آیا بریج دندان خوب است؟
آیا بریج دندان خوب است؟
خرداد ۷, ۱۴۰۱
ایمپلنت اشترومن سوئیس
همه چیز درباره ایمپلنت اشترومن سوئیس
خرداد ۷, ۱۴۰۱
نمایش همه

بلیچینگ دندان عصب کشی شده

بلیچینگ دندان عصب کشی شده

بلیچینگ دندان عصب کشی شده

بررسی بلیچینگ دندان عصب کشی شده

بلیچینگ دندان عصب کشی پروسه ای است که به لطف پیشرفت تکنولوژی راه حل محبوبی برای دندان های عصب کشی شده است. اما اگر بخواهیم در ابتدا به خود درمان عصب کشی بپردازیم باید این گونه گفت که عصب کشی یا درمان ریشه، یک روش متداول و رایج به منظور درمان دندانهایی است که پوسیدگی آنها به ریشه سرایت کرده است. عصب کشی دندان یک پروسه دندانی است که شامل برداشتن پالپ عفونی شده و تمیز کردن آن ناحیه و عفونت زدایی می شود تا از پیشرفت عفونت جلوگیری کند. یکی از بزرگترین مشکلات پس از عصب کشی دندان، تغییر رنگ آن است. بلیچینگ دندان عصب کشی شده، یک روش محبوب برای اصلاح رنگ دندان عصب کشی شده است.

بی رنگی یا تغییر رنگ دندان عصب کشی شده می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. اولا موادی که در طول درمان عصب کشی استفاده می شود از جمله گوتاپرچا می تواند به مرور زمان باعث ایجاد لکه شود. به علاوه حضور باقی مانده خون یا دیگر مسائل طبیعی در عصب کشی می تواند به بی رنگی دندان کمک کند. از این گذشته فاکتورهای بیرونی مانند سیگار کشیدن، مصرف غذاها و نوشیدنی های بخصوص و بهداشت ضعیف دندان می تواند مشکلات را بیشتر کند.

بلیچینگ که با عنوان سفیدکننده دندان هم شناخته می شود یک پروسه زیبایی دندان است که با هدف روشن کردن رنگ دندان ها انجام می شود. این پروسه شامل تجهیزات بلیچینگ می شود تا لکه ها و بی رنگی مینا و عاج دندان ها را از بین ببرد. از آن جایی که بلیچینگ دندان برای داشتن حالت طبیعی استفاده می شود به همین دلیل با پیشرفت تکنولوژی این امکان به وجود آمده است تا بلیچینگ دندان عصب کشی هم امکان پذیر شود.

دو تکنیک ابتدایی برای بلیچینگ دندان عصب کشی به کار برده می شود که شامل بلیچینگ داخلی و بلیچینگ خارجی می شود.

بلیچینگ داخلی: بلیچینگ داخلی بر روی دندان هایی به کار می رود که تحت درمان عصب کشی بوده و از داخل بی رنگ شده اند. این تکنیک شامل دسترسی به حفره پالپ از طریق حفره کوچکی در انتهای دندان می شود. بعد ماده بلیچینگ داخل حفره پالپ قرار گرفته و برای یک دوره خاص باقی می ماند. این پروسه ممکن است تکرار شود تا سایه خواسته شد محو گردد. بلیچینگ داخلی یک شیوه محتاطانه است تا از آسیب و از بین بردن ساختار سالم دندان جلوگیری کند.

بلیچینگ خارجی: بلیچینگ خارجی بر روی دندان عصب کشی شده ای انجام می شود که در سطح بیرونی دندان دارای لکه های قابل رویت است. این تکنیک شامل استفاده از ژل بلیچینگ بر روی سطح دندان به صورت مستقیم می باشد. مواد بلیچینگ با استفاده از نور یا لیزر تخصصی فعال می شود و روند سفید شدن دندان را افزایش می دهد. بلیچینگ خارجی معمولا روش سریعتری در مقایسه با بلیچینگ داخلی است و نتیجه موثری را فراهم می کند.

بلیچینگ دندان مزایای بی شماری برای بیماران دارد. اولا رنگ طبیعی و روشنایی دندان را ترمیم کرده و زیبایی کلی لبخند را افزایش می دهد. دوما اعتماد به نفس افراد را بالا برده و باعث می شود در روابط اجتماعی با اعتماد بیشتری ظاهر شوند. علاوه بر این بلیچینگ یک پروسه غیرتهاجمی است که نیازمند یک پروسه سنگین نیست و این باعث می شود تا برای بیماران گزینه مناسب و راحت تری باشد.

