شکستن دندان جلو از ریشه و همه چیز درباره آن

 همه چیز درباره دندان درد عفونی
 همه چیز درباره دندان درد عفونی
دی ۲۷, ۱۴۰۱
نمایش همه

 شکستن دندان جلو از ریشه و همه چیز درباره آن

 شکستن دندان جلو از ریشه و همه چیز درباره آن

 بررسی شکستن دندان جلو از ریشه و همه چیز درباره آن

دندان‌های ما، جدای از نقش موثری که در زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس ما دارند، می‌توانند تاثیر مستقیمی بر سطح کیفی زندگی و سلامت کلی ‌ما نیز داشته باشند. در میان همه ۳۲ دندانی که داریم، شکستن دندان جلو از ریشه می‌تواند بیشترین تاثیر را در زیبایی ظاهری ما داشته باشد. شکستن دندان جلو از ریشه می‌تواند به دلایل گوناگونی اتفاق افتد. در این مقاله قصد داریم همه چیز را درباره این نوع از شکستگی دندانی مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

برای اشنایی با ایمپلنت کره ای به سایت ستاره شرق مراجعه کنید.

  علل شکستن دندان جلو

دندان جلو، می‌تواند به دلایل گوناگونی بشکند. مهم‌ترین دلیل شکستن آن می‌تواند ورود ضربه باشد. به عنوان مثال در کودکان در هنگام بازی و در میان ورزشکاران فوتبال، بوکس و مانند این‌ها در زمین مسابقه، دندانهای جلو در معرض ضربه قرار گرفته و می‌شکنند.

پوسیدگی دندان، ورود فشار حرارتی و شکستن دندان جلو از ریشه، از دیگر دلایل شکستگی هستند که می‌توانند برای همه دندان‌ها، به خصوص دندانهای جلو اتفاق بیفتند. درمان هر کدام از شکستگی‌ها بسته به دلیل شکستن آنها متفاوت خواهد بود.

 

ایمپلنت دندان

 

  علل شکستن دندان جلو از ریشه

در صورتی که دندان به صورتی عمودی از لثه به سمت پایین و تا پایین‌ترین نقطه دندان اتفاق افتاده باشد، می‌توانیم بگوییم که شکستن دندان جلو از ریشه است. در این صورت تنها راه حلی که باقی خواهد ماند، کشیدن دندان و استفاده از روش‌های جایگزین کردن دندان از دست رفته مانند ایمپلنت است. در شکستن دندان جلو از ریشه، مهم‌ترین اقدام، خارج کردن ریشه آسیب دیده از داخل لثه است که تنها با خارج کردن دندان شکسته امکانپذیر خواهد شد. البته شرایط هر بیمار می‌تواند در شکستن دندان جلو از ریشه متفاوت بوده و بهترین روش درمان نیز با توجه به نظر دندانپزشک متخصص، متفاوت خواهد بود.

  جایگزین دندان شکسته چیست؟

در درمان شکستن دندان جلو از ریشه، همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم؛ بهترین  جایگزین دندان شکسته، کشیدن دندان آسیب دیده و استفاده از روش‌های نوین کاشت دندان مانند ایمپلنت است. در برخی موارد، می‌توان از روش بریج دندان یا روکش دندان نیز بهره گرفت. اما با توجه به نیازی که در استحکام دندان جلو به جهت جویدن و خورد کردن غذا وجود دارد، ایمپلنت دندان را می‌توان به عنوان بهترین جایگزین دندان شکسته جلو در نظر گرفت.

 

breaking the front tooth from the root and everything about it2 -  شکستن دندان جلو از ریشه و همه چیز درباره آن

 

 هزینه ترمیم دندان شکسته جلو چقدر است؟

دانستیم که علت شکستن دندان جلو از ریشه چیست و بهترین جایگزین دندان شکسته جلو چه خواهد بود. در چنین شرایطی، با توجه به نیاز بیمار در فرایند درمان، هزینه ترمیم دندان شکسته جلو، از فرد به فرد و از دندانپزشک به دندانپزشک متفاوت خواهد بود.

 چرا تخصص و مهارت دندانپزشک در درمان دندان شکسته اهمیت دارد؟

تشخیص بهترین روش درمان، اجرای درست تمامی مراحل، استفاده از مواد اولیه درجه یک در درمان دندان شکسته شده و بهره گیری از تکنولوژی روز، همه و همه به تخصص و مهارت دندانپزشک شما مرتبط خواهد شد. این مسئله در شکستن دندان جلو از ریشه می‌تواند بیش از پیش هم دارای اهمیت باشد، چرا که در زیبایی و اعتماد به نفس فرد، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب دندانپزشک خود، بیشترین میزان حساسیت و دقت را به خرج دهید.

 ستاره شرق | بهترین مرکز ترمیم دندان جلو شکسته از ریشه

اگر دچار شکستن دندان جلو از ریشه شده و به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی هستید، ستاره شرق می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این کلینیک تخصصی، از کادری مجرب شامل بهترین دندانپزشکان متخصص تشکیل شده و با استفاده از تجهیزات روز دندانپزشکی و با بهره گیری از مواد اولیه درجه یک، کلیه خدمات دندانپزشکی را برای شما ارائه خواهد داد.

جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد شکستن دندان جلو از ریشه خود، روش‌های درمان، هزینه ارائه خدمات و مشورت با دندانپزشک می‌تواند به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس، به صورت مستقیم با کلینیک در ارتباط باشید. ستاره شرق برای داشتنی لبخندی زیبا همراه شما خواهد بود.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button