سدیشن دندانپزشکی چیست و همه چیز درباره آن

همه چیز درباره عمر ایمپلنت ایرانی
همه چیز درباره عمر ایمپلنت ایرانی
تیر ۳۱, ۱۴۰۱
همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان
همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان
تیر ۳۱, ۱۴۰۱
نمایش همه

سدیشن دندانپزشکی چیست و همه چیز درباره آن

همه چیز درباره سدیشن دندانپزشکی

بررسی سدیشن دندانپزشکی و همه چیز درباره آن

مراجعه منظم به دندانپزشک و مراقبت از دندانها، یکی از وظایف بسیار مهم برای ما انسانها محسوب می‌شود. همین کار مهم و ساده برای برخی از افراد بسیار سخت، ترسناک و غیرممکن است. به همین جهت است که دانستن این سوال که سدیشن دندانپزشکی چیست، دارای اهمیت خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به شما توضیح دهیم که سدیشن دندانپزشکی چیست و چه موارد مهمی در مورد آن وجود دارد و اینکه برای دندان پزشکی اطفال و افرادی که میترسند میتوان از ان استفاده کرد . با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

  فوبیای دندانپزشکی یا قاتل خاموش، مسئله این است؟

فوبیا نوعی ترس فلج کننده است که فرد مبتلا را برای انجام اقدام و ری اکشن درست، فلج خواهد کرد. فوبیا دندانپزشکی، یک فوبیا و ترس رایج برای بسیاری از بیماران است که آنها را از مراجعه به دندانپزشک و درمان مسائل و مشکلات دندانهایشان، بازخواهد داشت. اینجاست که اهمیت سوال سدیشن دندانپزشکی چیست، روشن خواهد شد. با توجه به اهمیت درمان دندانهای دارای عفونت، حتی بیماران دارای فوبیای دندانپزشکی هم باید بتوانند به دندانپزشک مراجعه کنند. چرا که در صورت عدم مراجعه، عفونت دندان وارد خون آنها شده و در نهایت می‌تواند برای سلامت و حتی ادامه حیات آنها بسیار خطرناک باشد.

 راه حل چیست؟

راه حل ساده است. باید بتوان هوشیاری بیمار در حین انجام خدمات دندانپزشکی را کاهش داد. با کاهش دادن میزان هوشیاری، میزان اضطراب و ترس از بین رفته و بیمار می‌تواند بدون آنکه حتی متوجه شود، دندانهای خود را از شر عفونت، خلاص کند. می‌پرسید سدیشن دندانپزشکی چیست؟ باید بگوییم که سدیشن دندانپزشکی در واقع همان فرایندی است که میزان هوشیاری بیمار را کاهش داده و وی را در طول درمان به حالتی خواب آلوده می‌برد.

 سدیشن دندانپزشکی چیست ؟

پاسخ سوال سدیشن دندانپزشکی چیست را به بیان ساده در پاراگراف قبلی توضیح دادیم. سدیشن دندانپزشکی به بیان دیگر به نام بیهوشی دندانپزشکی شناخته می‌شود. طی این فرایند، مقدار مشخصی از داروهای ضد اضطراب، آرام بخش و یا بی حس کننده وارد بدن فرد می‌شوند و وی را به حالت خواب آلودگی می‌برند. در این حالت، دندانپزشک می‌تواند بدون وجود ترس بیمار در مدت زمان مورد نیاز به درمان عفونت دندانهای وی و یا انجام هر کدام از خدمات دندانپزشکی بپردازد.

 

what is dental sedation and everything about it3 - سدیشن دندانپزشکی چیست و همه چیز درباره آن

 

 آیا بیهوشی و سدیشن دنداپزشکی یکسان هستند؟

تا اینجای صحبتمان متوجه شدیم که سدیشن دندانپزشکی چیست و چه کاربردی دارد. ممکن است تصور کنید که سدیشن دندانپزشکی درست همانند بیهوشی است. اما به هیچ عنوان اینگونه نیست! تفاوت بیهوشی و سدیشن دندانپزشکی چیست؟ باید بگوییم که در سدیشن دندانپزشکی شما در حالتی آرام و خواب آلوده قرار خواهید گرفت اما بیهوش نیستید. به بیان دیگر، ممکن است در طول روند حتی از خواب بیدار شوید اما متوجه اتفاقات و درد دندانپزشکی نخواهید شد.

 نقش دندانپزشک در استفاده از سدیشن دندانپزشکی چیست؟

باید بگوییم که بیش از دانستن آن که سدیشن دندانپزشکی چیست باید بدانید که نقش دندانپزشک در استفاده از روش سدیشن دندانپزشکی چیست. تخصص پزشک در استفاده از این روش بسیار مهم است. بیش از آنچه تصورش را می‌کنید. چرا که داشتن اطلاعات کافی در مورد میزان استفاده از مواد سدیشن برای کاهش اثرات بعدی آن مانند: حالت تهوع، سرگیجه و غیره، دارای اهمیت بسیاری خواهد بود.

 دیگر کاربردهای سدیشن دندانپزشکی چیست؟

علاوه بر بیمارانی که از فوبیای دندانپزشکی رنج می‌برند، استفاده از سدیشن دنداپزشکی برای افراد دیگری نیز کاربرد دارد:

  1. کودکانی که نمی‌توانند برای مدت طولانی زیر دست دندانپزشک آرام بگیرند.
  2. بیماران دچار رفلاکس معده شدید
  3. بیماران با آستانه درد بسیار پایین

 ستاره شرق و سدیشن دنداپزشکی

از ابتدای صحبتمان به طور کامل توضیح دادیم که سدیشن دندانپزشکی چیست، چه کاربردهایی دارد و نقش دندانپزشک در استفاده از آن چه میزان خواهد بود. کلینیک ستاره شرق با تکیه بر مهارت دندانپزشکان خود و با استفاده از مواد درجه یک خدمات سدیشن دندانپزشکی را برای بیماران خود انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق و یا نیاز به پاسخ دقیق‌تر در مورد این سوال که سدیشن دندانپزشکی چیست، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس، به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button