از این رو در این مقاله به بررسی همه چیز در مورد بلیچینگ دندان پرداخته‌ایم تا:

 • به طور کامل با روش درمان تغییر رنگ دندان عصب کشی شده آشنا شوید.
 • در مورد هزینه بلیچینگ دندان و رنگ روکش دندان بلیچ اطلاعات کسب کنید.
 • بخوانید که قبل و بعد از بلیچینگ دندان چه باید بکنید.
 • و در انتها،با بهترین مرکز برای بلیچینگ دندان عصب کشی شده آشنا شوید.

با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

درمان تغییر رنگ دندان عصب کشی شده | بلیچینگ دندان عصب کشی شده

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، یکی از مسائلی که احتمالاً پس از عصب کشی دندان با آن روبه‌رو خواهید شد، تغییر رنگ دندان عصب کشی شده است. علت این مسئله نیز کاملاً واضح است:
درمان ریشه می‌تواند عوامل حیات و جریان خون در این منطقه را از بین برده و در نتیجه منجر به تغییر رنگ دندان شود. در واقع دندان عصب کشی شده، یک دندان مرده است؛ به همین علت است که پس از مدت زمانی ممکن است تغییر رنگ دهد. بلیچینگ دندان عصب کشی شده، یک روش بسیار خوب برای درمان تغییر رنگ دندان عصب کشی شده است که توسط دندانپزشکان بسیاری انجام می‌شود.

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان، بسته به مسائل گوناگونی، متغیر خواهد بود. عواملی مانند:

 • برند مواد بلیچینگ مورد نظر
 • دندانپزشکی که انتخاب می‌کنید.
 • علت بلیچینگ دندان و غیره

می‌توانند هزینه بلیچینگ دندان را تغییر دهند. در مورد بلیچینگ دندان عصب کشی شده نیز به همین صورت خواهد بود و قیمت بسته به متغیرهای بسیاری تغییر خواهد کرد.

the cost of teeth bleaching - بلیچینگ دندان عصب کشی شده

چگونه دندان عصب کشی شده را سفید کنیم؟

رنگ روکش دندان بلیچ

برای انتخاب رنگ روکش دندان بلیچ، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 • توجه داشته باشید که رنگ مورد نظرتان، با رنگ دندانهای خودتان هم‌خوانی داشته باشد.
 • با توجه به فرم صورت، ابعاد دندانها و رنگ چشمهایتان اقدام به انتخاب رنگ روکش دندان بلیچ کنید.
 • برای بلیچینگ دندان عصب کشی شده، با توجه به تغییر رنگ تنها یک دندان، بهتر است دقیقاً هماهنگ با دیگر دندانهایتان دست به انتخاب بزنید.
 • فراموش نکنید که بلیچینگ دندان، یک روش دائمی نیست. بنابراین به زمانی که این رنگها از بین رفته و دندانهای اصلی خودتان پدیدار خواهند شد نیز توجه کنید.

قبل و بعد از بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان، یک روش درمانی موقت است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید قبل و بعد از آن، کارهایی را انجام داد. در ادامه به بررسی فعالیتهایی که قبل و بعد از بلیچینیگ دندان باید انجام دهید، می‌پردازیم.

پیش از بلیچینگ دندان عصب کشی شده چه کنیم؟

توجه داشته باشید که به کمک روش بلیچینگ دندان عصب کشی شده یا حتی دندانهای سالم، به میزان خیلی زیاد، به رنگ سفید نخواهید رسید. بنابراین اگر طرفدار رنگهای خیلی روشن یا به اصطلاح علاقه‌مند به رنگ دندان هالیودی هستید، بلیچینگ دندان برای شما مناسب نخواهد بود. چرا که بلیچینگ دندان عصب کشی شده نهایتاً به رنگ B1 در کاتالوگ رنگ روکش دندان بلیچ می‌رسد. برای رسیدن رنگهای روشنتر، بهتر است به سراغ روشهای دیگری مانند کامپوزیت بروید.
در مورد دندانپزشک خود خوب تحقیق کنید. چرا که نقش دندانپزشک در نتیجه گیری نهایی بلیچینگ دندان عصب کشی شده، بسیار موثر است. توجه داشته باشید که مهارت دندانپزشک می‌تواند نتیجه نهایی را به طور کلی تغییر دهد و متریال مورد استفاده وی در صورت مرغوب نبودن می‌تواند به دندانهای شما آسیب زند. بنابراین قبل از بلیچینگ دندان حتما در مورد دندانپزشک مورد نظر خود به خوبی تحقیق کنید.

