ایمپلنت کره ای cis
همه چیز درباره ایمپلنت کره ای cis
اردیبهشت ۵, ۱۴۰۱
ایمپلنت یک روزه چگونه انجام می‌شود؟
ایمپلنت یک روزه شرق تهران با بهترین متریال
اردیبهشت ۵, ۱۴۰۱
نمایش همه

همه چیز درباره ایمپلنت دندان‌های عقب

ایمپلنت دندان‌های عقب

بررسی ایمپلنت دندان‌های عقب

اگر یک دندان آسیاب از دست رفته زندگی را برای شما دشوار می‌کند، ممکن است بخواهید ایمپلنت دندان‌های عقب را در نظر بگیرید.
یک ایمپلنت باکیفیت خوب می‌تواند جایگزین دندان عقب ازدست‌رفته به‌طور دائمی شود و شما را قادر می‌سازد بدون مشکل غذا بخورید و صحبت کنید و به شما در حفظ سلامت دهان و دندان در طولانی مدت کمک می‌کند.
امیدواریم با بیان همه چیز درباره ایمپلنت دندان‌های عقب به شما انگیزه دهیم که لبخند خود را پس بگیرید.

عملکرد دندان‌های عقب یا مولر چیست؟

مولرها دندان‌های پهن و صافی هستند که در پشت دهان قرار دارند. هنگام غذا خوردن، دندان‌های آسیاب به خرد کردن، آسیاب کردن و له کردن غذا کمک می‌کنند تا بلع آن آسان‌تر باشد.
همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، اگر دندان‌های آسیاب را از دست بدهید، جویدن غذاها بسیار دشوارتر است. خوردن سبزیجات، میوه‌ها و سایر غذاهای ترد یا سفت ممکن است دشوار باشد.
رژیم غذایی نرم ممکن است به سادگی با توجه به محدودیت‌های شما در جویدن ضروری باشد. به همین دلیل است که گزینه‌های جایگزین در این موارد بسیار مهم هستند.

عواقب عدم تعویض دندان‌های عقب

برای بزرگ‌سالان معمولاً به دلیل بیماری لثه، پوسیدگی دندان یا آسیب، دندان‌های عقب خود را از دست می‌دهند.
ازآنجایی‌که دندان‌های آسیاب پشتی روی ظاهر کلی لبخند شما تأثیر نمی‌گذارد، ممکن است وسوسه شوید که از تعویض آن صرف‌نظر کنید. اما باید بدانید که از دست دادن یک دندان، حتی یک دندان، می‌تواند آسیب شدید و دائمی به کل دهان شما وارد کند.
وقتی دندان آسیاب پشتی را از دست می‌دهید، دندان‌های اطراف آن نیز نهفته می‌شوند زیرا ساختار و تکیه‌گاه اطراف را از دست می‌دهند. متأسفانه، این باعث می‌شود که سایر دندان‌های عقب شما جابجا شوند.
درست مانند درختان که به‌طور طبیعی به سمت نور خورشید رشد می‌کنند، دندان‌ها نیز به‌طور طبیعی به سمت فضای خالی تغییر می‌کنند. مگر اینکه جای خالی مولر ازدست‌رفته شما با پروتز یا ایمپلنت پر شود، دندان‌های اطراف می‌توانند جابجا شده و نامرتب شوند.
نامرتبی دندان‌ها همچنین خطر پوسیدگی دندان، بیماری لثه، مشکلات انسداد و از دست دادن دندان اضافی را افزایش می‌دهند. همچنین در جویدن غذا و صحبت کردن با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد. این‌ها مسائل جدی هستند که نباید نادیده گرفته شوند. هر چه بیشتر برای رسیدگی به دندان عقب ازدست‌رفته صبر کنید، عواقب آن بدتر می‌شود و همچنین ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

rear teeth implants 1 - همه چیز درباره ایمپلنت دندان‌های عقب

درباره ایمپلنت‌های دندانی

ایمپلنت‌های دندانی ریشه‌های مصنوعی دندانی هستند که با جراحی به استخوان فک شما متصل می‌شوند.
هنگامی‌که ایمپلنت‌های دندانی در جای خود قرار می‌گیرند، درست مانند ریشه‌های دندان طبیعی عمل می‌کنند.
ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند تاج‌ها، پل‌ها و حتی پروتزهای کامل را پشتیبانی کنند. به این ترتیب بیماران زیبایی لبخند بهبود یافته و توانایی آن‌ها را برای خوردن غذاها به حالت عادی قبل از دست دادن دندان بازیابی می‌کند.
روند کلی درمان چندین ماه زمان نیاز دارد زیرا ایمپلنت دندان باید با استخوان فک ترکیب شود.
کاندیدای مناسب برای ایمپلنت دندان افرادی هستند که یک دندان یا چندین دندان از دست داده اند و تراکم استخوان کافی در ناحیه شکاف دندان دارند. آنها باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و بتوانند جراحی دهان را بدون اینکه بعد از عمل دچار مشکلات سلامتی شدید شوند، تحمل کنند.

روش کاشت ایمپلنت دندان‌های عقب

ایمپلنت دندان می تواند بهترین گزینه برای دندان های از دست رفته باشد. استخوان اطراف با سطح تیتانیوم ایمپلنت ارتباطی ایجاد می کند که به ایمپلنت اجازه می دهد به طبیعی ترین روشی که ریشه دندان طبیعی انجام می دهد عمل کند. بنابراین، روکشی از ایمپلنت پشتیبانی می‌کند، برای دندان‌های آسیاب عقب پایدارتر و کاربردی‌تر خواهد بود.
برای نصب موفقیت‌آمیز ایمپلنت‌های دندانی، باید فک بیمار استخوان کافی برای تشکیل یک پیوند محکم داشته باشد که برای نگهداری از آن مناسب باشد. اگر از دست دادن استخوان رخ دهد، ایمپلنت دندان ممکن است قبل از زمان از کار بیفتد. بنابراین، همیشه پیشنهاد می کنم که کاشت ایمپلنت دندان را در اسرع وقت دنبال کنید.

حرف آخر

ممکن است بتوانید با ایمپلنت دندان‌های عقب از دست رفته را دندان ترمیم کنید. و در صورت بروز مشکل از دست دادن استخوان، پیوند استخوان می‌تواند به شما برای دسترسی به این درمان کمک کند. می‌توانید با یکی از جراحان دهان ما در کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق ارزیابی کنید تا درباره گزینه‌های درمانی خود برای از دست دادن دندان بیشتر بدانید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button