همه چیز درباره مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت

ایمپلنت نئودنت
همه چیز درباره ایمپلنت نئودنت
مرداد ۱, ۱۴۰۰
ایمپلنت
ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی | به همراه نظرات
مرداد ۱, ۱۴۰۰
نمایش همه

همه چیز درباره مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت

سینوس لیفت

بررسی مراحل مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت

ایمپلنت و سینوس لیفت عمل جراحی برای کاشت دندان هستند. مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت موجب تسریع در روند بهبودی خواهد شد. زمانی که دندان فک بالا کشیده می‌شود، سینوس رشد می‌کند و استخوان فک برای کاشت ایمپلنت کم می‌شود‌. در این شرایط باید با جراحی سینوس لیفت و تزریق استخوان در محل، شرایط را برای کاشت مهیا کرد.

جراحی سینوس لیفت چیست؟

این جراحی به دو صورت سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته انجام می‌شود. این عمل برای پیوند استخوان جهت ایمپلنت در فک بالا استفاده می‌شود.

تفاوت سینوس باز و سینوس بسته

اگر نیاز باشد تا ارتفاع استخوان بیشتر شود، جراحی سینوس لیفت به شکل بسته خواهد بود. مشکلات بعد از عمل این روش کمتر است. سینوس لیفت باز برای افزایش ضخامت و ارتفاع انجام می‌شود. مشکلات این عمل بیشتر اما در بلند مدت نتیجه آن بسیار خوب خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت

۱-تا یک هفته بعد از عمل سینوس لیفت نباید اجسام سنگین را بلند کنید.
۲-استفاده از دهان شویه ضروری است.
۳-در صورت داشتن درد دکتر برای شما مسکن تجویز خواهد کرد.
۴-در این مدت از فین کردن خودداری کنید.
۵-آنتی بیوتیک و داروهای تجویز شده توسط پزشک را مطابق با دستور او مصرف نمایید.
۶-به دلیل تحریک سینوس ممکن است در روز نخست در گلو و بینی خود طعم و بوی خون احساس کنید.
۷-از کمپرس یخ برای تسکین درد و بهبود کبودی و تورم استفاده نمایید.

sinus lift 1 - همه چیز درباره مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت

عوارض سینوس لیفت

این عمل نیز مانند دیگر عمل‌ها ممکن است دارای عوارض کوتاه مدتی باشد. از همین رو جای نگرانی نداشته و با مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت می‌توانید این عوارض را به مرور زمان برطرف کنید.
یکی از عوارض مهم آن، کبودی و تورم زیر چشم‌ها است. این مشکل نگران کننده نیست و علت رخ دادن آن آسیبی است که در حین عمل به عروق خونی وارد می‌شود. با استفاده از کمپرس یخ می‌توان این عارضه را در کمترین زمان برطرف نمود.
عفونت از دیگر عوارض‌های آن است. با جراحی سینوس لیفت و ایمپلنت هم مانند دیگر جراحی‌ها، ممکن است دچار عفونت شوید که با مصرف آنتی بیوتیک می‌توانید بهبود پیدا کنید.
کبود شدن و تغییر رنگ پس از لیفت سینوسی در برخی موارد در ناحیه‌ای که پیوند انجام شده کاملا طبیعی است. اما معمولا طی دو هفته تا یک ماه به طور کامل برطرف می‌شود. اگر دو ماه از عمل جراحی لیفت و ایمپلنت شما گذشته باشد و همچنان سفتی و کبودی روی گونه‌ها احساس شود، برای دو عمل جراحی مناسب نبوده‌اید. همچنین ممکن است پس از جراحی مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت را به خوبی رعایت نکرده باشید.

معمولا قبل از کاشت ایمپلنت ، عمل جراحی لیفت سینوس را انجام می‌دهند. مطالعات متعدد نشان می‌دهد که پیوند استتخوان حدود ۳ ماه طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابد. از آنجا که قرار است پایه ایمپلنت در فک کاشته شود، بهتر است ابتدا پیوند بهبود پیدا کند و سپس پایه تیتانیوم را کاشت. علاوه بر این، شرایط دیگری نیز وجود دارد که در صورت تشخیص دندانپزشک نباید از لیفت سینوس و ایمپلنت دندانی استفاده کنید:

اگر عفونت در محل دندان از دست رفته وجود داشته باشد.
در صورتی که تصاویر و آزمایشات قبل از عمل ایمپلنت نشان دهند ثبات کافی برای کاشت پایه ایمپلنت با لیفت سینوس وجود ندارد.

نحوه عمل ایمپلنت و سینوس لیفت

همانطور که گفته شد سینوس لیفت نوعی عمل پیوند استخوان در فک بالاست. برای این عمل ابتدا برش کوچکی در لثه ایجاد و پس از مشاهده استخوان فک، در استخوان آن شکافی ایجاد خواهد شد. در این حالت پزشک به سینوس دسترسی پیدا خواهد کرد. سینوس فک بالا در دو سمت بینی قرار دارد. برای ایجاد شرایط مناسب جهت اجرای همزمان پیوند استخوان و کاشت ایمپلنت، دندانپزشک کمی سینوس را بالاتر می‌برد‌. گرفت استخوان بین سینوس و استخوان فک جای می‌گیرد تا سینوس کمی بالا رود. پس از جای گرفتن آن، پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار داده شده و لثه بخیه خواهد شد.

دوره نقاهت و عوارض جانبی

ممکن است عوارض متعددی پس از لیفت سینوس و جراحی ایمپلنت مشاهده شود، اما درد و ناراحتی زیادی وجود ندارد. شایع‌ترین عوارض شامل تورم در خط لثه ، احساس سوزش و خونریزی از لثه و یا بینی است. بعد از عمل جراحی لیفت سینوس و ایمپلنت در دوران نقاهت، باید از فین کردن خودداری کنید. دارویی برای از بین بردن عطسه تجویز می‌شود و همچنین برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک تجویز می‌شود. اسپری آب نمک برای شستشوی بینی توصیه می‌شود تا بینی همیشه مرطوب باشد و دهانشویه ضد میکروبی برای جلوگیری از عفونت لثه و دندان لازم است. تمام عوارض جانبی مانند کبودی، تورم، سوزش و درد باید دو هفته تا یک ماه پس از عمل به طور کامل از بین برود.
در این مقاله در رابطه با مراقبت‌های بعد از ایمپلنت و سینوس لیفت صحبت کردیم. تجهیزات مجموعه دندانپزشکی ایمپلنت ستاره شرق تهران، ، با دستگاه اتوکلاو، تحت فشار و دمای بالا استریل می‌شوند. در تمامی خدمات، از بهترین مواد اولیه بهره گرفته می‌شود، کادر درمانی این مجموعه در شرق تهران متخصص، کارکشته و کاملا متخصص در حوزه فعالیت خود می‌باشند.  برای دریافت اطلاعات کامل‌تر در زمینه هزینه‌های درمان، خدمات مجموعه و غیره می‌توانید از سه روش مراجعه به سایت کلینیک ستاره شرق، تماس با مجموعه و یا ارتباط با پزشک از طریق واتساپ اقدام نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Button
تماس با دندانپزشک در واتساپ