پوسیدگی دندان
راهنمای کامل تشخیص پوسیدگی دندان در خانه
تیر ۲۳, ۱۴۰۰
دندان خراب
چگونه دندان خراب را تشخیص دهیم؟
تیر ۲۳, ۱۴۰۰
نمایش همه

معایب ایمپلنت یک‌روزه که باید بدانید!؟

ایمپلنت

معایب ایمپلنت یک‌ روزه چیست؟

ایمپلنت یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته و بستن فاصله میان دندان‌ها به حساب می‌آید، اما یکی از بزرگ‌ترین معایبی که این روش دارد، طول درمان طولانی مدت می‌باشد. ایمپلنت یک روزه برای حل این مشکل به وجود آمد و به سرعت توانست به محبوبیت در میان مردم برسد. در این روش درمانی، جای خالی دندان، در یک روز با پایه ایمپلنت و تاج دندانی پر می‌شود. به طوری که گویا دندانی از دست نداده‌اید. یکی از معایب ایمپلنت یک روزه هزینه بیشتری آن، نسبت به ایمپلنت‌های معمولی دارد، اما روش مناسب‌تری برای افرادی است که نمی‌توانند بازه زمانی ۴ الی ۹ ماه را منتظر بمانند تا ایمپلنت جایگزین دندان از دست رفته‌شان شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ایمپلنت یک روزه، مزایای آن، مراحل انجام آن و همچنین هزینه انجام این ایمپلنت با شما در میان بگذاریم.

ایمپلنت یک‌روزه چیست؟

ایمپلنت یک‌روزه (فوری) به عنوان یکی از جدیدترین تکنیک های دندان پزشکی معرفی می‌شود. ایمپلنت فوری یک جایگزین بسیار خوب برای دندان هایی است که از بین رفته اند. ایمپلنت فوری یکی از روش هایی است که هر روزه به محبوبیت آن افزوده می‌شود و بسیار رواج پیدا کرده است. از ایمپلنت فوری بیشتر برای دندان های جلوی فک انجام می‌شود. تصمیم گیری در مورد بکار بردن ایمپلنت فوری شاید کمی مشکل به نظر برسد اما این روش مزایای فراوانی دارد که می‌توان آن را یک انتخاب بدون پشیمانی در نظر گرفت. ایمپلنت فوری روشی جدید در درمان های دندانپزشکی است که امروزه بسیار پرطرفدار شده است و بهترین روش برای جایگزینی دندان های جلو است. جنس ایمپلنت فوری تیتانیوم و یا مشتقات آن است و به شکل پایه دندان درون فک جای‌گذاری می شود. هدف از این پایه نگهداری تاج دندان است و به عبارتی کاربرد به‌عنوان همان ریشه دندان طبیعی می باشد. فلز تیتانیوم بکار رفته در ایمپلنت اصولا باید چند ماه در استخوان فک بماند تا با استخوان به خوبی جوش بخورد و در مرحله بعد تاج دندان به روی آن متصل خواهد شد. درست است که شاید قیمت ایمپلنت یک روزه از قیمت ایمپلنت دندان که به صورت تخصصی کاشته میشود، کمتر باشد اما مهمترین نکته در کاشت ایمپلنت کیفیت است نه صرفا قیمت ارزان.

implant 1 - معایب ایمپلنت یک‌روزه که باید بدانید!؟

معایب ایمپلنت یک‌روزه

یکی از معایب ایمپلنت یک‌روزه این است که نمی‌تواند میانبری برای دندان ایجاد کند که روند ادغام استخوان به ایمپلنت را دور بزند. این امر هنوز باید اتفاق بیفتد و نمی‌توان آن را تسریع کرد زیرا بدن برای تولید سلول‌های استخوانی جدیدی که محکم کاشت را در محل خود نگه‌داشته باشد، به زمان نیاز دارد. مطابقت بیمار برای اطمینان از عدم جابجایی ایمپلنت‌های دندانی در یک دوره بهبودی، که ممکن است بین سه تا شش ماه باشد، بسیار حیاتی است. در طول این مدت، اغلب لازم است که بیماران از یک رژیم غذایی ملایم پیروی کنند، از غذاهای مخصوصاً سخت یا ترد مانند هویج یا بادام پرهیز کنند. این می‌تواند ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی ادامه یابد.
دیگر معایب ایمپلنت یک‌روزه حرکت آن‌ها در صورت عدم رعایت رژیم غذایی نرم‌تر است و، بر یکپارچه‌سازی تأثیر منفی بگذارد و خطر شکست درمان را افزایش دهد اگرچه این روش درمانی برای همه مناسب نیس ، اما مزایای عاطفی بالقوه‌ای که برای بیمارانی که در همان روز بعد از کشیدن دندان از ایمپلنت دندان استفاده می‌کنند، نباید نادیده گرفته شود. بااین‌حال، روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری فرایندی سخت و تخصصی است و نیازمند مهارت بالا برای گرفتن نتیجه نهایی مطلوب است از این‌رو یکی دیگر از معایب ایمپلنت یک‌روزه پیدا کردن دندان‌پزشک ماهر در این زمینه است.

در صورتی که نیاز به کاشت ایمپلنت دارید توصیه ما این است که خدمات کاشت ایمپلنت از جمله ایمپلنت کره ای را در کلینیک هایی انجام دهید که علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، به طور تخصصی کاشت ایمپلنت را نیز انجام میدهند و مجهز هستند.

چه کسانی کاندید ایمپلنت یک‌روزه دندان هستند؟

اگر فکر می‌کنید که ممکن است بخواهید ایمپلنت یک روزه انجام شود، نیاز است که با دندانپزشک خود در این مورد مشورت کنید تا ببیند آیا شما کاندید مناسبی برای این مورد هستید یا خیر، آنها احتمالا از طریق یک فرایند غربالگری کاملا دقیق پی می‌برند که شما می‌توانید این کار را انجام دهید یا خیر. شما باید از سلامت دهان و دندان و سلامت جسمی خوبی برخوردار باشید، این به این معنی است که اگر شما سیگار می‌کشید، بیماری خود ایمنی دارید، مسائل و مشکلات بهداشتی یا بیماری مزمن دارید، شما نمی‌توانید ایمپلنت یک روزه انجام دهید. همچنین، اگر از دندان قروچه در خواب (سایش دندان‌ها ) یا فشار دادن دندان‌ها رنج می‌برید، ایمپلنت یک روزه ممکن است برای شما مناسب نباشد، زیرا این موارد می‌تواند تاثیرات دراز مدتی بر درمان ایمپلنت داشته باشند. بله، گاهی اوقات، علیرغم بهداشت و سلامتی شما، ایمپلنت‌ها ناموفق بوده و از بین می‌روند (حدود ۵ درصد از موارد در طول یک دوره ۲۰ ساله). اما برای کمک به موفقیت ایمپلنت می‌توانید هر کاری انجام دهید. به کمک جراحی ایمپلنت را خارج کنید.برای کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت کلینیک ستاره شرق مراجعه کرده و یا به شماره تلفن مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Button
تماس با دندانپزشک در واتساپ