راهنمای کامل تشخیص پوسیدگی دندان در خانه

انواع دندان
کاربرد انواع دندان ها که باید بدانید
تیر ۳, ۱۴۰۰
ایمپلنت
معایب ایمپلنت یک‌روزه که باید بدانید!؟
تیر ۳, ۱۴۰۰
نمایش همه

راهنمای کامل تشخیص پوسیدگی دندان در خانه

پوسیدگی دندان

چگونه در خانه پوسیدگی دندان را تشخیص دهیم

اگر تنها یکبار دندان درد را تجربه کرده باشید، متوجه شده‌اید چقدر می‌تواند اذیت کننده باشد. پوسیدگی دندان و به طور کلی دندان درد، علاوه بر مختل کردن روند عادی زندگی، برای سلامتی دهان، دندان و سایر اعضای بدن خطرناک خواهد بود. به همین علت، تشخیص پوسیدگی دندان در خانه در اوایل پیشروی پوسیدگی می‌تواند کمک کند تا درد کم‌تری را تجربه نموده و به علت روند درمان ساده‌تر، هزینه‌های کمتری نیز پرداخت نمایید. در این مقاله راهنمای کاملی جهت تشخیص پوسیدگی دندان در خانه در اختیارتان می‌گذاریم. با ما تا انتها همراه باشید تا پیش از پیشرفت آسیب دندان، بتوانید پیشگیری نمایید.

روش‌های تشخیص پوسیدگی دندان در خانه

به طور کلی، تشخیص پوسیدگی در مراحل اولیه کمی سخت بوده و تنها از طریق عکس‌های رادیوگرافی امکان پذیر است. اما پس از گذشت مدت زمانی، پوسیدگی در دندان پیشروی کرده و علائم ظاهری به مرور زمان نمایان خواهند شد. تشخیص پوسیدگی دندان در خانه پس از این مرحله امکان پذیر است. به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم برای چک آپ دندان‌های خود، هر شش ماه به دندانپزشک مراجعه کنید تا پوسیدگی‌ها حتی پیش از آغاز علائم ظاهری درمان شوند. این به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر داشتن دندان‌های سالم و دهانی خوشبو، هزینه‌های کمتری نیز جهت درمان پوسیدگی دندان هایتان، پرداخت نمایید. در صورتی که نیاز به سایر خدمات دندانپزشکی هم داشتید اصلا نگران نباشید چراکه بهترین قیمت ایمپلنت دندان و سایر خدمات را میتوانید از کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق دریافت نمایید.

علائم ظاهری برای تشخیص پوسیدگی دندان در خانه

اگر قصد تشخیص پوسیدگی دندان در خانه خود را دارید، به علائم ظاهری زیر توجه داشته باشید:
خونریزی لثه در هنگام مسواک زدن: خونریزی لثه، یکی از مهم‌ترین علائم جهت تشخیص پوسیدگی دندان ها در خانه است که باید به آن توجه نمایید.
تورم لثه: اگر دندان ها دچار آسیب شده باشند، حتی اگر به لحاظ ظاهری قابل رویت نباشند، به احتمال لثه‌ها متورم خواهند شد. توجه به تورم لثه‌ها، یکی از ساده‌ ترین روشها برای تشخیص پوسیدگی دندان در خانه است.
لک روی دندان‌ها: یکی از شایع‌ترین علائم ظاهری برای تشخیص پوسیدگی دندان در خانه، توجه به لک بر روی دندان‌ها است.
حساسیت به سرما و گرما: زمان خوردن چای داغ یا آب یخ دندان‌هایتان تیر می‌کشد؟ این مسئله، یکی از نشانه‌های پوسیدگی دندان است.

tooth decay 1 - راهنمای کامل تشخیص پوسیدگی دندان در خانه

علائم احتمالی دیگر جهت تشخیص پوسیدگی دندان در خانه

برخی از علائم برای تشخیص پوسیدگی دندان در خانه، ظاهری نبوده و شما باید به حالات خود توجه نمایید.
دندان درد زمان غذا خوردن: اگر در زمان غذا خوردن دندان درد دارید، به احتمال زیاد، دچار پوسیدگی دندان شده‌اید. اگر دندان شما پوسیده باشد، زمانی که غذا می‌خورید یا به آن دست می‌زنید، دندان درد خواهید داشت.
بوی بد دهان: یکی از مهم‌ترین علائم جهت تشخیص پوسیدگی دندان در خانه، بوی بد دهان است. بوی بد دهان خود را جدی بگیرید.
طعم تلخ دهان: احساس طعم تلخ در دهان نیز، یکی از علائم پوسیدگی دندان ‌ها محسوب می‌شود.
دندان درد دز زمان لندینگ هواپیما: اگر در زمان بلند شدن یا نشستن هواپیما دچار دندان درد می‌شوید، دچار پوسیدگی دندان هستید!

پس از تشخیص پوسیدگی دندان چه کنیم؟

زمانی که با کمک روش‌های پوسیدگی دندان در خانه متوجه شدید دندان پوسیده در دهان خود دارید، باید به پزشک مراجعه کنید تا در اولین فرصت در صدد درمان دندان و رفع پوسیدگی برآید چرا که شاید نیاز به درمان های بعدی از جمله کاشت ایمپلنت باشد که برای دریافت خدمات ایمپلنت شرق تهران میتوانید به کلینیک ستاره شرق مراجعه نمایید. اما تا زمانی که نوبت دندانپزشکی شما فرا برسد، توجه داشته باشید که توجه به بهداشت دندان‌ها مهم‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. بنابراین:
مرتب مسواک بزنید.
پس از هر وعدۀ غذایی حتماً نخ دندان بکشید.
از دهانشویه استفاده کنید.
پس از خوردن چای، شکلات و خوراکی‌های اسیدی، دندان‌های خود را حداقل با آب شستشو دهید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

همانطور که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم، به محض تشخیص پوسیدگی دندان در خانه، به دندانپزشک مراجعه نمایید تا پوسیدگی دندان‌هایتان را درمان کند. موفقیت در دمان‌های دندانپزشکی، ارتباط مستقیمی با مهارت دندانپزشک شما دارد. بنابراین در انتخاب دندانپزشکتان، حساسیت به خرج دهید. انتخاب کلینیک دندانپزشکی، انتخاب بهتری است، چرا که در این صورت می‌توانید رادیوگرافی را نیز در همان مجموعه انجام دهید. کلینیک ستاره شرق، واقع در خیابان شهید مدنی جنوبی، یکی از بهترین مراکز درمانی دندانپزشکی است که با کادر مجرب و متخصص خود و همچنین تجهیزات پیشرفته‌اش، می‌تواند در کمترین زمان و با کمترین هزینه، پوسیدگی دندان شما را درمان کند. برای کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت کلینیک ستاره شرق مراجعه کرده و یا به شماره تلفن مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button