بهترین درمان درد دندان بعد از تراشیدن، فوری و موثر

سریع ترین روش سفید شدن دندان
سریع ترین روش سفید شدن دندان را بشناسید
خرداد ۱۹, ۱۴۰۱
درمان دندان درد در بارداری
درمان سریع دندان درد در بارداری را بشناسید
خرداد ۱۹, ۱۴۰۱
نمایش همه

بهترین درمان درد دندان بعد از تراشیدن، فوری و موثر

بهترین درمان درد دندان

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره بهترین درمان درد دندان

تراشیدن دندان بخشی از مینای طبیعی را از بین می‌برد. با این حال، برخلاف ناخن یا پوست، هنگامی‌که مینای دندان از بین رفت، دیگر رشد نخواهد کرد.
مینا به عنوان یک لایه سخت و محافظ در اطراف پالپ و اعصاب دندان عمل می‌کند. برداشتن این جزء مهم دندان می‌تواند منجر به درد دائمی شود تا زمانی که کار ترمیمی بر روی آن انجام شود.
ضربان دردناک در دندان‌ها و لثه‌ها ممکن است نشانه‌ای از تجربه دندان درد باشد. در حالت ایده آل، مراجعه به دندان‌پزشک برای معاینه کامل باید اولویت شما باشد. با این حال، مواقعی وجود دارد که گرفتن وقت ملاقات ممکن نیست، و دانستن بهترین درمان درد دندان بعد از تراشیدن فوری و مؤثر و استفاده از یک درمان خانگی برای تسکین کوتاه مدت بهترین کار است.

شستن دهان با آب نمک

شستن دهان با آب نمک گرم به شل شدن مواد باقی‌مانده در حفره‌ها یا بین دندان‌ها کمک می‌کند. همچنین ممکن است باعث کاهش تورم ناحیه اطراف دندان بعد از تراشیدن شده و سرعت بهبودی را تقویت می‌کند و درنتیجه درد را تسکین می‌دهد .
برای شستشوی دهان با آب نمک می‌توان ۱ قاشق چای‌خوری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کرد و قبل از تف کردن به مدت ۳۰ ثانیه در دهان بچرخانید. این فرآیند را می‌توان هرچند وقت یک‌بار که لازم است تکرار کرد.

داروهای مسکن

ایبوپروفن و پاراستامول تسکین دندان درد، کمک به آرام کردن علائم و کاهش درد. این داروها برای تسکین درد خفیف تا متوسط ​​عمل می‌کنند. ایبوپروفن همچنین التهاب و تورم را کاهش می‌دهد.
داروهای بدون نسخه، مانند استامینوفن و ایبوپروفن، می‌توانند به طور موقت و فوری درمان درد دندان بعد از تراشیدن باشد و درد دندان را تسکین دهند.
البته آسپرین نباید به کودکان زیر ۱۶ سال داده شود.

کمپرس سرد یا کیسه یخ

کمپرس سرد یا کیسه یخ می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند، به خصوص اگر دندان درد به دلیل آسیب یا تورم لثه باشد. فرد می‌تواند سعی کند کیسه یخ یا کیسه‌ای از یک میوه یخ‌زده را به مدت چند دقیقه در سمت خارج از گونه بالای دندان دردناک نگه دارد.
از درمان به روش کمپرس سرد یا کیسه یخ می‌توان به عنوان مؤثرترین درمان درد دندان بعد از تراشیدن یاد کرد زیرا عروق خونی را منقبض می‌کند و جریان خون را به ناحیه آسیب‌دیده کاهش می‌دهد. این به بی‌حس شدن درد و کاهش تورم و التهاب کمک می‌کند.

cold compress or ice pack - بهترین درمان درد دندان بعد از تراشیدن، فوری و موثر

شستشو با پر اکسید هیدروژن

شستشو با محلول پر اکسید هیدروژن یک دهان‌شویه آنتی باکتریال مؤثر برای درمان درد دندان بعد از تراشیدن است به‌خصوص اگر دندان درد ناشی از عفونت باشد.
پر اکسید هیدروژن در صورت بلعیدن خطرناک است، بنابراین هنگام شستشو باید بسیار مراقب باشید.
باید آن را در قسمت‌های مساوی پر اکسید هیدروژن ۳ درصد و آب مخلوط کرده و حدود ۳۰ ثانیه در دهان بچرخانید. پس از بیرون ریختن آن، دهان باید چندین بار با آب معمولی شسته شود.
شستشوی پر اکسید هیدروژن هرگز نباید بلعیده شود و این دارو برای کودکان توصیه نمی‌شود.

میخک

میخک یک ادویه بومی جزایر مالوکو در اندونزی است. آنها حاوی اوژنول هستند، یک ترکیب شیمیایی که به عنوان یک بی حس کننده طبیعی عمل می کند.
میخک نیز دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است که می تواند به مبارزه با عفونت دندان و لثه کمک کند.
فرد می‌تواند پنبه‌ای کوچک را با روغن میخک آغشته کند و آن را روی ناحیه آسیب‌دیده دندان دردناک بمالد.
میخک کامل خشک نیز می تواند استفاده شود. یک میخک کامل را به آرامی بجوید تا روغن آن آزاد شود و تا ۳۰ دقیقه روی دندان آسیب دیده نگه دارید.

چای نعناع فلفلی

مانند میخک، نعناع فلفلی دارای خواص بی‌حسی است که می‌تواند دندان درد را تسکین دهد. منتول که به نعناع طعم و بوی نعناع می‌دهد، همچنین به‌عنوان ضد باکتری شناخته شده است. یک قاشق چای‌خوری برگ نعناع خشک را می‌توان در یک فنجان آب جوش ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه دم کرد. پس از خنک شدن، می‌توان آن را در دهان چرخانده و سپس بیرون انداخت یا قورت داد.
همچنین می‌توان از چای کیسه‌ای کمی گرم و مرطوب استفاده کرد و برای چند دقیقه روی دندان نگه داشت تا درد کاهش یابد. چند قطره روغن نعناع فلفلی را روی یک گلوله پنبه نیز می‌توان به عنوان یک درمان موقت روی دندان آسیب‌دیده قرار داد.

حرف آخر

این درمان‌های خانگی فقط برای تسکین درد دندان بعد از تراشیدن هستند. هنگامی‌که دندان درد بیش از یک یا دو روز طول کشید، باید فوراً به دنبال درمان از دندان‌پزشک باشید.
اگر درد دندان بلافاصله درمان نشود، ممکن است منجر به مشکلات جدی‌تری مانند بیماری لثه یا آبسه دندان شود. آبسه زمانی ایجاد می‌شود که باکتری‌ها درونی‌ترین بخش دندان به نام پالپ دندان را آلوده کنند. اگر در مورد درد دندان خود نگرانی دارید، در تماس با کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق تردید نکنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonتماس با: 02177555220 ستاره شرق