معایب جرم گیری دندان که نمیخواهند بدانید

همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان
همه چیز درباره انواع جرم گیری دندان
مرداد ۱۴, ۱۴۰۱
همه چیز درباره ایمپلنت ایرانی اویتا
همه چیز درباره ایمپلنت ایرانی اویتا
مرداد ۱۴, ۱۴۰۱
نمایش همه

معایب جرم گیری دندان که نمیخواهند بدانید

disadvantages of dental scaling that they dont want you to know - معایب جرم گیری دندان که نمیخواهند بدانید

بررسی معایب جرم گیری دندان

جرم گیری دندان، یک روش درمانی ساده برای خلاص شدن از پلاکت های و باکتریهای دندانی است که توسط دندانپزشکان بسیاری به صورت روزانه انجام می‌شود. این روش درمانی، انواع متنوعی دارد که هر کدام از روشهای آن به یک منظور و برای حفظ سلامت دندانها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مسئله اینجاست درست همانند هر خدمات دندانپزشکی با ماهیت زیبایی دیگر، جرم گیری دندان نیز دارای معایبی است که در بیشتر موارد به آنها پرداخته نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز در مورد معایب جرم گیری دندان که بسیاری از دندانپزشکان نمی‌خواهند بدانید، صحبت کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با معایب جرم گیری دندان و راه‌های مقابله با آنها آشنا شوید.

معایب جرم گیری دندان

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، معایب جرم گیری دندان جزو آن دسته مواردی است که در بسیاری از موارد به آن پرداخته نمی‌شود و گاهی هم با دانش کم به اشتباه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به طور کلی معایب جرم گیری دندان را می‌توانیم در سه مورد خلاصه کنیم؛ به طوری که همین سه مورد هم تحت شرایط به خصوصی قابل حذف شدن خواهند بود.

 ایجاد در حساسیت دندان

یکی از مهم‌ترین معایب دندان که می‌تواند منجر به بروز ناراحتی و اذیت برای شما شود، ایجاد حساسیت دندانی است. اگر جرم گیری دندان با عمق درست انجام نشود و برای آن از تجهیزات قدیمی استفاده گردد و به علاوه دندانپزشک از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشد، ایجاد حساسیت دندانی، یکی از معایب جرم گیری دندان خواهد بود.

 آسیب به مینای دندان

مهم‌ترین معایب جرم گیری دندان که بسیاری از دندانپزشک با تجربه کم و بدون تخصص نمی‌خواهند بدانید، همین آسیب به مینای دندان است. انجام تمامی مراحل جرم گیری دندان از تشخیص درمان تا انتخاب روش درمان و اجرای آن، همگی باید حتماً توسط یک متخصص انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است به مینای دندانهای شما آسیب جدی وارد گردد.

بروز التهاب لثه

یکی دیگر از معایب جرم گیری دندان که احتمال بروز آن بیش از دیگر موارد است، التهاب لثه است. این مسئله در انواع جرم گیری عمیق دندان محتمل‌تر است. در بیشتر موارد، التهاب لثه پس از گذشت چند روز از انجام جرم گیری دندان، برطرف خواهد شد. اما در صورتی که دندانپزشک شما از تخصص کافی برخوردار نبوده و به لثه‌هایتان آسیب بزند، بروز التهاب لثه، می‌تواند مشکل ساز باشد.

disadvantages of dental scaling that they dont want you to know2 - معایب جرم گیری دندان که نمیخواهند بدانید

چه چیزی باعث بروز معایب جرم گیری دندان خواهد شد؟

تنها موردی که می‌تواند تمامی معایب جرم گیری دندان را از بین ببرد، تخصص و تجربه دندانپزشک مورد نظر شما است. تشخیص درست، انتخاب بهترین روش درمان، بهره گرفتن دقیق از تجهیزات جرم گیری دندان، جرم گیری به اندازه و موارد مشابه دیگر همه و همه توسط دندانپزشک انجام می‌شوند. این موارد ذکر شده میزان رضایت از نتیجه نهایی جرم گیری دندان را تعیین کرده و منجر به بروز یا جلوگیری از بروز معایب جرم گیری دندان خواهد شد. بنابراین، مهم‌ترین کاری که برای جرم گیری دندانهای خود باید انجام دهید، تحقیق در مورد دندانپزشک و انتخاب بهترین دندانپزشک است.

 انتخاب درست دندانپزشک، تنها راه از بین بردن معایب جرم گیری دندان

علاوه بر دندانپزشک، تجهیزات مورد استفاده، بهره گرفتن از پولیش دندان برای جرم گیری، مواد مورد استفاده و غیره نیز می‌توانند معایب جرم گیری دندان را کنترل کنند. برای این منظور، بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران با تجهیزات به روز، مواد اولیه درجه یک و تیم دندانپزشکان مجرب و متخصص، کلینیک ستاره شرق را به شما معرفی می‌کنیم. ستاره شرق مجموعه‌ای است که تمامی خدمات دندانپزشکی از لمینیت دندان تا جرم گیری دندان، از کشیدن دندان عقل تا ایمپلنت دندان را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد معایب جرم گیری دندان، مراحل جرم گیری دندان، انواع جرم گیری دندان، قیمت جرم گیری دندان و غیره می‌توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید و یا برای اخذ نوبت حضوری و مراجعه به کلینیک می‌توانید از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button