عصب کشی چیست؟آیا باید دندان عقل را عصب کشی کرد؟

بلچینگ دندان ها
سفیدکردن یا بلیچینگ دندان ها
تیر ۱۴, ۱۳۹۹
روکش و انواع پروتز های دندان
روکش یا پروتز ثابت دندان ،آنچه باید بدانید
تیر ۱۴, ۱۳۹۹
نمایش همه

عصب کشی چیست؟آیا باید دندان عقل را عصب کشی کرد؟

آنچه باید از روکش و پروتز ثابت دندان بدانید

آنچه که باید از روکش و پروتز ثابت دندان بدانید

عصب کشی چیست؟آیا باید دندان عقل را عصب کشی کرد؟

بسیاری از بیماران هرگز با توصیه انجام درمان ریشه بر روی دندان عقل مواجه نمی شوند ، اما این وضعیتی است که می تواند هر از گاهی اتفاق بیفتد. هنگامی که قرار است این کار را انجام شود ، بهتر است درمورد اینکه دقیقاً عصب کشی چیست، و تفاوت عصب کشی دندانهای عقل با سایر دندانها مطلع شوید. شما نمی توانید بدون دانستن این موارد تصمیم بگیرید که عصب کشی بر روی دندان عقل یک تصمیم عاقلانه است یا خیر.

 

root1 - عصب کشی چیست؟آیا باید دندان عقل را عصب کشی کرد؟

مراحل دندان را عصب کشی دندان

درمان عصب کشی چیست؟

به طور خلاصه ، درمان ریشه روشی است که طی آن ، پالپ دندان و بافت داخلی دندان که شامل عصب و رگ های خونی است – از دندان خارج می شود. پس از برداشتن پالپ و قبل از پر شدن، فضای داخلی دندان با مواد ضد باکتری تمیز و پر می گردد. دلیل انجام یک درمان ریشه می تواند از یک مورد به مورد دیگر متفاوت باشد ، اما شایع ترین دلیل این است که پالپ دارای عفونت باکتریایی است. معمولاً به عنوان “آبسه دندان” شناخته می شود. درست است که برخی از داروها می توانند درد و تورم مرتبط با دندان آبسه دار را کاهش دهند ، ولی عفونت (و بنابراین علائم آن) همیشه تا زمان برداشتن پالپ موجود هستند.

چه چیزی باعث تفاوت درمان ریشه در دندان عقل می شود؟

root2 - عصب کشی چیست؟آیا باید دندان عقل را عصب کشی کرد؟

درمان ریشه دندان

دندان های عقل ، دندانهای غیر نرمال دهان هستند ، زیرا می توانند در اندازه ها ، شکل ها ، جهت ها و الگوهای مختلف ایجاد شوند. بعضی از افراد متأسفانه حتی بیش از چهار دندان عقل عادی نیز دارند. به عبارت ساده ، دندانهای عقل مطمئناً مانند دندانهای معمولی به نظر می رسند ، اما آناتومی آنها کاملاً متفاوت است. این تفاوت ها در توانایی انجام درمان ریشه با موفقیت تأثیر میگذارد.

دندانهای عقل اغلب “ریشه های به هم چسبیده” دارند ، به این معنی که ریشه های آنها مانند دندانهای معمولی از یکدیگر جدا نیست. بعضی دندانهای عقل ریشه هایی دارند که به طور گسترده ای فاصله دارند و از یکدیگر دور می شوند. بعضی از دندانهای عقل حتی ریشه هایی دارند که به شدت خم می شوند یا به شدت چرخانده می شوند و شبیه به “گره” هستند. ساختار ریشه دندان عقل عامل اصلی در موفقیت یا عدم موفقیت درمان ریشه یا عصب کشی آن است.

درمان ریشه یا عصب کشی تا حدودی به توانایی پزشک برای دسترسی به فضای داخل یک ریشه بستگی دارد. ریشه هرچه محکم تر باشد ، تمیز کردن پالپ و  فضای خالی و قرار دادن مواد پر کننده راحتتر می شود. ریشه هایی که دارای خمیدگی یا زاویه های تیز هستند ، نه تنها درمان آنها دشوارتر است ، بلکه گاهی اوقات غیرممکن نیز هستند. ریشه های خمیده ، حتی در صورت دسترسی ، ضد عفونی کردن و پر کردن صحیح آن نیز سخت تر است. همه این عوامل انجام درمان کانال ریشه بر روی دندانهای عقل را به چالش تبدیل می کند.

فقط با مشاوره با یک متخصص اندودنتیست می توانید تشخیص دهید که آیا آبسه دندان عقل دارید و آیا می توان آن را با درمان ریشه یا عصب کشی درمان کرد. درد دندان عقل  می تواند به روش های مختلفی بروز کند که باید سریعاً با متخصص اندودنتیست  یا متخصص عصب کشی خود مشورت کنید. اینها علائم عفونت پالپ است که باید به زودی درمان شود ، خواه با درمان ریشه یا خیر.

کلینیک دندان پزشکی ستاره شرق مدرن ترین دندانپزشکی نظام آباد با بهترین دندانپزشکان آماده ارائه انواع خدمات درمانی و زیبایی به شما عزیزان میباشد برای اطلاعات بیشتر و به منظور نوبت دهی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با دندانپزشک در واتساپ
Call Now Button