ایمپلنت دندان
واقعاً قیمت ایمپلنت دندان چقدر است!؟
مرداد ۲۷, ۱۴۰۰
بعد از ایمپلنت چه بخوریم؟
بعد از ایمپلنت چه بخوریم؟
مرداد ۲۷, ۱۴۰۰
نمایش همه

تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی!؟

ایمپلنت

بررسی کامل امپلنت خارجی و داخلی

جنس تمامی ایمپلنت‌ ها در همه جای دنیا تیتانیوم است. دلیل آن هم سازگاری این عنصر با بافت سلول‌های بدن است. اما اختلاف در نوع ایمپلنت‌هایی که هر پزشک توصیه می‌کند و اختلاف در هزینه‌های آن‌ها، به شرکت‌های تولید‌کنندۀ آن ایمپلنت‌ بستگی دارد. در دندانپزشکی هم مانند سایر علوم پزشکی اصول تئوریک ثابت است، ولی تکنیک‌ها و متریال‌ها هر روز دستخوش تغییراتی می‌شوند که دندان‌پزشک را به‌سوی روش‌هایی برای درمان‌های ایدئال سوق می‌دهد. اگر بخواهیم قیاسی عامیانه انجام دهیم، شرای تولید‌کنندۀ ایمپلنت مانند تولید‌کنندگان خودرو هستند. یعنی نوع جنس تولیدی آن‌هاست که با هم فرق می‌کند. در تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی هم همین قانون صدق می‌کند، اجناس ضعیف و اجناس قوی با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود است.

ایمپلنت ایرانی

با توجه به گسترش و تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی ؛ شرکت های سازنده ایمپلنت های دندانی در تلاش اند تا کیفیت و کارآیی ایمپلنت ها را با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های ساخت و مواد اولیه مرغوب افزایش دهند. در حال حاضر حدود ۶۰ کشور در جهان تکنولوژی ساخت ایمپلنت های دندانی را به دست آورده اند که خوشبختانه کشور ایران نیز یکی از آنها است. با وجود اینکه سازندگان ایمپلنت ایرانی ادعا می کنند کیفیت آنها با نمونه های اروپایی رقابت می کند اما طبق گفته متخصصین ایمپلنت ایرانی با محدودیت هایی از لحاظ سازگاری با شرایط فیزیکی بیماران مختلف وضعیت دهان و دندان آنها مواجهه‌اند و بهتر است بتوانند ایمپلنت‌های دقیق تر، ظریف تر، زیباتر و سازگارتر با پروفایل Emergency افراد باشند تولید کنند، تا استقبال از ایمپلنت ایرانی با توجه به قیمت مقرون به صرفه آن بیشتر شود.
البته ایمپلنت ایرانی با رعایت الزامات FDA شامل داشتن کیفیت قابل قبول و دوام و طول عمر مناسب توانسته است تاییدیه سازمان غذا و دارو را دریافت نماید. تاکنون سه شرکت ایرانی توانسته اند با تکیه بر تکنولوژی های جدید طبق استاندارد های بین المللی با استفاده از تجهیزاتی با دقت بالا و کیفیت قابل قبول ایمپلنت ایرانی تولید کنند.

ایمپلنت خارجی

سه جزء اصلی ایمپلنت ایرانی و خارجی دندان که شامل فیکسچر، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی می شود از جنس های مختلفی ساخته شده اند. پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر و اباتمنت معمولاً از جنس تیتانیوم و زیرکنیا هستند در صورتی که تاج دندان مصنوعی از جنس سرامیک یا پرسلین است. تمام این مواد اولیه بسیار گران هستند. به همین علت مواد اولیه، تکنولوژی ساخت و جنس مورد استفاده در کارخانه سازنده روی قیمت انواع ایمپلنت خارجی دندان تاثیر می گذارد.
در حال حاضر ایمپلنت ایرانی و خارجی دندانی در ۳ سطح، درجه ۱، درجه ۲ و درجه ۳ در کلینیک ها به بیماران پیشنهاد داده می شوند. بدیهی است کیفیت ایمپلنت دندان که در شرکت های سازنده مشهور دنیا مانند اشترومن یا زیمر تولید شده است بسیار بالاتر از کیفیت ایمپلنت ایرانی است.

implant 1 2 - تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی!؟

بهترین نوع ایمپلنت ایرانی و خارجی چیست؟

بیماران هنگام مراجعه به دکتر ایمپلنت دندان (پریو دنتیست) همواره به دنبال بهترین نوع ایمپلنت ایرانی و خارجی دندان می باشند. شاید دلیل اصلی این حساسیت، قیمت تمام شده ی بالای این درمان است. میزان موفقیت درمان دندان ایمپلنت همانند هر درمان پزشکی دیگری به عوامل متعددی نظیر دانش و مهارت متخصص کاشت ایمپلنت دندان (پریو دنتیست)، شرایط سلامت بیمار، مراقبت‌های پس از درمان و در ‌‌نهایت کیفیت جنس ایمپلنت ایرانی و خارجی مورد استفاده بستگی دارد. بنابراین همواره می بایستی علاوه بر تمرکز بر بهترین مارک ایمپلنت، تمام موارد ذکر شده مهم شمرده شده و مورد توجه قرارگیرند.

معروف ترین جنس ایمپلنت دندان کدام است؟

بیشتر ایمپلنت ایرانی و خارجی از فلز با کیفیتی به نام تیتانیوم ساخته می شوند. این فلز علاوه بر کیفیت بالا با بدن انسان سازگاری مناسبی دارد و می تواند برای این کار بسیار ایده آل باشد. تیتانیوم یک لایه ظریف بر روی سطح خود تولید می کند که از آن در برابر پوسیدگی محافظت می کند. این لایه در برابر اسید، ترکیبات نمک و اکسیژن مقاومت بالا دارد. علاوه بر این تیتانیوم ضد مغناطیسی بوده و هیچ گونه ضرری برای فرد ندارد. اصلی ترین دلیل استفاده از تیتانیوم این است که بدن انسان آن را به عنوان جسم خارجی پس نمی زند. تیتانیوم از سطوح مختلفی تشکیل شده است که شامل اسید H، اسپری پلاسما و پوشش هیدروکسی آپاتیت است. هیدروکسی آپاتیت ماده ای است که استخوان از آن ساخته می شود. این ماده در فرآیندی به نام اتصال زیستی به استخوان جوش می خورد.

و در آخر میتوانید مقرون به صرفه ترین قیمت ایمپلنت دندان را در کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق واقع در محدودۀ مرکزی شهر تهران پیدا کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Button
تماس با دندانپزشک در واتساپ