بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم نظر کاربران

بعد از ایمپلنت چه بخوریم؟
بعد از ایمپلنت چه بخوریم؟
مرداد ۳۱, ۱۴۰۰
ایمپلنت
بهترین دندانپزشکی ایمپلنت شرق تهران
مرداد ۳۱, ۱۴۰۰
نمایش همه

بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم نظر کاربران

ایمپلنت

بررسی درد بعد از ایمپلنت دندان

یکی از روش‌های جایگزین برای دندان از دست رفته، کاشت ایمپلنت است. اما این عمل‌ هم مانند دیگر جراحی‌ها با درد همراه است. در اینجا می‌خواهیم بررسی کنیم که بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم. در این روش برای کاشت دندان، برشی بر روی استخوان فک شما ایجاد شده تا ریشه در آن جای گیرد. در حین عمل شما دردی احساس نخواهید کرد زیرا پزشک ناحیه مورد نظر را بی‌حس خواهد کرد. ممکن است بعد از از دست دادن بی حسی، مقداری درد حس کنید که برای کاستن آن به شما پیشنهاد می‌شود که کمپرس یخ را به مدت سی دقیقه بر روی فک خود قرار دهید.

 اگر درد بعد از جراحی غیرقابل تحمل باشد، مشکل خود را با پزشک در میان بگذارید. عفونت از مهمترین عواملی است که موجب بروز درد شدید در قسمت کاشت خواهد شد. به صورت دوره‌ای می‌بایست به پزشک مراجعه نموده تا چکاپ دندان صورت گیرد. اگر محل ایمپلنت عفونت کند ممکن است به دندان‌های اطراف آسیب وارد کند، بنابراین چکاپ دوره‌ای را فراموش نکنید. ممکن است درد در لثه شما تا یک یا دو هفته ادامه داشته باشد. تا زمانی که استخوان فک شما جوش بخورد، درد داشتن طبیعی است. اما به مرور زمان از آن کاسته شده و به طور کامل از بین خواهد رفت.

ایمپلنت چقدر دردناک است؟

بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم و چقدر این عمل دردناک است؟ به دلیل استفاده از مواد بی حسی، ایمپلنت برای شما دردناک نخواهد بود. معمولا این بی حسی به صورت موضعی بر روی قسمتی که قرار است جراحی گردد، اعمال می‌شود. پس از اینکه اثر بی حسی به طور کامل از بین برود، ممکن است درد خفیفی در ناحیه جراحی شده احساس کنید.

مدت زمان جراحی چقدر است؟

حدودا یک تا دو ساعت طول می‌کشد تا جراحی به طور کامل انجام شود. مدت زمان بهبودی کامل آن هم ۳ تا ۶ ماه است. در طول این زمان بافت استخوانی با پایه تیتانیومی دندان جوش خورده و دندان کاملا در لثه جای می‌گیرد.

implant 1 4 - بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم نظر کاربران

داشتن درد تا چند روز طبیعی است؟

بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم و تا چند روز این درد طبیعی است؟ با توجه به سن و نوع لثه مدت زمان نقاهت در افراد می‌تواند متفاوت باشد. از همین رو نمی‌توان زمان مشخصی تعیین کرد. معمولا افراد تا ۱۰ روز بعد از جراحی احساس درد دارند. پزشک با تجویز مسکن در کاهش و تسکین درد تاثیرگذار است.

روش‌های کاهش درد

حال که فهمیدیم بعد از ایمپلنت تا چند روز درد داریم، باید بدانیم با چه اقداماتی می‌توانیم درد خود را کاهش دهیم.

شست و شو با محلول ضد عفونی کننده

دهان خود را با ضدعفونی کننده بشویید. احتمال دارد کمی با سوزش و درد همراه باشد اما به روند بهبودی سرعت می‌بخشید. علاوه بر این باکتری و میکروب‌های ایجاد شده در دهان را از بین خواهد برد.

استفاده از یخ برای کاهش درد

تا چند روز پس از جراحی بر روی فک خود کمپرس یخ قرار دهید. این کار علاوه بر کاهش درد، تورم ناشی از کاشت را از بین می‌برد.

استفاده از مسکن

دکتر برای کاهش درد، برای شما مسکن تجویز خواهد کرد. از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید و تنها دارویی که توسط پزشک تجویز شده را استفاده نمایید.

مدت زمان درد ایمپلنت

مدت زمان درد در افراد مختلف متفاوت است و در هر دوره درد می‌توان بیان کننده علت خاصی باشد.

درد ایمپلنت دندان پس از یک هفته

این کاملا طبیعی است که بعد از یک هفته هنوز کمی درد در این قسمت از دندان‌های خود داشته باشید. در صورت احساس درد ، داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کرده و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. این دوره تا ده روز پس از عمل احساس خواهد شد.

implant 2 1 - بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم نظر کاربران

درد ایمپلنت دندان پس از دو هفته

درد در این زمان باید کاهش یابد، اما اگر هنوز احساس درد می‌کنید، ممکن است به دلیل عفونت باشد. بنابراین باید خیلی سریع با پزشک خود تماس بگیرید.

درد ایمپلنت دندان پس از سه تا چهار ماه

تا اینجا بیان نمودیم که بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم اما اگر هنوز در این مرحله احساس درد می‌کنید ، احتمالا به یکی از دلایل زیر است:

 • سیستم ایمنی ضعیف
 • عفونت
 • واکنش بدن و پس زدن ایمپلنت
 • بیماری خودایمنی
 • خون رسانی ضعیف
 • تداخلات دارویی
 • واکنش آلرژیک
 • آسیب به عصب یا بافت دهان
درد کاشت دندان پس از یک سال یا بیشتر

اگر هنوز یک یا چند سال پس از کاشت  احساس درد می‌کنید ، می‌تواند به علت یکی از این عوامل باشد:

 • عفونت
 • مصرف دخانیات
 • دندان قروچه
 • نبود استخوان در فک
 • نبود بافت لثه در آن قسمت
 • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
انتخاب دندانپزشک مناسب

در انتخاب دندانپزشک مناسب دقت کنید.ئنمونه کارهای قبلی او را مشاهده کرده و‌ نظر بیماران دیگر را بپرسید. بعد از اتمام جراحی به توصیه و صحبت‌های پزشک خود عمل نمایید تا سلامت شما به مخاطره نیفتد.

عوارض سیگار کشیدن بعد از ایمپلنت

در این مقاله بررسی نمودیم که بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم. اگر شما فردی سیگاری هستید و قصد ایمپلنت دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که سیگار کشیدن به شدت بر روی این عمل تاثیر منفی دارد. بهتر است از یک هفته قبل عمل سیگار نکشید. زیرا ریسک عفونت آنتی بیوتیک در این صورت تشدید خواهد شد. پس از اتمام این پروسه تا دوماه بعد از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا در روند درمان و بهبودی شما اثر سو خواهد داشت و احساس درد شدید در ناحیه جراحی باعث رنجش شما خواهد گشت.

در این مقاله بررسی نمودیم که بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم. تیم کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق با بکارگیری کادر اداری و درمانی متعهد، متخصص، دقیق و آموزش دیده با حضور بهترین دندان پزشکان ماهر و با تجربه آماده خدمات رسانی با بهترین کیفیت به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر در زمینه هزینه‌های درمان، خدمات مجموعه و غیره می‌توانید از سه روش مراجعه به سایت ستاره شرق، تماس با مجموعه و یا ارتباط با پزشک از طریق واتساپ اقدام نمایید.برای کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت کلینیک ستاره شرق مراجعه کرده و یا به شماره تلفن مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button