پس از بلیچینگ دندان عصب کشی شده چه کنیم؟

یکی از عوامل تاثیرگذار در طول عمر بلیچینگ دندان عصب کشی شده یا بلیچینگ معمولی، میزان رعایت بهداشت فردی است. بنابراین، توجه داشته باشید که حتماً پس از بلیچینگ دندان عصب کشی شده به صورت مرتب مسواک بزنید و از دهانشویه و نخ دندان استفاده کنید. با توجه به نبود ریشه، در صورت ایجاد پوسیدگی دندان، احتمالاً متوجه آن نخواهید شد، بنابراین در صورت بلیچینگ دندان عصب کشی شده حتماً به صورت منظم و حداقل هر شش ماه یک بار برای معاینه دندانهایتان به دندانپزشک مراجعه کنید.

 • دندانپزشک شما دستورالعمل خاصی را مربوط به اینکه چگونه از دندان های خود بعد از پروسه بلیچینگ مراقبت کنیم را در اختیار شما قرار می دهد. حیاتی است تا این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا از نتیجه دلخواه مطمئن شوید. این توصیه ها ممکن است شامل دوری کردن از مواد غذایی و نوشیدنی های خاص از جمله قهوه، چای و میوه های تیره رنگ که ممکن است لکه ای بر روی دندان ها بجا می گذارند، باشد.
 • حفظ بهداشت دهان یکی از ضروری ترین موارد برای حفظ سلامت دندان و لثه شماست. دندان های خود را حداقل دوبار در روز توسط مسواک هایی با بافت نرم و دهان شوی حاوی فلوراید مسواک یزنید. روزانه نخ دندان بکشید تا از تجمع باکتری و پلاک بین دندان های خود جلوگیری کنید. علاوه بر این دهان شوی هایی که توسط پزشک توصیه می شود را برای ارتقا بهداشت دهان خود در نظر بگیرید.
 • سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر می تواند باعث ایجاد لکه و بی رنگی دندان ها شود. بعد از بلیچینگ دندان مهم است تا از سیگار کشیدن یا مصرف دخانیات خودداری کنید تا شفافیت و رنگ دندان های شما بدون تغییر باقی بمانند.
 • چک آپ های منظم برای بررسی وضعیت سلامت دهان و دندان و شناسایی مشکلات احتمالی بسیار حیاتی است. دندانپزشک خود را حداقل دوبار در سال ملاقات کنید. در طول این ملاقات ها دندانپزشک شما می تواند تاثیر پروسه بلیچینگ را ارزیابی کرده و هرگونه درمان های اضافی در صورت لزوم را فراهم کند.
 • با گذشت زمان، تاثیر بلیچینگ ممکن است توسط فاکتورهایی مانند افزایش سن، عادت های غذایی و بهداشت دهان محو شود. اگر شما متوجه کمرنگ شدن یا تیره شدن بلیچینگ دندان عصب کشی شده اید، با دندانپزشک خود مشورت کنید. آنها می توانند جلسات بلیچینگ اضافه را پیشنهاد دهند تا شما به نتیجه دلخواه خود برسید.
 • روش زندگی سالم می تواند به حفظ و ارتقا سلامت دهان و ظاهر دندان های شما کمک کند. سعی کنید رژیم غذایی متناسب و غنی که شامل مصرف میوه جات، سبزیجات و پروتئین می شود داشته باشید. از مصرف شکر و غذاها و نوشیدنی های اسیدی که می توانند مینای دندان را ضعیف کنند اجتناب کنید. با نوشیدن مقدار زیادی آب هیدراته بمانید. علاوه بر این سعی کنید برنامه ورزشی مناسب که باعث کاهش استرس می شود و سلامت کلی بدن را افزایش می دهد داشته باشید.

ستاره شرق | بهترین مرکز برای بلیچینگ دندان عصب کشی شده

برای بلیچینگ دندان عصب کشی شده به بهترین صورت ممکن، کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق را به شما معرفی می‌کنیم. این مجموعه با کادری مجرب از بهترین دندانپزشکان واقع در شرق تهران، به ارائه خدمات درمانی و زیبایی دندان می‌پردازد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد بلیچینگ دندان عصب کشی شده و دیگر خدمات ارائه شده توسط این مرکز، به سایت کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با کلینیک در ارتباط باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Buttonمشاوره رایگان