین دندانهایی هستند که رشد می‌کنند. این دندانها تا ۳۳ ماهگی کودک رشد خواهند کرد. پس از گذر کردن از دوران نوزادی و رسیدن به سنین کودکی از حدود ۷ تا ۹ سالگی دندان های اصلی کودک رشد می‌کنند.

 

چند تا دندان کرسی داریم؟

پس از آنکه فهمیدیم دندان کرسی کودک کی در میاد، بهتر است کمی در مورد تعداد دندانهای کرسی بدانیم. در دندانهای شیری و در دندانهای اصلی، پیش از ۱۸ سالگی، در هر فک، ۴ دندان کرسی وجود دارد. پس از ۱۸ سالگی و با رشد دندان عقل، هر فرد بالغ ۱۲ دندان کرسی دارد.

 

دندان کرسی و پوسیدگی دندان

دندان های کرسی یا همان دندان های آسیاب به این دلیل که بیش از هر دندان دیگر در معرض مواد قندی و خوراکی ها هستند، بسیار سریع‌تر از دندانهای دیگر پوسیده می‌شوند. به همین دلیل است که باید حتما از آنها محافظت کرد. محافظت از دندانهای کرسی، بدون توجه به این مسئله که دندان کرسی کودک کی در میاد، از سنین نوزادی و کودکی آغاز می‌شود. مسواک زدن، استفاده مرتب از نخ دندان و دهانشویه و به علاوه مراجعه منظم به دندانپزشک جهت چکاپ دندانها می‌تواند از پوسیده شدن این دندان ها جلوگیری کند.

چطور از دندان کرسی کودک محافظت کنیم

محافظت از دندان کرسی کودک

 

 چطور از دندان کرسی کودک محافظت کنیم؟

تا اینجای صحبتمان متوجه شدیم که دندان کرسی کودک کی در میاد و چرا این دندانها بیش از دیگر دندانها در معرض پوسیدگی دندان هستند. پیش از این گفتیم که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های کرسی، استفاده مرتب و روزانه از دهانشویه، مسواک و نخ دندان چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد. حتی در صورت تمامی این موارد، باز هم دندانها کرسی در معرض پوسیدگی دندان هستند. برای جلوگیری کامل از این مسئله، مراجعه منظم و حداقل هر ۶ ماه یکبار به دندانپزشک، دارای اهمیت است.

پیشنهاد می‌کنیم برای مراقبت از دندانهای کودکان به دندانپزشکان متخصص کودکان مراجعه کنید. این مسئله کمک خواهد کرد تا کودک تا حد قابل قبولی با ترس از دندانپزشکی مواجه نشود. فراموش نکنید که به یک دندانپزشک مجرب و متخصص مراجعه کنید که از مواد اولیه درجه یک استفاده کرده و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا اقدام به ترمیم دندانها می‌نماید.

در این راستا، کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق با کادری مجرب از دندانپزشکان متخصص ساکن تهران در خدمت شما خواهد بود. این مجموعه همواره با استفاده از تجهیزات به روز دندانپزشکی و با بهره گیری از مواد اولیه درجه یک، اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی می‌نماید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق، ارتباط مستقیم با دندانپزشکان، تعیین وقت مشاوره دندانپزشکی و غیره، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید. ستاره شرق همراه شما و فرزندانتان است تا لبخندی زیبا و دندانهایی سالم برای خود فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *