ایمپلنت برای افراد دیابتی
ایمپلنت برای افراد دیابتی و همه چیز درباره آن
آبان ۲۰, ۱۴۰۱
کشیدن دندان عقل در دوران شیردهی
کشیدن دندان عقل در دوران شیردهی؛ نکاتی که نمی‌دانستید
آبان ۲۰, ۱۴۰۱
نمایش همه

 همه چیز درباره دهانشویه مخصوص دیابتی ها

دهانشویه مخصوص دیابتی ها

 بررسی همه چیز درباره دهانشویه مخصوص دیابتی ها

بیماران دیابتی، به دلیل کاهش سطح گلبول قرمز در خون، به شدت در معرض بیماریهای دهان و دندان هستند. به همین علت است که مراجعه منظم به دندانپزشکی و مراقبت از بهداشت دهان و دندان برای این دسته از افراد حیاتی است. دهانشویه مخصوص دیابتی ها، یکی از راه‌های خوب برای پیش‌روی در مسیر مراقبت از بهداشت دهان است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیماری دیابت و ارتباط آن با بیماریهای دهان و همچنین دهانشویه مخصوص دیابتی ها، بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا قدم مثبتی در جهت حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندانهای خود بردارید و بهترین دندانپزشکی ارزان در شرق تهران را بشناسید.

 

  دیابت و بیماریهای دهان و دندان

همانطور که در ابتدای صحبتمان اشاره کردیم، سطح گلوکز در بیماران دیابتی تغییر خواهد کرد. همین مسئله است که خطر ابتلا به بیماریهای مرتبط با دهان و دندان و عفونت و پوسیدگی دندانها در این افراد در مقایسه با افراد غیر دیابتی، بسیار بیشتر خواهد بود. استفاده از دهانشویه مخصوص دیابتی ها، می‌تواند یک راه حل برای کنترل ابتلا به این بیماریها باشد، اما آنچه باید در نظر داشته باشید این حقیقت است که دهانشویه مخصوص دیابتی ها، به هیچ عنوان، یک راه حل قطعی نیست. حتی، استفاده از دهانشویه، بیش از نیاز و یا بدون مشورت دندانپزشک می‌تواند در افزایش بیماری دیابت، تاثیرگذار باشد.

 

لمینیت و کامپوزیت دندان

 

 آیا استفاده از دهانشویه برای افراد دیابتی ضروری است؟

استفاده از دهانشویه می‌تواند منجر به کاهش تولید نیتریت در دهان شود. همین مسئله در کاهش بوی بد دهان، کاهش تولید برفک دهان و دیگر موارد این چنین، کمک شایانی کند. اما طبق نظر محققان، افرادی که به صورت روزانه از دهانشویه استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند. بنابر همین مسئله، دارای اهمیت است که در صورت تشخیص دندانپزشک و نیاز به استفاده از دهانشویه برای بیماران دیابتی، حتما از انواع دهانشویه مخصوص دیابتی ها، استفاده نمایید.

 

دهانشویه مخصوص دیابتی ها چه ویژگیهایی دارد؟

دهانشویه مخصوص دیابتی ها، فاقد الکل، ترکیبات قندی و پاربن است. الکل می‌تواند برای بیماران مبتلا به دیابت بسیار خطرناک باشد. بنابراین، بهترین دهانشویه مخصوص دیابتی ها، دهانشویه‌ای است که فاقد الکل بوده و ترجیحاً از ترکیبات گیاهی تشکیل شده باشد. به طور کلی، اگر دارای بیماری دیابت هستید، بهتر است به جای استفاده از دهانشویه، جهت کنترل بهداشت دندانها و دهان خود، از روشهای دیگر مانند: مسواک منظم، نخ دندان، شستشوی دهان و دندانها با آب نمک رقیق، بهره‌مند شوید.

features of mouthwash for diabetics -  همه چیز درباره دهانشویه مخصوص دیابتی ها

ویژگی دهانشویه مخصوص دیابتی ها

 اهمیت مراجعه منظم به دندانپزشک برای بیماران دیابتی

همانطور که پیش‌تر در ابتدای صحبتمان اشاره کردیم، بیماران دیابتی، به دلیل کاهش میزان گلوکز داخل خون، به شدت در معرض بیماریهای دهان و دندان قرار خواهند گرفت. این افراد به سرعت دچار پوسیدگی در دندانهای خود شده و عفونتهای دهانی در بدن آنها به شدت افزایش خواهد یافت. به همین جهت است که استفاده از دهانشویه مخصوص دیابتی ها و همچنین کنترل بهداشت و سلامت دهان و دندان برای این افراد به این میزان حیاتی است. بیماران دیابتی برای کنترل بهداشت و سلامت دندانهای خود موظف هستند تا حداقل هر شش ماه یک بار به منظور کنترل سلامت دندانها، به دندانپزشک مراجعه کنند.

 

ستاره شرق، بهترین کلینیک دندانپزشکی برای بیماران دیابتی

میزان مهارت، تخصص و تجربه دندانپزشک و همچنین مواد اولیه مورد استفاده و تکنولوژی دستگاه‌های دندانپزشکی، برای بیماران دیابتی بسیار حیاتی‌تر و دارای اهمیت بسیار بیشتر است. به همین جهت، اگر دارای این بیماری هستید و قصد انتخاب یک دندانپزشک دارید و همچنین نیاز به مشورت در مورد استفاده یا عدم استفاده از دهانشویه مخصوص دیابتی ها را دارید، بهتر است برای انتخاب بهترین دندانپزشک، دست به تحقیق و بررسی بزنید.

در این راستا، کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق واقع در محدوده شرق تهران را به شما معرفی می‌کنیم. ستاره شرق از کادری مجرب تشکیل شده که با استفاده از مواد اولیه درجه یک و با بهره گیری از بهترین مواد اولیه، به ارائه خدمات به بیماران خود می‌پردازد. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نموده و یا جهت برقراری ارتباط مستقیم با کلینیک، تماس حاصل فرمایید. کلینیک ستاره شرق برای ساختن لبخندی زیبا، همراه شما است.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان